FitnessRozgrzewka Ewy Chodakowskiej - ćwiczenia, zasady

Rozgrzewka Ewy Chodakowskiej - ćwiczenia, zasady

Rozgrzewka Ewy Chodakowskiej - ćwiczenia, zasady
Źródło zdjęć: © Instagram.com

12.12.2018 14:44, aktual.: 31.12.2018 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozgrzewka to jeden z najważniejszych elementów każdego treningu. To właśnie dzięki niej mięśnie są przygotowane na długotrwały wysiłek fizyczny, co pomaga uniknąć bolesnych kontuzji czy urazów. Rolę rozgrzewki przed rozpoczęciem treningu podkreśla też niezmiennie Ewa Chodakowska. Jaką rozgrzewkę wykonuje?

Czy rozgrzewka jest ważna?

Rozgrzewka to prawdopodobnie jeden z najważniejszych elementów każdego skutecznego treningu, jednak wiele osób uważa ją za niepotrzebną i decyduje się z niej zrezygnować. Zdaniem Ewy Chodakowskiej takie podejście do treningu jest błędne, bowiem głównym celem rozgrzewki jest przygotowanie mięśni do intensywnego wysiłku fizycznego i odpowiednio przeprowadzona jest nam niezbędna do prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

Co prawda dużo częściej rezygnujemy z rozgrzewki na przykład wybierając się na siłownię, bo widok osoby machającej rękami i wyginającej się przy sprzęcie sportowym może w końcu budzić rozbawienie, jednak wiele osób z niewiadomych przyczyn pomija ją również ćwicząc w domu.

Ewa Chodakowska od samego początku podkreślała, że bez rozgrzewki trening po prostu nie ma prawa się udać. Trenerka wielokrotnie mówiła o tym, że ćwiczenia na rozgrzewkę są niezbędnym elementem treningu, a ich pomijanie może się skończyć bolesnymi kontuzjami.

Rozgrzewka Ewy Chodakowskiej zawsze pojawia się w prezentowanych przez nią materiałach instruktażowych, co jest najlepszym potwierdzeniem tego, że traktuje je ona niezwykle poważnie. Wszystkie ćwiczenia z Ewą Chodakowską powinny być wykonywane po odpowiednim rozciągnięciu mięśni i dotyczy to w szczególności osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem sportu.

Rozgrzewka a efektywność treningu

Rozgrzewka z Ewą Chodakowską to nie tylko istotny element jej materiałów instruktażowych, ale także dobra motywacja do zrozumienia sensu wykonywania tego ćwiczenia. Wraz z poprawnym rozgrzaniem i rozciągnięciem mięśni zwiększa się efektywność treningu z Ewą Chodakowską, a więc nasze osiągi są lepsze, a ruchy bardziej płynne.

Dzięki temu dokładniej wykonamy przygotowane przez trenerkę ćwiczenia i będziemy mieć więcej energii, a więc także skuteczniej stracimy na wadze i wymodelujemy sylwetkę. Rozgrzewka poprawia też nasze krążenie krwi, dlatego utrzymujemy lepsze tempo i jesteśmy bardziej wytrzymali. Ma to też przełożenie na możliwość uniknięcia kontuzji, bo im lepiej przygotujemy organizm na wysiłek, tym mniejsze ryzyko urazów czy naciągnięcia mięśni.

Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - ćwiczenia

Rozgrzewka według Ewy Chodakowskiej powinna trwać około 5 minut, a każde ćwiczenie powinno być serią powtórzeń danej czynności wykonywanej przez około 30 sekund. Do ćwiczeń, które możemy wykonywać należą:

  • marsz w miejscu,
  • podskoki w miejscu i ruchy ramion wzdłuż ciała,
  • wymachy nóg do przodu z rękami wyciągniętymi przed siebie,
  • przysiady w lekkim rozkroku z ruchami okrężnymi ramion,
  • kopanie stopami o pośladki z ruchami okrężnymi ramion.

Sposobów na ćwiczenia według Ewy Chodakowskiej jest oczywiście dużo więcej, jednak polecamy wam się osobiście zapoznać z jej materiałami.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także