Depilacja laserem – cena, zalety i przeciwwskazania
Depilacja laserowa to rewolucja w dziedzinie depilacji, która zyskuje coraz większą popularność. Dzięki nowoczesnej technologii wykorzystującej lasery to doskonała metoda usuwania zbędnego owłosienia z każdego obszaru twarzy i ciała. Precyzyjne lasery skutecznie zastępują tradycyjne metody depilacji, a efekty są szybkie, długotrwałe i bez skutków ubocznych.
Usuwanie owłosienia przy użyciu laserów
Depilacja laserowa to bezpieczna i bezinwazyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia na powierzchni całego ciała i twarzy. Efekt jest trwały, ponieważ zniszczeniu ulega macierz, czyli żywa część włosa. Różnego rodzaju lasery wykorzystywane do zabiegów wytwarzają wiązki światła, których energia jest absorbowana przez zawartą we włosach melaninę i dochodzi do niszczenia komórek, a w rezultacie eliminacji włosa. Należy jednak pamiętać, że podczas zabiegu usuwane są włosy będące w fazie wzrostu.
Kto może poddać się laserowej depilacji?
Depilacja laserowa przeznaczona jest dla osób chcących na trwale pozbyć się nadmiernego owłosienia. Depilacja laserem sprawdzi się jako zamiennik do klasycznej depilacji nóg, pach oraz wąsika. Poza tym to doskonałe rozwiązanie dla tych, u których tradycyjne metody powodują stany zapalne mieszków włosowych lub wrastanie włosków. Istnieją jednak przeciwwskazania do stosowania laseroterapii: ciąża i okres laktacji, niektóre choroby (nowotwory, łuszczyca, cukrzyca, bielactwo, epilepsja)
, przyjmowanie światłouczulających leków (antybiotyki na trądzik, przeciwdepresyjne), stosowanie fotouczulających ziół (dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, szałwia)
, terapia retinoidami, wszelkie uszkodzenia naskórka, czy skłonność do przebarwień. Depilacji laserowej nie wykonuje się na opalonej skórze ze względu na wysoki poziom melatoniny. Dzień przed zabiegiem niewskazane jest spożywanie alkoholu. Bezpośrednio przed zabiegiem trzeba umyć wybrane miejsce i ogolić włoski maszynką (pozostawione mogłyby poparzyć skórę).
Efekty depilacji laserowej
Pierwsze efekty zabiegu są widoczne od razu po pierwszym zabiegu. Po około 2-3 tygodniach można zauważyć, że odrastające włoski są słabe, skręcone i wychodzą, „odpadając” od skóry. Seria powinna obejmować 4 – 6 zabiegów w przypadku nowszej generacji laserów. Po każdej kolejnej sesji wykonywanej co kilka tygodni (w zależności od depilowanego obszaru), widoczna jest zmiana w postaci coraz rzadziej odrastających włosków, aż całkowitego usunięcia owłosienia. Warto wiedzieć, ze po całej serii zabiegów zlikwidowanych zostaje około 95% włosków, ponieważ pozostałe były w tzw. fazie utajonej. W związku z tym po roku zachodzi konieczność wykonania zabiegu uzupełniającego.
Ile kosztuje usunięcie owłosienia przy użyciu laserów?
Koszty wykonania depilacji laserowej uzależnione są od miasta, renomy gabinetu medycyny estetycznej, rodzaju używanego lasera, a także depilowanego obszaru. Ceny zabiegów są bardzo różne ze względu na wymienione wyżej zmienne. Trzeba się jednak przygotować na spory wydatek sięgający kilkuset złotych (od 100zł za jeden zabieg), a należy pamiętać, że celu uzyskania satysfakcjonujących efektów, należy przeprowadzić serię zabiegów. Oferowane są jednak specjalne pakiety, które obniżają koszty.