GwiazdyNa jaw wyszedł plan lekcji księcia George'a. Można się zdziwić

Na jaw wyszedł plan lekcji księcia George'a. Można się zdziwić

Na jaw wyszedł plan lekcji księcia George'a. Można się zdziwić
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz
04.09.2018 17:03, aktualizacja: 04.09.2018 18:16

Książę George ma zaledwie 5 lat, ale większość jego rówieśników nie ma raczej tylu zajęć, co on. Elitarna szkoła, do której wysłali go rodzice, w drugim roku nauki będzie sporo od niego wymagać. Liczba i rodzaje zajęć przyprawiają o zawrót głowy.

Książę George, syn księcia Williama i księżnej Kate, rok temu zaczął naukę w prywatnej szkole Thomas's Baterea. Przez ten czas przyswajał język francuski, informatykę, aktorstwo, historię, geografię i balet. Nowy rok szkolny oznacza dla niego jeszcze więcej obowiązków. Na stronie internetowej placówki czytamy, że dojdą mu nauki ścisłe, język angielski i wychowanie fizyczne. Na tym jednak nie koniec.

Małego księcia czekają jeszcze nauka odręcznego pisania liter i listów, chłopiec nauczy się również dni tygodni, nazw miesięcy czy liczenia do dwudziestu. Istotna będzie też znajomość wszystkich krajów Zjednoczonego Królestwa – od ich barw po lokalizacje, a także nazwa i adres szkoły.

George w nowym roku szkolnym ma rozważać również kwestie religijne – będzie rozwijał świadomość "duchowych i moralnych problemów w doświadczeniach życiowych". Zostanie nauczony kluczowego rozumienia chrześcijaństwa, jak również innych głównych religii świata. Program skupi się na wprowadzeniu do Biblii, Nowego Testamentu i innych nauk Kościoła w ciągu roku.

George jednocześnie będzie rozwijać znajomość języka francuskiego – jak na razie potrafi pozdrawiać w tym języku, czy liczyć od jednego do dziesięciu. W najbliższym czasie nauczy się choćby francuskich piosenek. Nauczyciele wprowadzą go też w świat prostych baśni i opowiadań, które pomogą "rozwinąć dokładną wymowę i płynność językową". Lekcje będą odbywać się raz w tygodniu i trwać 35 minut.

Nieco dłużej potrwa informatyka. Uczniowie będą mieli za zadanie logować się do swoich komputerów, a także otwierać i zamykać programy, rozpoznawać i używać narzędzi w dokumencie programu Word, zapisywać pracę w różnych folderach, a także używać myszy z "rosnącą dokładnością i pewnością".

W trakcie lekcji wychowania fizycznego z kolei George i jego koledzy rozwiną podstawowe ruchy typu bieganie, skoki, rzucanie i łapanie. Po drugim roku księciu nie będą obce także gry zespołowe. Po powrocie do domu syna Kate i Williama czeka 10-minutowe czytanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl