FitnessDieta i ćwiczenia na brzuch według Ewy Chodakowskiej

Dieta i ćwiczenia na brzuch według Ewy Chodakowskiej

Dieta i ćwiczenia na brzuch według Ewy Chodakowskiej
Źródło zdjęć: © Instagram.com

09.11.2018 20:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewa Chodakowska już od kilku lat jest czołową przedstawicielką zdrowego stylu życia. Wiele kobiet korzysta z jej porad dietetycznych i treningowych w drodze do szczupłej i wyrzeźbionej sylwetki. Mięśnie brzucha w programach treningowych Chodakowskiej zazwyczaj odgrywają główną rolę. Jakie ćwiczenia Ewa Chodakowska poleca na mięśnie brzuch? Jakie treningi pozwolą pozbyć się oponki z brzucha?

Ćwiczenia z Chodakowską - podstawowe informacje

Ewa Chodakowska jest zwolenniczką zbilansowanej diety i regularnych treningów. W swoich planach treningowych stawia przede wszystkim na technikę wykonywania ćwiczeń. Wiele z treningów Chodakowskiej wymaga wypracowanej kondycji fizycznej, np. Turbo Spalanie czy Killer.

Trenerka nie zapomniała jednak o kobietach, które dopiero zaczynają przygodę ze sportem i fitnessem. W swojej ofercie ma również treningi lekkie, takie jak Secret czy Skalpel.

Treningi Chodakowskiej zazwyczaj trwają ok. 40 minut i są poprzedzone 5-minutową rozgrzewką. Intensywne ćwiczenia fizyczne sfokusowane na konkretnej partii ciała natomiast mogą trwać ok 4-6 minut. Jak zatem modelować brzuch według porad Ewy Chodakowskiej?

Dieta na płaski brzuch

Ewa Chodakowska, tworząc swój program żywieniowy miała na myśli osoby, które poświęcają czas intensywnym treningom. Dlatego suma kaloryczności posiłków z całego dnia wynosi ok. 2500 kcal. Dieta Ewy Chodakowskiej jest daleka od monodiet, diet niskokalorycznych czy głodówek. Program żywieniowy dostarcza bowiem wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Osobom, które chcą pozbyć się oponki z brzucha Ewa Chodakowska zaleca spożywanie potraw bogatych w białko, błonnik i witaminy. Dodatkowo organizm musi być regularnie nawadniany. Minimalnie należy wypijać 1,5 l wody. W dni treningowe płynów należy wypijać zdecydowanie więcej. Aby schudnąć z brzucha, z posiłków należy kategorycznie wyeliminować cukry i potrawy wysokokaloryczne.

Zasady ćwiczeń na płaski brzuch

Głównym sekretem ćwiczeń z Chodakowską jest właściwe oddychanie i napinanie mięśni brzucha w momencie wydechu. Ewa Chodakowska uważa mięśnie brzucha za centrum naszego ciała, przez co ich wytrenowanie to sprawa nadrzędna. Chodakowska zaleca, by napinać mięśnie brzucha tak często jak to możliwe.

Ewa Chodakowska w swoich najsłynniejszych treningach połączyła ćwiczenia kardio z ćwiczeniami, które wyszczuplają ciało i wzmacniają mięśnie. Ćwiczenia trwają krótko, ale ich intensywność i zmienne tempo kosztują nas dużo wysiłku. Podczas treningów należy wciągać brzuch, co powoduje wzmacnianie mięśni. W treningach Ewy Chodakowskiej brzuch pozostaje napięty przez cały czas, dlatego mięśnie brzucha są ciągle angażowane do pracy.

Ćwiczenia na brzuch - 4-minutowy trening z Chodakowską

Ewa Chodakowska opracowała 4-minutowy intensywny zestaw ćwiczeń, który w połączeniu z pozostałymi jej treningami pozwoli na wymodelowanie płaskiego brzucha. Ćwiczenia zaczyna się od przysiadu i naprzemiennego wypadu nóg do tyłu. Podczas ćwiczeń należy wyprostować plecy, napiąć brzuch, a biodra wysunąć mocno do tyłu.

Kolejnym ćwiczeniem jest deska połączona ze skrętem bioder i unoszeniem jednej ręki pionowo do góry. W kolejnym ćwiczeniu na brzuch podpieramy się tyłem, opierając się na dłoniach. Następnie odrywamy jedną nogę do góry i przeciwległą dłonią próbujemy dotknąć końcówki stopy.

W ostatnim ćwiczeniu należy się położyć na brzuchu, ściągnąć łopatki i unosić w górę nogi. Taki trening zajmuje niewiele czasu, więc warto go wykonywać jak najczęściej, np. po wcześniej wykonanym Killerze czy treningu Secret.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także