FitnessRozstępy na udach - przyczyny. Ćwiczenia na rozstępy na udach

Rozstępy na udach - przyczyny. Ćwiczenia na rozstępy na udach

Rozstępy na udach - przyczyny. Ćwiczenia na rozstępy na udach

05.12.2018 22:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozstępy na udach pojawiają się najczęściej na skutek szybkiego wzrostu masy ciała. Można zmniejszyć ich widoczność, stosując różnego rodzaju kremy, olejki, peelingi oraz ćwiczenia. Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz preparaty z pewnością poprawią stan skóry.

Rozstępy na udach - przyczyny

Rozstępy najczęściej pojawiają się na wewnętrznej stronie ud oraz tuż pod pośladkiem. Rozstępy to efekt rozciągania skóry, który powstaje na skutek ciąży, nagłego tycia, szybkiego wzrostu (głównie u nastolatków) oraz podnoszenia ciężarów.

Przez to włókna kolagenowe odpowiedzialne za elastyczność skóry produkują zbyt mało kolagenu, a co za tym idzie, powstają nieestetyczne blizny.

Rozstępy na udach - ćwiczenia

Ćwiczenia na rozstępy na udach poprawiają krążenie, które stymuluje komórki do produkcji kolagenu. Wystarczy trenować min. 3 razy w tygodniu, aby mieć piękne, jędrne i gładkie uda. Oprócz ćwiczeń siłowych, mających na celu zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni, warto wykonywać trening cardio.

Trening wytrzymałościowy poprawia wydolność oddechową, usprawnia układ krążenia, dotlenia cały organizm i, co najważniejsze, pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Przykłady ćwiczeń na rozstępy na udach:

  • wykroki w bok - ćwiczenie wykonujemy w pozycji stojącej. Układamy ręce na biodrach, prostujemy plecy i robimy wykrok w bok. Następnie uginamy nogę w kolanie przenosząc ciężar ciała na jedną stronę. Później wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenia na rozstępy na udach na drugą stronę. Ćwiczenie warto powtórzyć ok. 10 razy na każdą stronę.
  • unoszenie nogi w leżeniu bokiem - układamy się wygodnie bokiem na podłodze podpierając się na przedramieniu. Nogi układamy prosto jedna na drugiej. Następnie unosimy jedną nogę (tę będącą dalej od podłoża) i opuszczamy. Ćwiczenie należy powtórzyć 15 razy na każdą stronę.
  • przysiady - to ćwiczenie angażuje nie tylko mięśnie ud, ale i pośladków. Stajemy w szerokim rozkroku, stopy kierujemy na zewnątrz, a ręce kładziemy na biodrach. Następnie zginamy nogi w kolanach i opuszczamy biodra ku podłodze.

Następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie warto powtórzyć ok. 10 razy.

Rozstępy na udach - pielęgnacja skóry z rozstępami

Aby pozbyć się rozstępów na udach, trzeba rozpocząć odpowiednią pielęgnację i ćwiczenia jeszcze, gdy blizny są różowe lub fioletowe. Gdy zbledną, niestety, nie zredukujemy ich podstawowymi sposobami (pozostają tylko zabiegi medycyny estetycznej)
. Rozstępy na udach warto masować okrężnymi ruchami, wykorzystując do tego różnego rodzaju olejki.

Masaż rozstępów na udach rozpoczynamy delikatnymi ruchami, stopniowo je wzmacniając. Oliwka do masażu nawilża skórę i sprawia, że masaż jest przyjemniejszy. Na rozstępy na udach warto stosować balsamy lub olejki zawierające substancje łagodzące i kojące, np. wyciąg z nagietka oraz witaminy, w tym witaminę E.

Skórę należy regularnie złuszczać, stosując peelingi np. peeling cukrowy, smarować balsamami 2 razy dziennie i masować codziennie wieczorem. Dzięki takim zabiegom możemy pozbyć się rozstępów nie tylko na udach.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)