Rezultaty mogą się pojawić za kilkanaście lat w postaci skłonności do zaburzeń żywieniowych:
anoreksji, bulimii, otyłości oraz chorób układu krążenia, nowotworów, które są między innymi
następstwem nieprawidłowego odżywiania.
Dzieci kobiet, które podczas ciąży były otyłe lub miały cukrzycę są bardziej narażone na przewlekłą chorobę nerek - wynika z badań zaprezentowanych na 43. Zjeździe Amerykańskiego Towarzystwa Nefrologicznego w Denver.
Nadmierne spożywanie alkoholu okazuje się bardziej niebezpieczne dla płci słabej. Z tego powodu kobiety są częściej narażone na choroby wątroby, mózgu, serca i inne dolegliwości - informuje My Health News Daily.
Podając syrop na kaszel, pacjentkom chorym na raka piersi, lekarze mogą łatwiej ustalić potrzebną dawkę leku onkologicznego tamoksyfenu - informuje serwis "BBC News".
Jesienią i zimą nasz układ immunologiczny jest bardzo osłabiony, dużo łatwiej zapadamy na różne infekcje. Przed bakteriami i wirusami może nas uchronić prawidłowa dieta. Dlatego trzeba dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, ale nie pod postacią dostępnych w aptekach suplementów.
Bardzo bolesne miesiączki, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, mogą sygnalizować zwiększone ryzyko endometriozy, choroby związanej z występowaniem nabłonka typowego dla macicy w innych miejscach organizmu - informuje pismo "Fertility and Sterility".
Naukowcy zidentyfikowali 30 genów kontrolujących wiek, w którym dziewczęta dojrzewają seksualnie. Dziewczęta dojrzewające zbyt wcześnie są podatne na otyłość i mają większe problemy ze zdrowiem w późniejszych latach życia.
Osteoporoza jest schorzeniem szkieletu polegającym na zmniejszeniu się masy kości oraz spadku ich wytrzymałości. Wszystko to powoduje, że są one bardziej podatne na złamanie, nawet pod wpływem niewielkiej siły, która nie uszkodziłaby zdrowej kości. Osteoporoza dotyka głównie kobiet, a częstotliwość jej występowania zwiększa się z wiekiem. To schorzenie stwierdza się u ok. 7 proc. kobiet w wieku 45-54 lat, ale już u prawie połowy z nich w wieku 75-84.
Gdański szpital, w którym odbywały się operacje plastyczne, a jedna z kobiet
- Szwedka - po zabiegu zapadła w śpiączkę, nie miał prawa prowadzić takiej działalności.
Według tygodnika "Time", to najbardziej wpływowe kobiety XX wieku!
Wszystkie badania wykazują, że żadna dieta nie gwarantuje zdrowia nałogowym palaczom. Prawidłowe odżywianie jest jednak o tyle ważne, że trucizny znajdujące się w dymie gwałtowniej atakują osoby z niedoborami pokarmowymi. Palenie niszczy naturalne systemy obronne organizmu, w dymie jest ponad 50 substancji rakotwórczych.
Po przebudzeniu masz bóle z tyłu głowy. Rano czujesz się zmęczona, a w nocy masz problemy ze spaniem. A może szumi Ci w uszach i pulsuje w skroniach? Tych objawów nie można lekceważyć. Zacznij od zmierzenia sobie ciśnienia. Być może tu tkwi przyczyna Twoich dolegliwości.
Radzimy co zrobić, by nie poślubić niewłaściwego mężczyzny i po czym takiego poznać!
Skaner częstotliwościowy, wynaleziony przez naukowców z School of Electrical and Electronic Engineering pozwala na szybkie, w ciągu sekund, stwierdzenie guza piersi - informuje serwis EurekAlert.
Przenośny skaner częstotliwościowy, wynaleziony przez zespół pod kierownictwem prof. Zhipeng Wu, pozwala na wykrywanie guzów piersi - zarówno inwazyjnych, jak i w stanie wzrostu.
Rak płuca zabija więcej ludzi niż pozostałe nowotwory razem wzięte. Mimo postępów w medycynie, najlepszą metodą walki z nim jest nieustanna walka z paleniem, zarówno czynnym, jak i biernym - alarmują onkolodzy.
O tym, jak trudno jest rzucić palenie wie każdy, kto choć raz w życiu próbował zerwać z nałogiem. Zazwyczaj zanim pożegnanie z dymkiem skończy się sukcesem, poprzedza je setki obietnic typu: „jutro to już na pewno zacznę dzień bez papierosa” i zwykle jedynie na obietnicach się kończy. Allen Carr obiecuje, że znalazł sposób, jak to zrobić w 6 godzin i to zupełnie bezboleśnie. Czy to możliwe?
Twórcą diety jest dr William Howard Hay. W 1930 roku opublikował swoją pierwszą książkę o łączeniu pokarmów. Dieta rozdzielna opiera się na podziale produktów na trzy grupy: węglowodanową, białkową i neutralną. Podstawową zasadą jest niełączenie w jednym posiłku produktów z grupy białkowej z grupą węglowodanową. Natomiast składniki z obu grup można łączyć z grupą neutralną.
Pneumokoki, gronkowce, pałeczki zapalenia płuc i inne bakterie błyskawicznie uodporniają się na antybiotyki. Zakażenia szerzą się zwłaszcza w szpitalach. "Dziś coraz częściej mówi się o erze postantybiotykowej" - alarmuje Narodowy Instytut Leków. W czwartek w Unii Europejskiej obchodzony będzie Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach.
Pierścionek nie chce zejść z palca, a nóg nie można włożyć do butów, które jeszcze kilka dni temu były w sam raz. A do tego zdarza się też, że w jeden, dwa dni tyjesz nawet kilka kilogramów. I zastanawiasz się, jak to możliwe, bo przecież nie zmieniłaś diety. Powodem może być nadmiar wody w organizmie. I chociaż nie przybywa nam tkanki tłuszczowej, czujemy się ociężałe i spuchnięte.
Osoby, u których w dzieciństwie występowały objawy ADHD, mogą być w przyszłości bardziej podatne na problemy z otyłością - informuje "International Journal of Obesity".
Ambitne kobiety mierzące wysoko i dochodzące do eksponowanych stanowisk są bardziej podatne na zawał, nadciśnienie i zatrzymanie akcji serca niż kobiety wykonujące spokojne prace.
Pranie. Choć temat wydaje się banalny, kryje w sobie wiele tajemnic. Bywa, że oznaczenia na metkach wcale nie pomagają. Wręcz przeciwnie. Niejedną młodą gospodynię wprawiają w spore zakłopotanie, szczególnie jeśli podczas prania nie chce zniszczyć kosztownej i modnej bluzki.
Twój "eks" złamał Ci serce, ale był świetnym kochankiem i Twoim rodzice go uwielbiali? Nie mów o tym jego następcy!
Dzieci z nadciśnieniem tętniczym cztery razy częściej mają kłopoty z nauką - informuje pismo "Pediatrics".
Badania przeprowadzili naukowcy z University of Rochester Medical Center (URMC).