Blisko ludziAgata Kornhauser-Duda skrytykowana. Zarzucono jej bezczynność i brak własnego zdania

Agata Kornhauser-Duda skrytykowana. Zarzucono jej bezczynność i brak własnego zdania

Agata Kornhauser-Duda skrytykowana. Zarzucono jej bezczynność i brak własnego zdania
Źródło zdjęć: © ONS.pl
02.03.2020 14:31, aktualizacja: 02.03.2020 15:09

Agata Kornhauser-Duda została skrytykowana przez posła Miłosza Motykę. "Obecna pierwsza dama ani nie mówi, ani nie działa".

W swoim poście na Twitterze poseł opozycji Miłosz Motyka skrytykował Agatę Kornhauser-Dudzie za bezczynność i małomówność. Przypominamy, że na konwencji wyborczej prezydenta Paulina Kosiniak-Kamysz jasno określiła, jak widziałaby siebie w roli pierwszej damy. Żona kandydata opozycji nie zamierza "chować się za ogrodzeniem pałacu prezydenckiego".

Agata Kornhauser-Duda w ogniu krytyki

"Nie jestem i nigdy nie będę żoną, która milczy, nie ma swojego zdania, chowa się za ogrodzeniem prezydenckiego pałacu. Statystuje tylko mężowi. Obiecuję, że będę otwarta. Nie dam się zamknąć pod kryształowym żyrandolem" – oznajmiła Paulina Kosiniak-Kamysz.

Warto jednak zaznaczyć, że małżonka prezydenta, która wcześniej pracowała, jako nauczycielka, chętnie odwiedza różne placówki edukacyjne i angażuje się głównie w akcje charytatywne polegające na kontakcie z osobami starszymi, ubogimi oraz dziećmi.

Opisujący sytuację TVP określiło słowa Pauliny Kosiniak-Kamysz jako "atak na pierwszą damę". Pisząc o żonie kandydata opozycji, cały czas podkreślano, że jest ona drugą małżonką Władysława Kosiniaka-Kamysza, choć ta informacja nie miała żadnego znaczenia w kwestii kandydatury jej męża.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl