Trwa ładowanie...

Na jaw wyszedł plan lekcji księcia George'a. Można się zdziwić

Książę George ma zaledwie 5 lat, ale większość jego rówieśników nie ma raczej tylu zajęć, co on. Elitarna szkoła, do której wysłali go rodzice, w drugim roku nauki będzie sporo od niego wymagać. Liczba i rodzaje zajęć przyprawiają o zawrót głowy.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Na jaw wyszedł plan lekcji księcia George'a. Można się zdziwićŹródło: Getty Images
d2axzp1

Książę George, syn księcia Williama i księżnej Kate, rok temu zaczął naukę w prywatnej szkole Thomas's Baterea. Przez ten czas przyswajał język francuski, informatykę, aktorstwo, historię, geografię i balet. Nowy rok szkolny oznacza dla niego jeszcze więcej obowiązków. Na stronie internetowej placówki czytamy, że dojdą mu nauki ścisłe, język angielski i wychowanie fizyczne. Na tym jednak nie koniec.

Małego księcia czekają jeszcze nauka odręcznego pisania liter i listów, chłopiec nauczy się również dni tygodni, nazw miesięcy czy liczenia do dwudziestu. Istotna będzie też znajomość wszystkich krajów Zjednoczonego Królestwa – od ich barw po lokalizacje, a także nazwa i adres szkoły.

George w nowym roku szkolnym ma rozważać również kwestie religijne – będzie rozwijał świadomość "duchowych i moralnych problemów w doświadczeniach życiowych". Zostanie nauczony kluczowego rozumienia chrześcijaństwa, jak również innych głównych religii świata. Program skupi się na wprowadzeniu do Biblii, Nowego Testamentu i innych nauk Kościoła w ciągu roku.

d2axzp1

George jednocześnie będzie rozwijać znajomość języka francuskiego – jak na razie potrafi pozdrawiać w tym języku, czy liczyć od jednego do dziesięciu. W najbliższym czasie nauczy się choćby francuskich piosenek. Nauczyciele wprowadzą go też w świat prostych baśni i opowiadań, które pomogą "rozwinąć dokładną wymowę i płynność językową". Lekcje będą odbywać się raz w tygodniu i trwać 35 minut.

Nieco dłużej potrwa informatyka. Uczniowie będą mieli za zadanie logować się do swoich komputerów, a także otwierać i zamykać programy, rozpoznawać i używać narzędzi w dokumencie programu Word, zapisywać pracę w różnych folderach, a także używać myszy z "rosnącą dokładnością i pewnością".

W trakcie lekcji wychowania fizycznego z kolei George i jego koledzy rozwiną podstawowe ruchy typu bieganie, skoki, rzucanie i łapanie. Po drugim roku księciu nie będą obce także gry zespołowe. Po powrocie do domu syna Kate i Williama czeka 10-minutowe czytanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2axzp1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2axzp1
d2axzp1