Blisko ludziAleksandra Domańska pokazała, jak naprawdę wygląda jej ciało. "Wstydzę się"

Aleksandra Domańska pokazała, jak naprawdę wygląda jej ciało. "Wstydzę się"

Aleksandra Domańska mówi szczerze, jak ocenia swoje ciało
Aleksandra Domańska mówi szczerze, jak ocenia swoje ciało
Źródło zdjęć: © Instagram | Aleksandra Domańska

28.07.2022 19:15, aktual.: 28.07.2022 20:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aleksandra Domańska opublikowała serię zdjęć, na których pokazuje swoje ciało bez retuszu i filtrów. Widać fałdki i rozstępy, a aktorka w obszernym wpisie dzieli się swoimi przemyśleniami. "Czasem jest mniejsze, czasem większe, potem jeszcze większe i znów mniejsze, umięśnione, bardzo wyrzeźbione, zmęczone, wiotkie, niedożywione. I nieważne, w jakim ciele mieszkam, wciąż czasem czuję ten wstyd" - napisała.

Aleksandra Domańska to aktorka, którą zobaczyć można w produkcjach takich jak: "Podatek od miłości", "(Nie)znajomi" oraz "Szczęścia chodzą parami". Często zabiera głos w sprawach związanych ze wspieraniem kobiet oraz ciałopozytywnością. Ostatnio została mamą, a swoje dziecko nazwała neutralnie płciowo. W poście na Instagramie pokazała się w nieoczywistych ujęciach, eksponując to, co kobiety często starają się ukryć.

"Wstyd. Mój wstyd"

"Wstydzę się. Bo, co ludzie powiedzą? Na świecie jest 8 miliardów ludzi. Jak chcesz, Domańska, żyć wedle tego, 'co ludzie powiedzą', to serdecznie Cię pozdrawiam, Stara, i życzę powodzenia" – zaczyna swój wpis aktorka.

Ciało jest dla wielu osób powodem zmartwień. Kobiety często krytycznie podchodzą do swoich figur i nie ustają w negatywnym ocenianiu samych siebie. Zdarza się, że niezależnie od tego, czy są szczupłe, grubsze, wyższe, niższe, czy w sam raz, na odbicie w lustrze patrzą z niechęcią. Aktorka przyznaje, że sama też tak oceniała swój wygląd.

"Cały ten wstyd, oprócz w mojej głowie, rozgościł się również w ciele. Mam ogromne szczęście doświadczać swojego ciała w różnej postaci. Czasem jest mniejsze, czasem większe, potem jeszcze większe i znów mniejsze, umięśnione, bardzo wyrzeźbione, zmęczone, wiotkie, niedożywione. I nieważne, w jakim ciele mieszkam, wciąż czasem czuję ten wstyd. Bo jak ważyłam xyz, to nie powinnam odkrywać ramion, bo jak byłam w ciąży, to nie powinnam odkrywać… czegokolwiek, bo jak byłam dziewczynką, to nie powinnam siadać 'tak' w piaskownicy, a jak ważę abcd, to powinnam 'zjeść coś na litość, bo przecież zaraz złamie się w pół, sama skóra i kości'".

Aleksandra Domańska szukała przyczyny krytycznego myślenia, jakie kierowała wobec siebie samej. Czas, który spędziła w samotności, pozwolił jej skoncentrować się na ciele i docenić to, co jej daje. "Ile ono dźwiga ciężaru!" - napisała aktorka.

"Zatem to moi Mili impreza pożegnalna. Tańczę na grobie tego starego porządku. Dmuchawce latawce wiatr. Oddaję sobie wolność bycia umoszczoną w swoim ciele. W SWOIM KOCHANYM, INTYMNYM, PRYWATNYM, OSOBISTYM CIELE. Och, jakie to piękne. Piękne, tak piękne! I już nie boję się tego słowa, bo piękno jest z miłości. A miłości MI TRZEBA. NO TYLKO MIŁOŚCI!" - podsumowała.

Aleksandra Domańska pokochała swoje ciało

Pełen miłości post, aktorka kończy opisem najpiękniejszej rzeczy, jakie zawdzięcza swojemu ciału.

"Kładę dłonie na podbrzuszu. Zawsze jest ciepłe. Tam jest moje niewyczerpane źródło mocy, kreacji, łagodności, waleczności, gniewu, miłosierdzia i życia. Tam kreowałam CZŁOWIEKA. Człowieka, którego później URODZIŁAM. SAMA!!! I mean….. HOW AWESOME IS THAT?! WSZECHŚWIAT! Drogie źródło! Bardzo Ci dziękuję" - napisała.

Fala miłości w komentarzach

Internauci komentują wpis aktorki i nie ukrywają, że słowa, które padły, bardzo ich wzruszyły. "Piękny post, czytam komentarze i ryczę. Kocham Was, dziewczyny, za miłość do siebie i akceptację. Też pracuję nad sobą i wiecie co, widzę już zmiany w postrzeganiu swojego ciała. Siła jest w nas, trzeba tylko ją dostrzec"; "Ja tu widzę Czyste Piękno", "Przepiękne i ważne kolosalnie myśli. Dziękuję, że się tym z nami dzielisz, tego nam trzeba - miłości i docenienia przez nas samych naszych ciał. Uczę się tego teraz i Twoje słowa są dla mnie jak wzmocnienie od Wszechświata" - piszą fani.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (53)
Zobacz także