UrodaPeeling domowy - jak przygotować peeling twarzy w domu?

Peeling domowy - jak przygotować peeling twarzy w domu?

Peeling domowy - jak przygotować peeling twarzy w domu?
Źródło zdjęć: © iStock.com | artursfoto
09.07.2018 21:27

Peeling domowy twarzy to tania i szybka metoda na złuszczenie martwego naskórka i pobudzenie skóry do wytwarzania nowych komórek. Jak przygotować idealną maseczkę peelingową w domu? Poznaj kilka sprawdzonych przepisów, które wygładzą skórę twarzy i nadadzą jej młodzieńczego blasku.

Peeling domowy - działanie i stosowanie

Drobinki cukru, kawy, migdałów czy otrębów w preparacie peelingującym wykonanym w domu, usuwają w trakcie masażu martwy naskórek. Nieregularne usuwanie naskórka może doprowadzić do zapchania porów, a w konsekwencji do pojawiania się pryszczy i zaskórników. Regularny peeling domowy pomoże w odnowie komórkowej oraz stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu zostanie zahamowany proces starzenia. Peeling pobudza krążenie, co sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona.

Ponadto po peelingu wykonanym w domu skóra intensywniej zareaguje na działanie regenerujących czy odżywiających kremów, balsamów i maseczek. Częstotliwość wykonywania peelingów twarzy jest uzależniona od posiadanego typu cery. Cera tłusta wymaga peelingów dwa razy w tygodniu. Podobnie skóra normalna, która dla odpowiedniej regeneracji, powinna być złuszczana przynajmniej raz w tygodniu. Jeżeli jesteś posiadaczką cery wrażliwej lub naczynkowej, peeling powinnaś wykonywać raz na dwa tygodnie albo nawet raz na miesiąc. Przy skórze wrażliwej należy też unikać gruboziarnistych peelingów, które dodatkowo mogą podrażnić lub uszkodzić skórę twarzy.

Peeling domowy kawowy

Peeling z fusów kawy to jeden z popularniejszych peelingów, który można wykonać w domu. Aby przygotować maseczkę, potrzebujesz jedynie łyżki fusów z kawy i łyżki oliwki dla dzieci. Dokładnie zmieszane składniki utworzą papkę, którą należy wcierać w skórę. Peeling kawowy ujędrnia skórę. Mieszankę kawy i oliwki można nakładać na całe ciało. Peeling z dodatkiem cynamonu sprawdzi się przede wszystkim u pań, które walczą z cellulitem.

Peeling cukrowy z kiwi

Peeling cukrowy z kiwi to preparat, który nawilży i odżywi skórę twarzy. Żeby wykonać w domu peeling, potrzebujesz jednego owocu kiwi, pół szklanki cukru trzcinowego oraz dwie łyżeczki startej skórki z limonki. Wszystkie składniki najlepiej zblendować na gładką masę z drobinkami cukru. Gotową maseczkę nakładamy na twarz i delikatnie masujemy.

Peeling twarzy z migdałów

Peeling migdałowy wykorzystuje w regeneracji i odmładzaniu skóry kwas migdałowy. Aby wykonać peeling migdałowy w domu potrzebne będą drobno posiekane migdały, dwie łyżeczki jogurtu naturalnego oraz łyżeczka miodu. Składniki trzeba dokładnie wymieszać i utrzeć, a następnie nałożyć na skórę i wcierać okrężnymi ruchami.

Peeling domowy z otrąb ryżowych

Szklankę otrąb ryżowych należy wymieszać z ćwiartką szklanki mleka aż do uzyskania jednolitej masy. Tak przygotowaną papkę nakłada się na twarz. Peeling z otrąb ryżowych sprawdzi się u osób ze skórą wrażliwą, ponieważ otręby pod wpływem mleka zmiękną i nie będą dodatkowo podrażniać naskórka.

Peeling domowy z cukru brązowego

Aby uzyskać peeling cukrowy w domu należy wymieszać dwie łyżeczki cukru brązowego z pięcioma łyżeczkami oliwy z oliwek. Tak wykonany peeling trzeba bardzo szybko nakładać na buzię, ponieważ cukier rozpuści się w oliwie w przeciągu kilku minut.

Peeling domowy z pomarańczy

Peeling z pomarańczy wykonany w domu sprawdzi się w złuszczaniu naskórka na twarzy, jak i na całym ciele. Sok z pomarańczy należy zmieszać z mąką kukurydzianą, w takich ilościach, aby powstała jednolita papka. Gotowy preparat wystarczy nałożyć na twarz i delikatnie masować.

Peeling domowy z zielonej herbaty

Zielona herbata opóźnia starzenie się skóry, dlatego peeling z zielonej herbaty dobrze sprawdzi się na skórze przesuszonej. Do dwóch łyżek stołowych zaparzonej zielonej herbaty, należy dodać cukier i miód. Tak wymieszaną miksturę nakłada się na skórę twarzy. Miód dodatkowo nawilży skórę na buzi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także