UrodaCiało i twarzJak się pozbyć wągrów? Domowe sposoby pielęgnacyjne poprawią stan cery

Jak się pozbyć wągrów? Domowe sposoby pielęgnacyjne poprawią stan cery

Jak się pozbyć wągrów? Metod jest kilka, ale ważna jest skuteczna pielęgnacja.
Jak się pozbyć wągrów? Metod jest kilka, ale ważna jest skuteczna pielęgnacja.

10.09.2020 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Problem powracających wągrów jest dla wielu osób prawdziwym koszmarem. Niestety nie istnieje złoty środek, dzięki któremu można raz na zawsze pożegnać się z nieprzyjemnym problemem skórnym. Jak się pozbyć wągrów? Odpowiedź jest złożona, ponieważ wiele zależy od ogólnej kondycji cery oraz rozległości problemu. Sprawdź, na co szczególnie zwrócić uwagę.

Jak się pozbyć wągrów? Pytanie to powraca jak bumerang, szczególnie w przypadku cery tłustej i problematycznej, gdy zjawisko nieestetycznych kropek wokół nosa i na policzkach jest naprawdę częste. Choć nie można całkowicie usunąć wągrów, istnieją proste sposoby na ich czasowe zlikwidowanie oraz skuteczne zapobieganie. Koniecznie zobacz, co pozwoli na osiągnięcie efektu gładkiej skóry.

Jak się pozbyć wągrów – o czym pamiętać?

Nim zaczniesz pozbywać się wągrów, powinnaś pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim niektóre zabiegi co prawda odblokowują pory, ale mogą jednocześnie spowodować różnego rodzaju podrażnienia albo zakażenia. Tym samym chwilowa ulga ustąpi miejsca bolesnym zmianom skórnym, które jeszcze gorzej odbiją się na cerze. Możesz pozbyć się wągrów klasyczną metodą, czyli za pomocą specjalnych plastrów albo mechaniczne. Drugi wariant jest ryzykowny, ponieważ skóra musi być dobrze oczyszczona i złuszczona – w innym przypadku wyciskanie wągrów będzie bezużyteczne.

Jak się pozbyć wągrów – domowa pielęgnacja

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się wągrów, przede wszystkim zwracaj uwagę na pielęgnację skóry. Dzięki temu kondycja cery znacznie się poprawi, a przy okazji problemy skórne przestaną być kłopotem. Zacznij od wykonania prostej parówki – skóra zostanie odpowiednio rozpulchniona, więc wyciskanie wągrów przejdzie gładko. Jak to zrobić? Owiń opuszki palców jednorazowymi chusteczkami i po kolei, bardzo delikatnie usuwaj wągry. Jednak to tylko doraźna pomoc, znacznie lepiej sprawdzi się dogłębna oraz skuteczna pielęgnacja, czyli oczyszczanie cery, regularne złuszczanie oraz stosowanie maseczek.

Pomocne kosmetyki przy usuwaniu wągrów:

Jak się pozbyć wągrów – zabiegi kosmetyczne

Chcąc pozbyć się wągrów, możesz także skorzystać z zabiegów kosmetycznych. Ich regularne powtarzanie zmniejszy widoczność zmian, a także zniweluje wągry. O czym warto pomyśleć?

Każdy z zabiegów jest bardzo skuteczny i pomocny w połączeniu z codzienną pielęgnacją twarzy. Pozbycie się wągrów okaże się bezproblemowe oraz efektowne.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)