ModaKoniec z chudymi modelkami w Vogue

Koniec z chudymi modelkami w Vogue

Koniec z chudymi modelkami w Vogue
Źródło zdjęć: © vogue.com

08.05.2012 09:22, aktual.: 16.05.2012 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Vogue, nazywany "biblią mody" słynął z radykalnego podejścia do modelu piękna, prezentowanego na jego łamach.

Vogue rezygnuje z umieszczania na swoich łamach zdjęć zbyt chudych i nieletnich modelek - podaje "Daily Mail". To wielkie wydarzenie, bo do tej pory biblia mody słynęła z promowania dość kontrowersyjnego modelu piękna. Wszystko zmieni się dzięki umowie, podpisanej przez redaktorów naczelnych wszystkich edycji magazynu.

Pakt nosi nazwę "Zdrowa Inicjatywa" ("Health Initiative") i zobowiązuje przedstawicieli wszystkich wydań magazynu do promowania zdrowej sylwetki. W myśl porozumienia, redaktorzy zobowiązują się nie zatrudniać do swoich sesji modelek poniżej 16 roku życia oraz tych, które cierpią na zaburzenia odżywiania. Postanowienia wchodzą w życie już w czerwcu. Zbyt młode i zbyt chude modelki nie będą miały już szans zaistnieć w najbardziej prestiżowym magazynie o modzie.

O przełomowym dokumencie poinformował Jonathan Newhouse, prezes Condé Nast, wydawcy Vogue. Tłumaczył, że zarządzający magazynem na całym świecie będą od tej pory dbać o podkreślanie, iż "piękno idzie w parze ze zdrowiem".

Alexandra Shulman, naczelna brytyjskiej edycji "Vogue" wyjaśnia: "Zdecydowaliśmy się na ten ruch, aby uciąć oskarżenia o promocję anoreksji czy bulimii".

Przedstawiciele magazynu mają również zadbać o to, by modelki nie były głodne podczas sesji - w czasie pracy będą dostawać zdrowe jedzenie i napoje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także