Sok z buraka. Dlaczego warto wykorzystać go w codziennej diecie? Rezultaty mogą zszokować
Sok z buraka wspomaga naturalne procesy zachodzące w wątrobie, a także pozytywnie wpływa na ciśnienie krwi. Codzienne wypijanie buraczanego soku idealnie chroni zdrowie oraz może być stosowany przy niektórych dolegliwościach. W końcu burak to naturalny superfood, dlatego nie wolno o nim zapominać i przy okazji włączyć do diety warzywny sok.
03.09.2020 12:29
Picie soku z buraka wpływa doskonale na cały organizm, dlatego często sięgają po niego także sportowcy. Dostarcza cennych witamin i znacznie poprawia ogólne samopoczucie oraz kondycję. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad zbawiennym wpływem soku z buraka, zapoznaj się z poniższymi szczegółami.
Sok z buraka – jakie wykazuje właściwości?
Sok z buraka poprawia zdrowie stawów, łagodzi stany zapalne, a także zmniejsza zły cholesterol. Wszystko dzięki dwóm składnikom, czyli betaninie i betainie, które chronią przed wirusami, bakteriami i wolnymi rodnikami oraz łagodzą skutki stresu. Sok z buraka to naturalny sposób na wzmocnienie odporności. Oprócz tego buraki są bogate w witaminę C, kwas foliowy, potas i błonnik, więc wpływają na krwiotwórczość, dlatego polecane są dla osób z anemią czy białaczką. Regularne picie soku z buraka może być wykorzystane jako profilaktyka przeciwko nowotworom.
Sok z buraka – jakie przynosi efekty?
Pierwszą korzyścią wynikającą ze spożywania soku z buraka jest zbawienny wpływ na wątrobę. Pozbędziesz się toksyn i wspomożesz lepsze działanie tego narządu. Z tego też powodu bywa bardzo często polecany osobom, które często sięgają po alkohol i tłusto jedzą. Sok z buraka znacznie obniża ewentualne objawy nowotworowe. Może być stosowany u osób z anemią i zmianami miażdżycowymi, bo zwiększa wydajność organizmu poprzez betaninę. Burak wykazuje działanie antyoksydacyjne, antyseptyczne oraz przeciwzapalne. Jeśli chcesz nieco schudnąć, skorzystaj z soku z buraka, ponieważ wspomaga odchudzanie. Zrezygnuj ze szkodliwych nawyków żywieniowych i postaw na zdrowe warzywa.
Sok z buraka – o czym jeszcze warto wiedzieć?
Przygotowując sok z buraka pamiętaj o dodaniu do niego innych warzyw albo owoców – nie należy pić czystego soku z buraka. Dodaj marchewkę, jabłko, pomarańczę, maliny lub dopraw do smaku ulubionymi przyprawami. Wprowadź sok z buraka przynajmniej na kilka dni – już sześciodniowa kuracja pozwoli na osiągnięcie optymalnych efektów. Pamiętaj, aby wcześniej skonsultować decyzję z lekarzem, który doradzi, w jaki sposób najlepiej wprowadzić zdrową dietę. Sok z buraka nie może być stosowany przy niedociśnieniu, kamicy nerkowej, reumatyzmie czy cukrzycy.