Tatuaż na szyi. O czym pamiętać przed wykonaniem zabiegu?
Niewątpliwie najbardziej widocznym malunkiem na ciele jest tatuaż na szyi. Ze względu na jego specyfikę, lepiej dobrze przemyśleć wszystkie wady i zalety, aby potem nie żałować swojej decyzji. Jeszcze do niedawna tatuaż na szyi był zarezerwowany dla osób, które zawodowo zajmowały się tatuowaniem albo uważane były za tzw. artystyczne dusze. Teraz okazuje się coraz popularniejszy wśród młodych ludzi.
Tatuaż na szyi nie jest tak oczywisty, jak się wydaje. Niezależnie od wybranego wzoru oraz wybranej wielkości, od razu zwraca na siebie uwagę. Jeżeli należysz do osób odważnych, które nie przejmują się opinią innych, możesz jak najbardziej rozważyć wybór szyi jako miejsca na tatuaż. Zobacz, co warto wiedzieć przez zabiegiem.
Tatuaż na szyi – co ze znalezieniem pracy?
Nie musisz się przejmować upowszechnioną do niedawna opinią, że tatuaż utrudni poszukiwanie pracy. Osoby zajmujące się na co dzień branżą rozrywkową i artystyczną jak najbardziej mogą przemyśleć wyboru tatuażu na szyi. Jednak sprawa zaczyna być problematyczna, jeśli chodzi o pracę w urzędzie albo w banku – w takich miejscach bardzo ważny jest nienaganny wygląd. Skoro koniecznie chcesz mieć tatuaż na szyi, pomyśl o trwałej ozdobie na karku, którą łatwo zakryjesz włosami.
Tatuaż na szyi – co z wyborem fryzury?
Posiadaczki krótkich włosów i fanki ostrego cięcia muszą zdawać sobie sprawę z tego, że w ich przypadku tatuaż na szyi zawsze będzie widoczny. U miłośniczek dłuższych pasm jest nieco łatwiej, bo w każdej chwili można nimi zakryć ozdobę. Nie trzeba tego robić przez cały czas, ale warto to przemyśleć, jeśli wymaga tego sytuacja.
Tatuaż na szyi – co z bólem?
Skóra na szyi jest bardzo delikatna, więc zabieg tatuowania może być bardzo bolesny. Osoby o niskim progu bólu powinny dobrze przemyśleć wybór tatuażu na szyi. Istnieje możliwość ominięcia najbardziej bolesnego miejsca – lepszym obszarem jest tylna część szyi, która w przeciwieństwie do innych fragmentów tej części ciała jest bardziej umięśniona.
Tatuaż na szyi – co z przyciąganiem uwagi?
Niestety tatuaż na szyi niewątpliwie zwraca na siebie uwagę, co niekoniecznie jest pożądane. Co prawda kark i szyja są traktowane za bardzo zmysłowe miejsca, lecz połączenie z tatuażem może okazać się dość niefortunne. Zbyt duże zainteresowanie tatuażem na szyi może spowodować dyskomfort. Ty nie będziesz go widzieć, ale na pewno znajdą się osoby dociekliwie, które nie przepuszczą okazji do nieprzyjemnego skomentowania Twojego wyglądu.
Tatuaż na szyi – ile trwa gojenie?
Delikatne miejsce, jakim jest szyja goi się znacznie dłużej niż inne miejsca przeznaczone na tatuaż. Powodem jest noszenie obcisłych ubrań, których materiały przylegają do ciała. Skóra narażona jest na ciągłe podrażnienie oraz pocieranie przez tkaniny. Tatuaż na szyi może się zagoić dopiero po około 3 tygodniach. Nie zapominaj o pielęgnacji, aby przyspieszyć zagojenie się rany. Postępując zgodnie z zaleceniami tatuatora, będziesz cieszyć się ozdobą znacznie dłużej.