Trwa ładowanie...
d2shu3o

Lekarz nie chciał dać jej skierowania na badania, choć wcześniej chorowała na raka. Lux Med odpowiada

Niedawno pisałyśmy o historii młodej kobiety, która zmagała się ze złośliwym nowotworem piersi. Po zastosowaniu chemioterapii, radioterapii i mastektomii dziś znów jest zdrowa, ale wciąż powinna być pod czujną opieką lekarzy. Specjalista, na którego trafiła, nie chciał jednak dać jej skierowania na badania, bo twierdził, że są niepotrzebne. Nasza bohaterka nie dała za wygraną. Opisała na Facebooku swój przypadek i zwróciła się do Lux Medu o komentarz. Nie trzeba było na niego długo czekać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekarz nie chciał dać jej skierowania na badania, choć wcześniej chorowała na raka. Lux Med odpowiada
(Facebook.com)
d2shu3o

Przypomnijmy, że zanim u naszej bohaterki wykryto nowotwór, ta czterokrotnie prosiła lekarzy o skierowanie na badania USG piersi.. Odmawiali jej, twierdząc, że jest "za młoda na raka". Na tym nie skończyły się jej przykre doświadczenia. Nawet po wygranej z ciężką chorobą, specjalista nie chciał dać jej skierowania. Pacjentka musiała ostro zareagować, by otrzymać to, po co przyszła. Jej post na Facebooku obiegł całą Polskę, a przedstawiciele Lux Medu szybko na niego zareagowali.

Koordynator Współpracy z Mediami Maciej Mikołajewski zamieścił oficjalne oświadczenie, w którym w imieniu Grupy Lux Med przeprasza za zaistniałą sytuację i zapewnia, że została już przeprowadzona rozmowa z lekarzem na temat tej wizyty. - Jest nam niezmiernie przykro, że nasza pacjentka opuściła gabinet lekarza z poczuciem otrzymania niesatysfakcjonującej opieki - czytamy.

Ponadto z oświadczenia dowiadujemy się, że Lux Med od dłuższego czasu prowadzi kampanię edukacyjną dla personelu medycznego, której celem jest wzmocnienie czujności w kwestii pacjentów z nowotworami. Dodajmy, że sprawa jest jeszcze badana, dlatego nadal nie wiadomo, jakie konsekwencje poniesie lekarz. - Stosowne kroki podejmiemy po analizie całości dokumentacji medycznej - czytamy.

Kobieta na swoim fanpage'u BUUrak odniosła się do oficjalnego stanowiska Lux Medu. - Moi drodzy, otrzymałam oficjalne stanowisko od Lux Medu z przeprosinami i zapewnieniem, że pacjenci onkologiczni są otoczeni w placówkach Grupy, szczególną opieką. Lux Med zaproponował mi także pomoc w wykonaniu kolejnych badań specjalistycznych i w razie potrzeby, konsultacje ze specjalistami - napisała w swoim najnowszym poście. - Jeśli chodzi o zmianę w podejściu do profilaktyki raka piersi dla młodych kobiet - czekam jeszcze na odpowiedź, jednak ufam, że wnioski zostaną wyciągnięte, a polityka zmieniona - dodaje. Nasza bohaterka wyznała, że opisując swoją historię, zależało jej na przybliżeniu problemu relacji między pacjentami a lekarzami, którzy odmawiają im wypisywania skierowań. Internautki są z niej dumne. - Marto, dobra robota, oby przyniosła skutek - pisze jedna z nich. - Jesteś cudowną, silną kobietą - dodaje kolejna.

d2shu3o

Każdy specjalista, który będzie utrudniał pacjentowi przeprowadzenie badań, zasługuje na surową karę. Cieszymy się, że przedstawiciele Lux Medu szybko zareagowali i zapewnili kobiecie pomoc. Mamy nadzieję, że wyciągną konsekwencje wobec lekarza dopuszczającego się skandalicznego zachowania.

Polecamy także: Piersi w formie, czyli jak dbać o biust

Zobacz: Twój bliski choruje? Tego nie mów nigdy!

d2shu3o

Podziel się opinią

Share
d2shu3o
d2shu3o