GwiazdyStracisz na wadze - stracisz też przyjaciół

Stracisz na wadze - stracisz też przyjaciół

Stracisz na wadze - stracisz też przyjaciół
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

29.12.2011 21:57, aktual.: 30.12.2011 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgubienie nadprogramowych kilogramów to jedno z najczęstszych postanowień noworocznych. Okazuje się jednak, że wraz z nadwagą możemy stracić niektórych znajomych. A wszystko przez zazdrość.

W związku z końcem roku rozpoczyna się okres postanowień noworocznych. Będę ćwiczyła, biegała, nauczę się hiszpańskiego i... w końcu schudnę. Zgubienie nadprogramowych kilogramów to jedno z najczęstszych przyrzeczeń, jakie sobie składamy. Okazuje się jednak, że wraz z nadwagą możemy stracić niektórych znajomych. A wszystko przez zazdrość.

Kobiety nie lubią koleżanek, które zrzuciły sporo kilogramów i wyglądają teraz dobrze. A najbardziej nie lubią tych, które wyglądają lepiej od nich...

Ankietę na ten temat przeprowadzono w Wielkiej Brytanii wśród 10 tysięcy osób na zlecenie jednego z producentów suplementu diety wspomagającego odchudzanie. Aż 1/3 pań przyznała, że po cichu bywa zazdrosna o sukcesy przyjaciół związane z gubieniem kilogramów. 1/6 zdradziła, że woli, aby byli oni grubsi niż one. A ponad 1/5 odpytywanych powiedziała, że ich samopoczucie zdecydowanie poprawia się, kiedy są szczuplejsi od osób ze swojego otoczenia.

Czasami zazdrość, jaką odczuwamy wobec chudszych i atrakcyjniejszych znajomych sprawia, że zdobywamy się na paskudne zachowania. Jedna osoba na dziesięć ankietowanych przyznała, że potrafi chwalić „szczupłą sylwetkę” swoich pulchnych przyjaciół namawiając ich w ten sposób do odpuszczenia sobie wszelkich diet.

Osoby w wieku 16-17 lat stosują nieco inną taktykę – zamieszczają niekorzystne fotografie wywołujących zazdrość znajomych w serwisie Facebook. Ponad 40 procent ankietowanych w tym przedziale wiekowym przyznało też, że często stosują diety, ponieważ nie chcą, aby przyczepiła się do nich łatka „przyjaciela grubasa”.

Z kolei dorośli winę za nieudane odchudzanie zrzucili na rodzinę i osoby im najbliższe. To oni wywierają na nich presję, żeby jedli więcej zawsze, kiedy oni decydują się na dietę.

Źródło: Daily Mail

(ma)

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także