Trwa ładowanie...
ycipk-24r1p9

Chcesz mieć udany seks? Pij czerwone wino!

Wino to świetny afrodyzjak? - Tak, ale tylko pod warunkiem, że jest czerwone – zapewniają naukowcy. Poznajcie szczegóły ostatnich wyników badań!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcesz mieć udany seks? Pij czerwone wino!
(123RF.COM)
ycipk-24r1p9

Jeśli szukasz wina, które będzie idealne na wspólną kolację przy świecach, postaw na czerwone. Tak sugerują badacze, którzy potwierdzili, że jedynym napojem z procentami, który może mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na twoje doświadczenia seksualne, jest czerwone wino.

Dlaczego akurat ten alkohol? Jedno z badań wykazało, że zwiększa on poziom testosteronu, a tym samym podwyższa chęć na seks. Potwierdziły się także przypuszczenia, że czerwone wino zwiększa ukrwienie stref erogennych u kobiet. Dodatkowo kobiety pijące czerwone wino mają wyższy popęd płciowy, niż te, które piją inne rodzaje alkoholu. Ciekawą informacją jest także ta mówiąca o polifenolach, które występują w czerwonym winie (podobnie jak w czekoladzie czy jagodach) i zmniejszają ryzyko zaburzeń erekcji o kilkanaście proc. Gdyby tych powodów było mało, trunek zawiera także histamin, który może zwiększać popęd płciowy.

Badacze podkreślają jednak, że nie należy przesadzać z ilością. Jeden, maksymalnie dwa kieliszki czerwonego wina wypite podczas romantycznej kolacji z partnerem w zupełności wystarczą, by rozluźnić się przed upojną nocą.

ycipk-24r1p9

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-24r1p9

ycipk-24r1p9
ycipk-24r1p9