Trwa ładowanie...
d44bc8l

Chcesz mieć udany seks? Pij czerwone wino!

Wino to świetny afrodyzjak? - Tak, ale tylko pod warunkiem, że jest czerwone – zapewniają naukowcy. Poznajcie szczegóły ostatnich wyników badań!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcesz mieć udany seks? Pij czerwone wino!
(123RF.COM)
d44bc8l

Jeśli szukasz wina, które będzie idealne na wspólną kolację przy świecach, postaw na czerwone. Tak sugerują badacze, którzy potwierdzili, że jedynym napojem z procentami, który może mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na twoje doświadczenia seksualne, jest czerwone wino.

Dlaczego akurat ten alkohol? Jedno z badań wykazało, że zwiększa on poziom testosteronu, a tym samym podwyższa chęć na seks. Potwierdziły się także przypuszczenia, że czerwone wino zwiększa ukrwienie stref erogennych u kobiet. Dodatkowo kobiety pijące czerwone wino mają wyższy popęd płciowy, niż te, które piją inne rodzaje alkoholu. Ciekawą informacją jest także ta mówiąca o polifenolach, które występują w czerwonym winie (podobnie jak w czekoladzie czy jagodach) i zmniejszają ryzyko zaburzeń erekcji o kilkanaście proc. Gdyby tych powodów było mało, trunek zawiera także histamin, który może zwiększać popęd płciowy.

Badacze podkreślają jednak, że nie należy przesadzać z ilością. Jeden, maksymalnie dwa kieliszki czerwonego wina wypite podczas romantycznej kolacji z partnerem w zupełności wystarczą, by rozluźnić się przed upojną nocą.

d44bc8l

Podziel się opinią

Share
d44bc8l
d44bc8l