UrodaCiało i twarzCo to jest taping twarzy? Czy można wykonać go samodzielnie w domu?

Co to jest taping twarzy? Czy można wykonać go samodzielnie w domu?

Taping twarzy reklamowany jest jako metoda na zniwelowanie zmarszczek, zmniejszenie obrzęku czy poprawienie owalu twarzy. Taping jest kojarzony zazwyczaj z fizjoterapią, w której wykorzystuje się specjalne taśmy do kinesiotapingu. Mogą one służyć także do tapingu twarzy. Czy można wykonać go w domu i jakie daje efekty?

Taping twarzy może pomóc w walce z pierwszymi oznakami starzenia
Taping twarzy może pomóc w walce z pierwszymi oznakami starzenia
Źródło zdjęć: © Getty Images | Galina Zhigalova / EyeEm

11.10.2022 | aktual.: 12.10.2022 13:44

Taping twarzy — co to takiego?

Taping twarzy najlepiej zrozumieć, poznając czym jest kinesiotaping. To tzw. plastrowanie dynamiczne, które polega na oklejaniu newralgicznych miejsc specjalną, dedykowaną do zabiegu taśmą, która naciąga skórkę w danych obszarach. Taping wykorzystywany jest przede wszystkim w sporcie. Pomaga w regeneracji uszkodzonych lub obolałych miejsc poprzez poprawę mikrokrążenia i drenaż limfatyczny. 

Taping twarzy nie różni się więc od tradycyjnego plastrowania, a jedynie wykorzystuje jego zalety. Jest polecany jako metoda profilaktycznie działająca na zmarszczki czy poprawę sprężystości skóry i modelowanie owalu twarzy. Plastry w zabiegu, jakim jest taping twarzy, mają pomóc w napięciu i ukrwieniu skóry, a także zwiększeniu napięcia mięśni mimicznych, które odpowiadają za powstawanie pierwszych oznak starzenia. Taping estetyczny to lifting twarzy, który pozwala na uzyskanie dobrych rezultatów. Jak więc wykonać taki zabieg?

Jak wykonać taping twarzy?

Sama technika tapingu twarzy jest dość trudna i wymaga odpowiednich umiejętności. Najczęściej to fizjoterapeuta, który posiada doświadczenie w kinesiotapingu powinien wytłumaczyć, w jaki sposób wykonać taping twarzy. Należy znać podstawy anatomii twarzy, aby wiedzieć, co właściwie się robi i w jakim celu. Jak robić taping twarzy w domu? 

Należy przygotować skórę do zabiegu, czyli w pierwszej kolejności odpowiednio ją oczyścić. Na suchą skórę należy przykleić wcześniej przygotowaną taśmę właściwej długości. Sposób wykonania tapingu zależy przede wszystkim od znajomości samej techniki. Trzeba wiedzieć, czy i jak naciągnąć taśmę. Najczęściej taping twarzy dotyczy takich miejsc jak lwia zmarszczka, uniesienie policzków oraz podróbka czy okolic oczu. Plastry można aplikować przed snem i pozostawiać na całą noc. W zależności od obszaru twarzy technika naklejania będzie nieco inna. 

Samodzielny taping twarzy w domu — czy to dobry pomysł?

Taping twarzy w domu staje się coraz popularniejszy. Oczywiście można samodzielnie wykonać taki zabieg, jednak nie powinna tego robić niedoświadczona osoba. Najlepiej, aby fizjoterapeutka poinstruowała, w jaki sposób należy naklejać plastry, by było to bezpieczne i przede wszystkim skuteczne. 

Jeśli chodzi o efekty, taping twarzy wymaga regularności. O wiele łatwiej będzie zauważyć zmniejszenie obrzęku twarzy, a na działanie przeciwzmarszczkowe trzeba będzie jednak nieco poczekać. Zabiegi powinno wykonywać się co najmniej kilka tygodni. 

Zabiegi tapingu twarzy — ile kosztują?

Cena tapingu twarzy może być różna. Zazwyczaj koszt takiej wizyty u specjalisty wynosi od 100 zł wzwyż. Wiele salonów łączy tę metodę z innymi zabiegami liftingującymi, takimi jak masaż Kobido. Plastry mają wtedy za zadanie utrzymać efekt masażu. O wiele tańszym rozwiązaniem jest zakup taśm na własną rękę, jednak nie należy wykonywać tapingu twarzy bez odpowiedniej wiedzy. Wtedy koszt dotyczy tylko zakupu plastrów, których cena zaczyna się od około 20 zł

Dla kogo zabieg tapingu twarzy będzie odpowiedni?

Taping twarzy będzie świetnym zabiegiem wspomagającym i uzupełniającym inne zabiegi i masaże. Dedykowany jest wszystkim osobom, które borykają się nie tylko z pierwszymi objawami starzenia. Taping twarzy świetnie działa w przypadku bólu zęba czy porażenia nerwu twarzowego. Jest to na tyle bezpieczny zabieg, że każdy, kto czuje potrzebę zredukowania napięcia twarzy, może skorzystać z tej metody na relaksację mięśni wybranego obszaru. 

Jakie są przeciwwskazania do tapingu twarzy?

Kto nie może skorzystać z tapingu twarzy? Przede wszystkim osoby, które uczulone są na któryś ze składników znajdujących się w kleju na taśmach. Przed wykonaniem zabiegu warto wykonać próbę na niewielkim obszarze skóry, by przekonać się, czy nie wystąpi reakcja alergiczna. Innymi przeciwwskazaniami do wykonania tapingu jest uszkodzony naskórek, otwarte rany skóry, blizny, stany zapalne czy zakrzepica żył. Najlepiej skonsultować się przed zabiegiem ze specjalistą, który je wykluczy.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
zmarszczki mimicznezmarszczkistarzenie się skóry
Komentarze (0)