Trwa ładowanie...
moda

Koniec z chudymi modelkami w Vogue

Vogue, nazywany "biblią mody" słynął z radykalnego podejścia do modelu piękna, prezentowanego na jego łamach.

Share
Koniec z chudymi modelkami w Vogue
Źródło: vogue.com
d2u588g

Vogue rezygnuje z umieszczania na swoich łamach zdjęć zbyt chudych i nieletnich modelek - podaje "Daily Mail". To wielkie wydarzenie, bo do tej pory biblia mody słynęła z promowania dość kontrowersyjnego modelu piękna. Wszystko zmieni się dzięki umowie, podpisanej przez redaktorów naczelnych wszystkich edycji magazynu.

Pakt nosi nazwę "Zdrowa Inicjatywa" ("Health Initiative") i zobowiązuje przedstawicieli wszystkich wydań magazynu do promowania zdrowej sylwetki. W myśl porozumienia, redaktorzy zobowiązują się nie zatrudniać do swoich sesji modelek poniżej 16 roku życia oraz tych, które cierpią na zaburzenia odżywiania. Postanowienia wchodzą w życie już w czerwcu. Zbyt młode i zbyt chude modelki nie będą miały już szans zaistnieć w najbardziej prestiżowym magazynie o modzie.

d2u588g

O przełomowym dokumencie poinformował Jonathan Newhouse, prezes Condé Nast, wydawcy Vogue. Tłumaczył, że zarządzający magazynem na całym świecie będą od tej pory dbać o podkreślanie, iż "piękno idzie w parze ze zdrowiem".

Alexandra Shulman, naczelna brytyjskiej edycji "Vogue" wyjaśnia: "Zdecydowaliśmy się na ten ruch, aby uciąć oskarżenia o promocję anoreksji czy bulimii".

Przedstawiciele magazynu mają również zadbać o to, by modelki nie były głodne podczas sesji - w czasie pracy będą dostawać zdrowe jedzenie i napoje.

d2u588g

Podziel się opinią

Share
d2u588g
d2u588g