O tym robi się głośno. Microdermal, czyli nowoczesna metoda piercingu
Microdermal pozwala eksperymentować z wyglądem. Jest bezpieczny i wyjątkowo estetyczny. Wszczepiony metodą microdermal kolczyk wygląda jak przyklejony do skóry. To trend, który szybko zyskuje na popularności także wśród amatorów piercingu.
23.12.2022 15:04
Ozdabianie ciała jest nie tylko sposobem na wyrażenie siebie. Dla wielu osób to pewnego rodzaju forma sztuki. Oprócz tatuaży, dużą popularnością cieszy się także piercing. Kolczyki na ciele przestały być zarezerwowane dla określonej subkultury. Oprócz klasycznego piercingu, ciekawą alternatywą jest microdermal piercing. To stosunkowo nowa technika, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jeśli szukasz oryginalnej formy ozdobienia ciała - doskonałym pomysłem może okazać się właśnie microdermal. Co to? Jak się robi? W którym miejscu pasuje? Tutaj dowiesz się wszystkiego.
Microdermal. Jak się robi?
Ozdabianie ciała metodą microdermal piercing polega na wszczepieniu biżuterii pod skórę. Ta technika wymaga nacięcia w wybranym miejscu, gdzie umieszcza się "kotwicę" kolczyka, którego część wystaje ponad skórę. Dzięki temu można łatwo dopiąć do płytki drugą, dekoracyjną część kolczyka. Po zagojeniu rany, zaaplikowany metodą microdermal kolczyk można samodzielnie wymieniać w dowolnej chwili, jak każdą inną biżuterię. Dzięki temu microdermal piercing zapewnia sporą swobodę i możliwość eksperymentowania z różnymi kolczykami.
Microdermal. W którym miejscu?
Wszczepiony metodą microdermal kolczyk sprawdzi się w większości miejsc na ciele. Jednak najlepiej przyjmuje się w miejscach oddalonych od kości. Doświadczeni piercerzy odradzają aplikację kolczyka tam, gdzie skóra jest szczególnie cienka.
Kobiety najczęściej decydują się na microdermal między piersiami, a także na przedniej części szyi. Fragment ciała, który na co dzień można łatwo zakryć i zakamuflować kolczyk – jest praktycznym, ale też bardzo estetycznym rozwiązaniem. Ponadto dekorując techniką microdermal dekolt, efekt jest szczególnie zmysłowy.
Obszarem ciała, który także często zdobi się techniką microdermal, są plecy, palce oraz twarz. Kolczyk na brwiach, kości policzkowej czy na grzbiecie nosa zapewnia bardzo ciekawy i oryginalny wygląd.
Microdermal kolczyk. Kształty
Microdermal piercing przybiera najróżniejsze kolory, jak również kształty. Jest to metoda, którą można potraktować jak biżuterię. Łatwość zmiany elementu dekoracyjnego, pozwala dopasowywać ozdobę do okoliczności, stylizacji, nastroju i indywidualnych preferencji. Konstrukcja microdermal pozwala sięgać po minimalistyczne kulki, ale także po biżuterię w formie kwiatu, trójkąta, gwiazdy, krzyża, księżyca, a nawet bardziej skomplikowanych form. Dzięki temu microdermal jest świetnym sposobem na wyrażenie swojego indywidualnego stylu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Microdermal piercing. Zalety i wady
Wśród zalet metody microdermal dominują takie aspekty, jak możliwość ozdobienia każdego miejsca na ciele. To technika, która nie rozciąga tkanek i nie ulega uszkodzenia na skutek czynników zewnętrznych. Ponadto wszczepiony metodą microdermal kolczyk nie powoduje długotrwałych ran. Już po dwóch miesiącach od nakłucia, piercing przybiera idealny wygląd dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Ponadto nakrętki kolczyka można łatwo zmieniać i traktować podobnie, jak kolczyki na uszach czy inne formy biżuterii. Sam zabieg jest mało bolesny.
Wszystko ma swoje plusy, jak i minusy, które dotyczą także techniki microdermal. Kolczyk po wyjęciu pozostawia po sobie niewielki ślad, a nawet bliznę. Ponadto odradza się wykonywania microdermala na cienkiej skórze oraz w miejscach blisko kości. Ponadto konstrukcja microdermal nie pozwala wszczepiać kolczyków bardzo blisko siebie, co może rozczarować osoby, które miały wizje stworzenia określonego wzoru za pomocą wkrętów. Minimalna odległość między kolczykami – z zaznaczeniem, że dotyczy tylko niektórych miejsc – powinna wynosić co najmniej osiem milimetrów.
Microdermal koczyk. Czy to bezpieczne?
Decydując się na wszczepienie metodą microdermal kolczyka, najlepiej sięgnąć po model wykonany z tytanu. Materiał jest twardszy od stali, a jednocześnie lżejszy. To wytrzymałe i niezawodne rozwiązanie, które nie wywołuje niepożądanych reakcji w organizmie na skutek wszczepienia microdermala. Kolczyk z tytanu nie jest toksyczny, nie powoduje alergii, a ponadto nie utlenia się pod wpływem krwi czy limfy.
Zdecydowanie zaleca się, aby zabieg wykonywać w profesjonalnym studio przez doświadczonego piercera. Profesjonalista pomoże dobrać wielkość i rodzaj kolczyka do miejsca, sprawnie zakotwiczy microdermal w higienicznych i bezpiecznych warunkach, a także zabezpieczy kolczyk i ranę przed czynniki zewnętrznymi.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl