UrodaMakijażMocny makijaż. Jak stylowo i wyraziście podkreślić oczy? Poznaj propozycję na wieczór

Mocny makijaż. Jak stylowo i wyraziście podkreślić oczy? Poznaj propozycję na wieczór

Mocny makijaż to połączenie ciemnych oczu i jasnych ust.
Mocny makijaż to połączenie ciemnych oczu i jasnych ust.
Źródło zdjęć: © Getty Images
22.06.2020 13:26, aktualizacja: 01.03.2022 13:26

Mocny makijaż najczęściej kojarzy się z wieczornym wyjściem, a także idealnym dopasowaniem do eleganckiego stroju. Jeśli na co dzień malujesz się naturalnie albo bardzo delikatnie, powinnaś postawić na mocny makijaż, gdy wybierasz się na przyjęcie lub na spotkanie. Wbrew pozorom nie jest trudny do wykonania, ale wymaga staranności.

Mocny makijaż nie oznacza od razu czarnych cieni do powiek czy soczyście czerwonych ust – obie propozycje nie zawsze się sprawdzą, ponieważ nie pasują do każdego typu urody. W poniższym poradniku znajdziesz najważniejsze wskazówki, które zdecydowanie ułatwią przeprowadzenie mocnego makijażu niezależnie od okazji. Zaproponowane odcienie są uniwersalne, więc spodobają się nawet wybrednym kobietom.

Mocny makijaż – jak przygotować skórę?

Mocny makijaż prezentuje się perfekcyjnie wyłącznie na wcześniej oczyszczonej i nawilżonej skórze twarzy. Dlatego też dzień przed planowanym wyjściem wykonaj peeling i zastosuj maseczkę. Równie ważnym czynnikiem wpływającym na kondycję cery jest prawidłowa regeneracja, czyli warto wyspać się minimum 8 godzin, dzięki czemu unikniesz podkrążonych oczu, a twoja cera będzie promienna. Dobrym patentem na wykonanie mocnego makijażu jest użycie żelowych płatków pod oczy z kolagenem. Wygładzisz zmarszczki, aby podkład nie wszedł w ich załamania. Bardzo często zachęca się do trzymania płatków podczas wykonywania makijażu oczu – tym sposobem osypujące się cienie nie zabrudzą cery.

Mocny makijaż – jak go wykonać?

Pierwszym krokiem do stworzenia mocnego makijażu jest nałożenie nawilżającego kremu albo bazy pod podkład. Oba produkty spowodują lepsze rozprowadzenie się kosmetyku po twarzy. Co dalej?

 1. Metodą stemplującą nakładaj wybrany podkład gąbką na całej twarzy, ale wykonuj tę czynność stopniowo i cienkimi warstwami.
 2. Pod oczy i na ewentualne niedoskonałości nałóż korektor, wklepując go opuszkami.
 3. Dla lepszej trwałości oprósz twarz sypkim pudrem z pomocą puszystego pędzla.
 4. Nałóż na szczyty kości policzkowych bronzer w ciepłym, złocistym odcieniu. Dla wzmocnienia efektu zaaplikuj także odrobinę rozświetlacza.
 5. Podkreśl brwi bezbarwnym żelem albo chłodnym brązowym cieniem.
 6. Na powieki umieść bazę pod cienie – nie nakładaj jej zbyt wiele.
 7. Na górne załamanie powieki nanieś cień w brązowym kolorze, natomiast jeszcze ciemniejszym cieniem podkreśl linię nad górnymi rzęsami i delikatnie wyjdź na zewnątrz. Nałóż na pędzelek grafitowy cień i ponownie przejedź nim linię rzęs.
 8. Kąciki wewnętrzne pomaluj cielistym albo lekko błyszczącym cieniem.
 9. Linię wodną zaznacz cielistą kredką, a dolną linię rzęs pomaluj grafitowym cieniem.
 10. Dokładnie wytuszuj rzęsy.
 11. W mocnym makijażu usta muszą pozostać neutralne, dlatego wybierz beżową szminkę albo bardzo modny ostatnio błyszczyk w wybranym kolorze.

Twój mocny makijaż jest już gotowy. Jeśli strój na to pozwala, możesz także oprószyć obojczyki rozświetlaczem.