UrodaMakijaż a`la Lady Gaga – jak go wykonać samodzielnie?

Makijaż a`la Lady Gaga – jak go wykonać samodzielnie?

Makijaż a`la Lady Gaga – jak go wykonać samodzielnie?

21.09.2011 22:45, aktual.: 21.09.2011 23:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie da się ukryć – Lady Gaga przyciąga uwagę każdym obszarem swojej działalności. Słynie z ekstrawaganckich stylizacji oraz z bardzo mocnego, ekstremalnie powiększającego oczy makijażu. Z jednej strony jest on bardzo mocny, a z drugiej strony nawiązuje do stylu Baby Doll – słodkiej niewinności. Jak wykonać taki makijaż samodzielnie? Oto makijażowy instruktaż krok po kroku.

Nie da się ukryć – Lady Gaga przyciąga uwagę każdym obszarem swojej działalności. Słynie z ekstrawaganckich stylizacji oraz z bardzo mocnego, ekstremalnie powiększającego oczy makijażu. Z jednej strony jest on bardzo mocny, a z drugiej strony nawiązuje do stylu Baby Doll – słodkiej niewinności. Jak wykonać taki makijaż samodzielnie? Oto makijażowy instruktaż krok po kroku.

Piękne tło, czyli gładka i jedwabista cera
Nieskazitelna cera to podstawa tego makijażu. Po wklepaniu w twarz kremu nawilżającego plus ewentualnie bazy pod makijaż, zacznij aplikację podkładu. Twarz powinna być pozbawiona wszelkich przebarwień, wypryski powinny zostać zakamuflowane, cienie pod oczami rozjaśnione. Dlatego też decyzję dotyczącą rodzaju podkładu podejmij nawiązując do indywidualnych potrzeb swojej cery. Im więcej masz do krycia, tym bardziej kryjący i gęsty powinien być twój podkład.

Wyróżnia się następujące konsystencje podkładów:

Podkłady na bazie wody. To kosmetyki w stanie płynnym zwane fluidami. Do tej grupy należą produkty o zróżnicowanej sile krycia, od lekkich transparentnych podkładów, po gęste, dobrze kryjące emulsje.

Kremy koloryzujące. To kosmetyki pośrednie pomiędzy preparatem pielęgnacyjnym a podkładem. Nie posiadają właściwości kryjących, a jedynie wyrównują koloryt. Najlepiej sprawdzają się latem, gdyż pięknie podkreślają opaleniznę. Użyj tego kosmetyku, jeśli natura wyposażyła cię w nieskazitelną cerę.

Podkłady nawilżające. Kosmetyki te mają niski współczynnik krycia, posiadają za to składniki nawilżające, które pielęgnują skórę. Użyj tego podkładu, jeśli masz cerę dość suchą, ale bez przebarwień i wyprysków.

Podkłady kryjące, matujące. Dość dobrze tuszują niedoskonałości skóry. Wskazane dla cer mieszanych i tłustych z niedoskonałościami.

Podkłady w kompakcie. Mają wysokie właściwości kryjące. Mogą mieć formułę tłustą, przeznaczoną dla cery suchej, lub suchą, przeznaczoną dla cery normalnej, trądzikowej i cery z przebarwieniami. Produkty te podkreślają rozszerzone pory i nierówności w fakturze skóry. Dlatego też mając cerę problematyczną, należy przemyśleć zakup tego rodzaju podkładu.

Kamuflaż. Jest to podkład bardzo gęsty, ale stopień krycia zbliża się do 100 procent. Idealny dla bardzo problematycznych cer. Służy do tuszowania defektów skóry, takich jak trądzik, przebarwienia, bielactwo, naczynka, blizny, tatuaże, plamy starcze, itp.

Podkład mineralny pudrowy. Zasadniczo podkłady mineralne są mało i średnio kryjące, choć zdarzają się produkty mocno kryjące. Mamy do wyboru podkłady mineralne: matowe, półmatowe (dające satynowe wykończenie), rozświetlające (idealne dla cery normalnej i suchej). Niewątpliwą zaletą tego kosmetyku jest jego podwójne działanie – wyrównanie kolorytu cery oraz zmatowienie twarzy. Sypki podkład mineralny zastąpi nam zespół "podkład + puder".

Po nałożeniu podkładu, należy zmatowić twarz sypkim transparentnym pudrem, a następnie musnąć okolice kości policzkowych różowo-brzoskwiniowym różem. Róż ten może być rozświetlający, czyli z dodatkiem malutkich świetlistych drobinek. Twarz powinna być idealnie gładka, bez jakichkolwiek przebarwień, świetlista, jedwabista.

POLECAMY:

Czas na oko
Oczy wbrew pozorom nie są aż tak wielkim wyzwaniem, jak mogłoby się wydawać. Do wykonania makijażu oka a`la Lady Gaga potrzeba jedynie czarnej kredki, czarnego i białego cienia - efekt tworzy specjalne cieniowanie i firana gęstych rzęs.

Zawsze jeśli planujesz użycie czarnego cienia, pokryj całość powieki jasnym, w tym wypadku białym, matowym cieniem. Dzięki temu stworzysz odpowiednią bazę pod makijaż oka, spowodujesz, że cienie będą się dobrze rozcierały, nie powstaną nieestetyczne plamy.

Po nałożeniu białego cienia na dolną oraz górną powiekę aż po sam łuk brwiowy, używając czarnej, dobrze zatemperowanej kredki narysuj linię od początku łuku brwiowego, po skosie do kącika wewnętrznego oka, aż po kącik zewnętrzny kierując się linią załamania powieki. Stworzysz dzięki temu głębię oka, powiększysz oko, nadasz makijażowi sceniczny charakter. Kreskę rozetrzyj pędzelkiem, aby stworzyć efekt światłocienia.

Następnie narysuj czarną kredką linię wzdłuż górnej linii rzęs, wyciągnij kreskę na zewnątrz i do góry, pogrub ją na tyle, abyś zdołała połączyć nową kreskę z linią którą wyrysowałaś i wycieniowałaś wcześniej, aby nadać głębię oku. W rezultacie na powiece górnej powinien powstać rysunek wyglądający jak bumerang – rozszerzający się od środka powieki ku zewnętrznym kącikom i podążający z powrotem do wewnątrz ponad załamaniem powieki.

Bazę makijażu wykonaną kredką wypełnij teraz ostrożnie czarnym cieniem. Uważaj, aby cień nie osypał się na policzki.

Dolną powiekę również pomaluj czarną kredką oraz nałóż na nią czarny cień – rozetrzyj pędzelkiem, aby uzyskać efekt przydymionej powieki, połącz w zewnętrznym kąciku oka makijaż dolnej i górnej powieki.

Wytuszuj bardzo starannie dolne i górne rzęsy, najlepiej tuszem wydłużająco-pogrubiająco-zagęszczającym.

Jeśli masz ochotę na więcej ekstrawagancji, doklej na górne i dolne powieki kępki rzęs. Gdy wyschnie klej, możesz lekko wytuszować kępki, aby wtopiły się swoim rozmiarem i grubością w firankę twoich naturalnych rzęs.

Brwi
Lady Gaga ma utlenione brwi. Jeśli twoje brwi są naturalnie ciemne, możesz spróbować je rozjaśnić, nakładając na włoski podkład, następnie matujący puder, a na końcu jasny matowy cielisty cień.

Usta
W wersji „lekkiej” tego makijażu, dużym oczom towarzyszą matowe lub lekko satynowe usta pokryte kryjącą pomadką w kolorze beżowego pudrowego różu. Wersja „mocna” to klasyczna czerwona pomadka i idealnie zaznaczony kontur ust.

(jj/ma)

POLECAMY:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)