UrodaNafta kosmetyczna na włosy - właściwości i zastosowanie

Nafta kosmetyczna na włosy - właściwości i zastosowanie

Nafta kosmetyczna na włosy - właściwości i zastosowanie

01.07.2018 14:27, aktual.: 01.08.2018 09:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nafta kosmetyczna nie od dziś znana jest ze swoich niezwykłych właściwości pielęgnacyjnych, ponadto można ją stosować do wszystkich typów włosów, szczególnie tych z problemami, suchych, łamliwych i zniszczonych. Co więcej, nafta kosmetyczna znacznie ułatwia rozczesywanie włosów i sprawia, że są lżejsze, przez co łatwiej je ułożyć.

Nafta kosmetyczna do włosów - efekty stosowania

Nafta kosmetyczna to przede wszystkim właściwości pielęgnacyjne. Jako jeden z niewielu kosmetyków, który pozwala uzyskać szybkie efekty w postaci lśniących i zdrowych włosów, nie dziwi więc fakt, że nafta wykorzystywana jest w kosmetyce od wielu pokoleń. Podczas jej stosowania należy jednak pamiętać, że nafta kosmetyczna to parafina w postaci płynnej (otrzymywana w procesie wielokrotnej destylacji z ropy naftowej, torfu, smoły, węgla brunatnego i smoły łupkowej), której nadmierne i nieprawidłowe używanie może wywołać negatywne skutki.

Nafta kosmetyczna przeznaczona jest do pielęgnacji każdego typu włosów, szczególnie tych zniszczonych na przykład poprzez farbowanie. Z jej właściwości mogą skorzystać także właściciele włosów suchych, słabo odżywionych oraz przetłuszczających się. Aby jednak nie zrobić włosom krzywdy, dawki nafty kosmetycznej należy dobierać ostrożnie według zaleceń producenta.

Nafta kosmetyczna - właściwości

Nafta kosmetyczna działa przede wszystkim na cebulki i włosy w ich najniższej części. Jej działanie wzmacnia je, tym samym zapobiegając nadmiernemu wypadaniu. Ponadto nafta lecznicza nałożona na włosy tworzy na ich powierzchni szczelną barierę chroniącą przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz odwodnieniem. Dzięki temu włosy przestają być kruche i rzadziej się przesuszają. Co więcej kosmetyczna nafta zapobiega również rozdwajaniu się końcówek, ponieważ włosy stają się elastyczniejsze po jej zastosowaniu. W ten sposób nafta działa nie tylko na włosy, ale także na skórę głowy poprawiając ukrwienie, które działa stymulująco na cebulki włosów. Dzięki temu uważa się, że nafta kosmetyczna może być stosowana także w celu zapobiegania wypadaniu włosów.

Wszystko, co potrzebne do włosów i nie tylko znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Oprócz tego wiele osób używa jej jako domowy sposób w walce z łupieżem. Warto mieć także świadomość, że sama kosmetyczna nafta nie zawiera w sobie żadnych składników odżywczych, dlatego dodaje się do niej inne naturalne substancje poprawiające właściwości nafty. Obecnie na rynku dostępne są nafty kosmetyczne zawierające witaminy, olej rycynowy, biopierwiastki lub ekstrakty z roślin takich jak pokrzywa, aloes, rumianek i czarna rzodkiew. Najnowsze produkty kosmetyczne do włosów zawierają również naftę kosmetyczną zestawioną z drożdżami i lecytyną.

Nafta kosmetyczna - skutki stosowania

Po kuracji naftą kosmetyczną włosy są przede wszystkim bardziej miękkie, gładkie i błyszczące. Ponadto nafta na włosy wpływa również na strukturę włosów, czyniąc je lżejszymi i łatwymi do rozczesywania i stylizacji. Co więcej, nafta stosowana regularnie widocznie poprawia ogólny wygląd, kondycję i odcień włosów.

Nafta kosmetyczna - gdzie kupić i za ile?

Naftę kosmetyczną znajdziemy w większości aptek a jej cena za 150 ml nie przekracza 10 zł. Produktu szukać można także w sklepach internetowych.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)