Trwa ładowanie...
d2qljd9

Koronawirus na świecie. Te uderzające zdjęcia pokazują, jak wygląda kwarantanna za zamkniętymi drzwiami

Fotografki i fotografowie z całego świata udokumentowali wzloty i upadki podczas izolacji społecznej. "Zdjęcia przedstawiają różnice kultur oraz obrazują, w jaki sposób ludzie dostosowują się do dystansu społecznego"– tłumaczy Priyanca Rao, autorka projektu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Azure Mahara Photography | USA (archiwum prywatne)
Azure Mahara Photography | USA (archiwum prywatne) (Instagram)
d2qljd9

Fotografka ślubna z Nowego Jorku Priyanca Rao zakończyła działalność w marcu. Z powodu pandemii koronawirusa zostały odwołane śluby, wesela oraz inne uroczystości. Rao zaczęła się martwić o swoją sytuację finansową. Dodatkowo poddała się kwarantannie w małym mieszkaniu wraz z mężem, pracownikiem służby zdrowia, oraz dwójką ich małych dzieci.

Aby poradzić sobie z niepokojem, stworzyła grupę na Facebooku, by móc zacząć współpracować z innymi fotografami podczas izolacji. Od połowy marca grupa stała się globalną społecznością liczącą blisko 800 członków z USA, Kanady, Holandii, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Meksyku, Urugwaju i Indii.

d2qljd9

W rezultacie powstał projekt fotograficzny. Uchwycił on kawałek życia dla 1,5 miliarda ludzi na całym świecie, którym kazano zostać w domu, aby spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19.

"Zdjęcia przedstawiają różnice kultur oraz obrazują, w jaki sposób ludzie dostosowują się do dystansu społecznego" - powiedziała Rao na łamach HuffPost. Sama fotografka, matka 3- i 5-latka, podkreśla, że najtrudniej było połączyć obowiązki domowe z edukacją dzieci.

Azure Mahara Photography | USA – "Czuję się dobrze, trzymam się tam. Dobre i złe dni. Jak się masz?"

Carolina Mascarin | USA – "Jest naszym najmłodszym synem. Ten chłopiec czasami potrzebuje dystansu społecznego od swoich starszych dwóch braci w domu"

Gaby Ermstrang | Holandia – "Kiedy możesz nosić makijaż do (domowej) szkoły"

Erin Griffith | Kanada – "Tak wygląda moja kwarantanna z rodziną: otwarte okna, aby kot mógł usłyszeć ptaki, przytulanie psa w południe i mój pracujący mąż, który siedzi w swoim ulubionym fotelu"

Źródło: huffpost.com

d2qljd9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qljd9

Podziel się opinią

Share
d2qljd9
d2qljd9