Blisko ludziKoronawirus na świecie. Te uderzające zdjęcia pokazują, jak wygląda kwarantanna za zamkniętymi drzwiami

Koronawirus na świecie. Te uderzające zdjęcia pokazują, jak wygląda kwarantanna za zamkniętymi drzwiami

Koronawirus na świecie. Te uderzające zdjęcia pokazują, jak wygląda kwarantanna za zamkniętymi drzwiami
Źródło zdjęć: © Instagram
Dominika Czerniszewska
25.05.2020 09:19, aktualizacja: 25.05.2020 10:39

Fotografki i fotografowie z całego świata udokumentowali wzloty i upadki podczas izolacji społecznej. "Zdjęcia przedstawiają różnice kultur oraz obrazują, w jaki sposób ludzie dostosowują się do dystansu społecznego"– tłumaczy Priyanca Rao, autorka projektu.

Fotografka ślubna z Nowego Jorku Priyanca Rao zakończyła działalność w marcu. Z powodu pandemii koronawirusa zostały odwołane śluby, wesela oraz inne uroczystości. Rao zaczęła się martwić o swoją sytuację finansową. Dodatkowo poddała się kwarantannie w małym mieszkaniu wraz z mężem, pracownikiem służby zdrowia, oraz dwójką ich małych dzieci.

Aby poradzić sobie z niepokojem, stworzyła grupę na Facebooku, by móc zacząć współpracować z innymi fotografami podczas izolacji. Od połowy marca grupa stała się globalną społecznością liczącą blisko 800 członków z USA, Kanady, Holandii, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Meksyku, Urugwaju i Indii.

W rezultacie powstał projekt fotograficzny. Uchwycił on kawałek życia dla 1,5 miliarda ludzi na całym świecie, którym kazano zostać w domu, aby spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19.

"Zdjęcia przedstawiają różnice kultur oraz obrazują, w jaki sposób ludzie dostosowują się do dystansu społecznego" - powiedziała Rao na łamach HuffPost. Sama fotografka, matka 3- i 5-latka, podkreśla, że najtrudniej było połączyć obowiązki domowe z edukacją dzieci.

Azure Mahara Photography | USA – "Czuję się dobrze, trzymam się tam. Dobre i złe dni. Jak się masz?"

Carolina Mascarin | USA – "Jest naszym najmłodszym synem. Ten chłopiec czasami potrzebuje dystansu społecznego od swoich starszych dwóch braci w domu"

Gaby Ermstrang | Holandia – "Kiedy możesz nosić makijaż do (domowej) szkoły"

Erin Griffith | Kanada – "Tak wygląda moja kwarantanna z rodziną: otwarte okna, aby kot mógł usłyszeć ptaki, przytulanie psa w południe i mój pracujący mąż, który siedzi w swoim ulubionym fotelu"

Źródło: huffpost.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta