Na wakacjach szukając pamiątek zaglądamy do sklepów z przyprawami czy ziołami, gdzie po raz pierwszy dowiadujemy się o preparatach, które mają korzystne działanie dla zdrowia i urody. Warto je poznać!
Jodu musimy sobie cały czas dostarczać, organizm nie produkuje go. Wystarczy spacer brzegiem morza.
Cząsteczka prozapalna o nazwie TNF-alfa jest winowajcą trudnego gojenia się złamań u pacjentów chorych na cukrzycę - informują naukowcy z USA na łamach pisma "American Journal of Pathology".
Mięta pobudza mózg do myślenia i dlatego uczniowie rzymskich filozofów uwieńczyli nią skronie.
Kręgosłup odpowiada za naszą prawidłową postawę i sylwetkę, dlatego zapominanie o jego treningu może z czasem odbić się na naszym wyglądzie. Długie godziny spędzone przy komputerze zdecydowanie mu nie pomagają, a jedynie szkodzą. Co mu pomaga? Systematyczne ćwiczenia. Rozciągające, rozluźniające napięte w ciągu dnia mięśnie grzbietu i wzmacniające. Jak je wykonywać, by służył nam na jak najdłużej? Receptę znajdziecie zerkając na naszą galerię.
Lekarze zajmujący się problemem pedofilii pozytywnie oceniają uchwaloną w piątek przez Sejm nowelizację prawa, wprowadzającą m.in. leczenie osób skazanych za przestępstwa seksualne wobec nieletnich i stosowanie wobec nich tzw. kastracji farmakologicznej.
Przewlekła bezsenność u myszy chorych na Alzheimera przyspiesza i nasila powstawanie amyloidowych blaszek starczych w mózgu, głównej przyczyny choroby - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Science Express".
Zaburzenie percepcji muzyki, zwane amuzją, jest dosyć powszechne (dotyczyć może od 1 do 5 proc. ludzi), ale wciąż mało znane.
Zbyt optymistyczne nastawienie może utrudnić nam zgubienie zbędnych kilogramów - twierdzą japońscy naukowcy, których badania opublikowane zostały w piśmie "BioPsychoSocial Medicine".
Umeblowanie i aranżacja pomieszczenia, w którym pracujemy, stanowi ważny przekaźnik informacji o nas. Wygląd naszego biurka jest ważnym elementem kreowania naszego wizerunku w oczach kolegów z pracy, klientów, przełożonych czy partnerów biznesowych. Dzięki temu możemy kreować swój image.
Będzie obowiązkowa cytologia i mammografia dla pracujących kobiet.
Już od przyszłego roku. Za badania płacić ma NFZ, a nie pracodawcy - zapowiada "Metro".
Niewielkie, systematycznie przyjmowane dawki acetaminofenu (paracetamolu) mogą zapobiegać związanej z wiekiem utracie tkanki mięśniowej oraz innym objawom starzenia - informuje serwis "EurekAlert".
Suszone śliwki mogą wzmacniać kości u kobiet po menopauzie - wynika z badań amerykańskich, które zaprezentowano na kongresie American Society for Bone and Mineral Research odbywającym się we wrześniu w Denver w Kolorado.
Podanie dawki alkoholu może pomagać osobom po urazie głowy - informuje pismo "Archives of Surgery".
Zakaz palenia w miejscach publicznych zapobiegł większej liczbie zawałów serca niż wcześniej przypuszczano
Wbrew obawom rodziców i niektórych naukowców, autyzm nie występuje coraz częściej, a co za tym idzie - jego pojawianie się nie ma związku z podawaniem szczepionek - informuje serwis BBC News/Health.
Co roku w Polsce zawał dotyka 100 tys. osób, co się równa liczbie mieszkańców jednego sporej wielkości miasta. Dla 35 tys. pacjentów zawał kończy się zgonem.
Słowo "nałóg" kojarzy nam się z alkoholikiem lub narkomanem. Tymczasem uzależnić można się niemal od wszystkiego: diety, telefonu, zakupów czy solarium. I nawet z pozoru nieszkodliwy nałóg w końcu rujnuje życie.
Przed 2050 rokiem ponad 115 milionów osób na całym świecie będzie cierpiało na demencję - podaje serwis BBC.
Osoby, które cierpią z powodu bólu przewlekłego mają taki sam stopień niepełnosprawności jak ludzie starsi o 20-30 lat, którym nie dokuczają bóle - informuje pismo "Journal of the American Geriatric Society".
Ze zdrowego dziecka wyrośnie zdrowy dorosły. Dlatego rodzice już od najmłodszych lat swoich dzieci nie powinni popełniać błędów, które w przyszłości będą je dużo kosztować.
Rośnie liczba stron internetowych, które lansują anoreksję i bulimię jako życiowy wybór lub styl życia.
Psychiatrzy wezwali brytyjski rząd do działania w sprawie
rosnącej liczby stron internetowych, które lansują anoreksję i bulimię jako życiowy wybór lub styl życia, a nie zaburzenie odżywiania.
W poniedziałek, 21 września, przypada Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Tegorocznej edycji - obchodzonej w 71 krajach świata - towarzyszy hasło: "Najważniejsza wczesna diagnoza".