WP

Kolejny absurdalny trend podbija Instagram

Dziewczyny układają swoje piersi w kształt serca i robią sobie selfie. Brzmi to dosyć absurdalnie, ale właśnie na tym polega najnowszy trend na Instagramie. Jak widać, niektóre młode użytkowniczki są w stanie zrobić dosłownie wszystko dla zdobycia popularności w mediach społecznościowych. Bez oporów dzielą się swoją intymnością i pokazują rozbierane zdjęcia, oczekując w zamian rekordowej ilości polubień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pokazuje piersi w kształcie serca
Pokazuje piersi w kształcie serca (Instagram.com)
WP

Piersi w kształcie serca

Czemu ma to służyć? To pierwsze pytanie, jakie nasuwa mi się, gdy patrzę na najnowszy trend na Instagramie. Pokazywanie w mediach społecznościowych piersi ułożonych w kształcie serca nie jest zabronione, lecz wzbudza spore kontrowersje. Ta dziwna moda rozprzestrzenia się w sieci z prędkością światła.
Użytkowniczki Instagrama najwyraźniej są już znudzone publikowaniem zwyczajnych selfie. Aby wyróżnić się w tłumie, starają się zaskakiwać kolejnymi pomysłami i bez wahania przekraczają kolejne granice.

Wydaje się, że młode Chinki, które zapoczątkowały tzw. heart-shaped breast challenge, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów. Dziś z radością dołączają do zastępów użytkowniczek chwalących się swoimi piersiami, ale w przyszłości mogą tego żałować. Nie dość, że same pozbawiają się prywatności, to jeszcze zachęcają inne internautki do wzięcia udziału w tej szalonej "zabawie". - Kto chce dołączyć do tej konkurencji? - zapytała w swoim poście jedna z nich.

Podobno nie z każdego biustu można uzyskać kształt serca. - Jeśli masz zbyt małe piersi, nie masz szans - skomentowała jedna z użytkowniczek na portalu Weibo. Dziewczyny, którym to się udało, są z siebie dumne i z radością prezentują efekty. Co ciekawe, do tego wyzwania dołączyli też dorośli mężczyźni.

WP

Inne dziwne hity Instagrama

Warto dodać, że to nie pierwsza akcja budząca skrajne emocje w mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno hitem było zakrywanie sutków jednym palcem (tzw. the one finger selfie challenge). Dla dziewcząt jest to zwyczajna całkiem niewinna zabawa. Warto jednak zastanowić się, kto siedzi po drugiej stronie. Takie odważne ujęcia są pożywką dla pedofilów.

Instagram.com
Podziel się

Pamiętacie gwiazdy, które pokazywały na zdjęciach swoje żebra? Do tego grona należą m.in. Kylie Jenner, Bella Hadid, Kourtney Kardashian i Maffashion. Ujęcia z hashtagiem #ribcage nadal robią furorę. Ekspreci twierdzą, że to jeden z najbardziej niepokojących trendów. Promowanie takich zdjęć może mieć zgubne skutki: - Badania dowodzą, że prezentowane w mediach wzorce kobiecej sylwetki mają wpływ na nawyki dietetyczne nastolatek. Młodzież zwraca dużą uwagę na wygląd i często go krytykuje, rodzi to potrzebę przystosowania się, uczy warunkowej akceptacji swojego ciała (będę lubiana dopiero, jak będę wyglądała w określony sposób) - wyznała psychoterapeutka Katarzyna Szostak.

Instagram.com
Podziel się
WP

Kolejnym zaskakującym zjawiskiem było chwalenie się talią o szerokości kartki papieru. Ta niezdrowa moda zdążyła pozyskać wielu przeciwników - w tym specjalistów od zdrowego żywienia czy psychologów. Jej efekty mogą mieć fatalne skutki, jeśli chodzi o samoocenę nastolatek.

Dla własnego dobra, nie próbujcie ich kopiować. Pamiętajmy, że każde zdjęcie, które wyląduje w sieci, już na zawsze w niej pozostanie. Warto wziąć sobie to do serca póki nie jest za późno.

Polecamy także: Małgorzata Rozenek-Majdan: Jestem aktywną feministką
Zobacz: Kosmetyki inne niż wszystkie. Takie mogła stworzyć tylko Kat Von D!

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP