UrodaCiało i twarzMydło siarkowe. Czy może być stosowane wyłącznie na skórę twarzy? Zobacz, jak działa

Mydło siarkowe. Czy może być stosowane wyłącznie na skórę twarzy? Zobacz, jak działa

Mydło siarkowe doskonale oczyszcza i pielęgnuje skórę.
Mydło siarkowe doskonale oczyszcza i pielęgnuje skórę.
Źródło zdjęć: © Getty Images
07.07.2020 09:41

Mydło siarkowe to jeden z tych kosmetyków, który znany jest od wielu, wielu lat. Najczęściej bywa doceniany przez osoby borykające się z niedoskonałościami i problemami skórnymi, czyli trądzikiem, wągrami czy rozszerzonymi porami. Stosowanie mydła siarkowego pozwala na zniwelowanie świecącej skóry, ale nie tylko.

Mydło siarkowe ze względu na swoje właściwości antybakteryjne skutecznie radzi sobie z różnymi stanami zapalnymi. Dlatego też niekoniecznie musi być używane wyłącznie przy leczeniu trądziku. Równie pomocne okaże się przy wspomaganiu leczenia innych poważnych dolegliwości. Zobacz, co warto wiedzieć o mydle siarkowym.

Mydło siarkowe – jakie posiada właściwości?

Na pierwszy plan przy mydle siarkowym wysuwają się właściwości antybakteryjne i przeciwłojotokowe. W końcu zawiera w sobie od 3 do 5% siarki, która skutecznie oczyszcza skórę, a przy okazji także zwęża pory. Mydło siarkowe może być stosowane w pielęgnacji twarzy, dekoltu, ramion czy pleców, czyli miejsc dotkniętych trądzikiem. Najczęściej z tego powodu polecane jest osobom posiadającym cerę tłustą. Działając antyseptycznie, doskonale łagodzi zmiany i redukuje nadmierne wydzielanie sebum. Mydło siarkowe zawiera w sobie wiele składników naturalnych, dzięki czemu bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia i martwy naskórek.

Mydło siarkowe – jak działa na trądzik?

Regularne stosowanie mydła siarkowego na trądzik przyniesie bardzo dobre rezultaty, ponieważ zarówno krostki, jak i zaskórniki znacznie złagodnieją. Skóra zostanie oczyszczona, zmiękczona oraz złuszczona, a przy okazji stany zapalne przejdą w zapomnienie. Dodatkowo cera zyska wyrównany koloryt i odblokowane pory. Mydło siarkowe należy używać z rozwagą, aby nadmiernie nie wysuszyć skóry, dlatego warto przyzwyczajać się do jego używania, a dopiero po pewnym czasie i stopniowo wdrażać częstsze korzystanie z jego właściwości.

Mydło siarkowe – czy działa na świerzb?

Choć świerzb to choroba zakaźna wywoływana pasożytami, można złagodzić uporczywy świąd mydłem siarkowym. W końcu swędzenie i nieprzyjemna wysypka pojawiają się na dłoniach, pośladkach czy w okolicach miejsc intymnych. Świerzb leczy się farmakologicznie po konsultacji lekarza, ale mydło siarkowe doraźnie przeciwdziała nasilaniu się objawów.

Mydło siarkowe – jak pielęgnuje włosy?

Mydło siarkowe z racji swoich cennych właściwości przeciwzapalnych bardzo dobrze wpływa także na przetłuszczające się włosy oraz nawracający łupież. Nim nałożysz mydło na włosy, najlepiej spień je w dłoniach, po czym zaaplikuj na skalp oraz pasma – obficie spłucz, ale konieczne będzie zastosowanie także odżywki nawilżającej. Mydło siarkowe możesz stosować zamiennie z szamponem zawierającym w swoim składzie siarkę, dzięki czemu zapobiegniesz wypadaniu włosów.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także