UrodaLwia zmarszczka. Nie wiesz jak sobie z nią poradzić? Pozbądź się jej domowymi sposobami

Lwia zmarszczka. Nie wiesz jak sobie z nią poradzić? Pozbądź się jej domowymi sposobami

Lwia zmarszczka może zostać zniwelowana kilkoma prostymi sposobami.
Lwia zmarszczka może zostać zniwelowana kilkoma prostymi sposobami.
Źródło zdjęć: © 123RF

05.08.2020 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z najbardziej znienawidzonych bruzd na skórze jest lwia zmarszczka. Wiele kobiet irytuje się, patrząc na tę zmianę, ponieważ twarz zdaje się ciągle zmartwiona i niestety znacznie starsza. Na szczęście możesz wypróbować kilku domowych sposobów, aby w krótkim czasie poczuć wyraźną różnicę. Jak poradzić sobie z lwią zmarszczką?

Lwia zmarszczka przyprawia wiele kobiet o zawrót głowy. Nie zawsze potrzebna jest interwencja chirurga plastycznego, bo w niektórych przypadkach wystarczy popracować nad twarzą samodzielnie. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób pozbyć się lwiej zmarszczki, nie zwlekaj – skorzystaj z kilku porad.

Lwia zmarszczka – dlaczego się pojawia?

Jak wiesz, lwia zmarszczka to nic innego jak bruzda pomiędzy łukami brwiowymi. Pojawia się ze względu na częste marszczenie czoła, ale najbardziej widoczna okazuje się bliżej 40. roku życia, gdy w skórze znajduje się coraz mniej kolagenu. Czasami lwia zmarszczka pojawia się szybciej, jeśli często marszczymy brwi. Oczywiście tendencję dziedziczymy w genach, ale skłonność do pojawiania się bruzdy posiadają osoby żyjące w większym stresie. Lwia zmarszczka może się pogłębić, a to z kolei sprowadza się do bardzo negatywnego rezultatu, czyli groźnego wyglądu twarzy. Domowe sposoby pomagają w spłyceniu lwiej zmarszczki – zobacz, co warto zrobić.

Lwia zmarszczka – czy można jej zapobiec?

Podobnie, jak w przypadku klasycznych zmarszczek, tak i przy lwiej zmarszczce możesz działać. Przede wszystkim zadbaj o dopasowaną pielęgnację cery oraz nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej. Równie pomocna okazuje się dieta oraz dostarczanie niezbędnych witamin i minerałów od środka. Chcąc uniknąć lwiej zmarszczki, postaraj się mniej marszczyć czoło – dobrym sposobem jest częstsze uśmiechanie się.

Lwia zmarszczka – jakie są domowe sposoby?

Włączając odpowiednią pielęgnację, zdecydowanie zmniejszysz ryzyko pojawienia się lwiej zmarszczki. Korzystaj z kosmetyków zawierających retinol czy witaminę C. Wybieraj produkty skoncentrowane, ale nie łącz ze sobą zbyt wielu substancji aktywnych. Usuwaj regularnie martwy naskórek – lwia zmarszczka stanie się zdecydowanie płytsza. Obok pielęgnacji wprowadź także masaż i ćwiczenia twarzy. Świetnie sprawdzi się joga twarzy lub face fitness – są proste w przeprowadzeniu, a przy okazji poprawiają stan cery.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także