UrodaWłosyCzy olejowanie włosów jest szkodliwe? Unikaj powszechnych i zgubnych błędów

Czy olejowanie włosów jest szkodliwe? Unikaj powszechnych i zgubnych błędów

Czy olejowanie włosów jest szkodliwe? Wszystko zależy od kilku czynników.
Czy olejowanie włosów jest szkodliwe? Wszystko zależy od kilku czynników.
Źródło zdjęć: © Getty Images
11.08.2020 11:54

Olejowanie włosów jest coraz chętniej i częściej włączane przez kobiety do regularnej pielęgnacji. Czy jednak wiesz, że olejowanie może być szkodliwe? Choć zabieg rzeczywiście fantastycznie sprawdza się praktycznie przy każdym rodzaju pasm, to okazuje się, że źle przeprowadzone olejowanie włosów może skutkować negatywnymi konsekwencjami.

Czy olejowanie włosów jest szkodliwe? Pytanie pewnie nurtuje wiele osób, u których ten polecany zabieg niekoniecznie się sprawdził. Naprawdę wystarczy wprowadzić kilka zmian i dodatkowo unikać niepotrzebnych błędów, a olejowanie włosów wspaniale odżywi i zregeneruje pasma. O czym warto pamiętać?

Olejowanie włosów – szkodliwy dobór oleju

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas olejowania włosów jest zły dobór oleju. Głównie z tego powodu zabieg może być szkodliwy i nieskuteczny. Korzystanie z oleju błędnie dobranego do porowatości to prosta droga do zyskania puszących się oraz poplątanych pasm. Istnieje wiele sposobów na to, aby samodzielnie określić stopień porowatości, dzięki czemu z łatwością dobierz najlepszy kosmetyk do zabiegu. Olejowanie włosów nie będzie szkodliwe, jeśli zaczniesz bacznie obserwować swoje kosmyki, bo z czasem ich porowatość może się zmniejszyć.

Olejowanie włosów – brak nawilżenia skalpu

Oczywiście olejowanie włosów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli odpowiednio nie zadbasz o skórę głowy. Tylko wtedy będziesz mogła cieszyć się ze wspaniałych efektów na swojej głowie. Wybierz do tego celu olej z kozieradki, czarnuszki, rycynowy czy musztardowy – każdy z nich idealnie zadziała na skalp. Tym sposobem olejowanie włosów przestanie być szkodliwe, za to zapewni doskonałe nawilżenie oraz odżywienie.

Olejowanie włosów – pomijany peeling i podkład

Kolejnym błędem jest ciągłe zapominanie o peelingu skóry głowy oraz o pomocnym podkładzie. Regularne złuszczanie skóry głowy skutecznie zlikwiduje zalegający kurz, pot czy inne drobinki osadzające się na powierzchni głowy. Pamiętaj, że lepiej oczyszczona skóra zdecydowanie efektywniej wchłonie wybrany olej. Z kolei olejowanie włosów bez podkładu może przynieść naprawdę duże spustoszenie. Spryskaj pasma wodą z cukrem/miodem albo sięgnij po ulubiony hydrolat. Takie olejowanie włosów w żaden sposób nie okaże się szkodliwe, a ty będziesz zachwycona wyraźną poprawą kondycji pasm.

Olejowanie włosów – błędne zmywanie

Dosyć powszechnym zjawiskiem występującym po olejowaniu włosów jest efekt niedomytych pasm. Dzieje się tak dlatego, że próbujesz zmyć olej szamponem, ale sytuacja wymaga bardziej radykalnych działań. Przede wszystkim wetrzyj odżywkę, a dopiero potem sięgnij po szampon. Zasada OMO jak najbardziej przyda się w przypadku olejowania włosów, aby zabieg nie był szkodliwy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także