UrodaPaznokcieJak zrobić matowe paznokcie? Stwórz samodzielnie intrygujący manicure

Jak zrobić matowe paznokcie? Stwórz samodzielnie intrygujący manicure

Jak zrobić matowe paznokcie? Możesz skorzystać z kilku sposobów.
Jak zrobić matowe paznokcie? Możesz skorzystać z kilku sposobów.

03.08.2020 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piękne i zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety, ale czy wiesz jak zrobić matowe paznokcie? Ten charakterystyczny manicure jest uniwersalny, ponieważ pasuje do każdego koloru, więc za każdym razem efekt zaprezentuje się zupełnie inaczej. Jeśli jesteś ciekawa, w jaki sposób zrobić matowe paznokcie przy klasycznym lub hybrydowym manicure, koniecznie zajrzyj niżej.

Coraz częściej w wielu propozycjach stylizacji paznokci pojawiają się warianty matowe. Nie musisz jednak kupować za każdym razem oddzielnego koloru z matowym wykończeniem, ponieważ wystarczy naprawdę niewiele, aby uzyskać matowe paznokcie. Zaintrygowana? Skorzystaj z prostych sposobów na zmatowienie płytek.

Jak zrobić matowe paznokcie – klasyczne lakiery

Jak zrobić matowe paznokcie? Tak naprawdę sprawa jest całkiem prosta, więc można je wykonać praktycznie w każdej chwili. Jeśli chcesz nieco zmodyfikować klasyczny manicure na rzecz lekkiego zmatowienia, powinnaś wykorzystać zaskakujące patenty. W przypadku korzystania ze zwykłych lakierów do paznokci, sposobów na matowe paznokcie jest wiele:

  • para wodna – potrzymaj świeżo pomalowane paznokcie nad parą wodną przez kilka minut, ale uważaj, aby się nie poparzyć. Po tym czasie płytki szybko zmatowieją;
  • soda albo skrobia – możesz wsypać do butelki z lakierem odrobinę sody lub skrobi. Jeśli nie chcesz zmatowić całego lakieru, do mniejszego pojemnika wlej odrobinę kosmetyku i wymieszaj go ze skrobią/sodą;
  • baza – w wielu drogeriach znajdziesz matową bazę pod lakier, z którą osiągniesz wymarzony efekt.

Jak zrobić matowe paznokcie – hybrydowy manicure

Nieco inaczej przedstawia się sprawa matowych paznokci przy hybrydowym manicure. Te sposoby są po prostu znacznie trwalsze ze względu na użyte preparaty. Istnieją dwie metody, które pozwolą na zrobienie matowych paznokci. Jesteś ciekawa, o co chodzi?

  1. Metoda z matowym topem – to najprostszy z możliwych sposobów na osiągnięcie matu na hybrydach. Wystarczy, że zamiast standardowego top coatu użyjesz matowej wersji, a osiągniesz świetny efekt. Pamiętaj, aby go użyć dopiero wówczas, gdy pod lampą wyschną obie kolorowe warstwy lakieru.
  2. Metoda z polerką – ten sposób zdecydowanie jest trudniejszy, niż wykonanie typowej hybrydy. Do tego potrzebujesz bloku polerskiego, który będzie znacznie delikatniejszy niż standardowy albo po prostu lekko stępiony. Jak zrobić matowe paznokcie w tym przypadku? Po utwardzeniu top coatu i przemyciu płytek cleanerem, sięgnij po polerkę, aby wykonać delikatne i krótkie ruchy po całych płytkach dla ich zmatowienia. Dzięki temu unikniesz nieestetycznych rys, a twój hybrydowy manicure zachwyci matowym efektem.

Jak widzisz, zrobienie matowych paznokci wcale nie jest trudne, ale wymaga w niektórych przypadkach wprawy w działaniu.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)