FitnessSzybka dieta. Zasady i efekty najsłynniejszych diet cud

Szybka dieta. Zasady i efekty najsłynniejszych diet cud

Szybka dieta to marzenie wielu osób, które chcą schudnąć na wczoraj. Bo zbliżają się wakacje, bo zbliża się urlop, bo zbliża się rodzinna impreza, na której chcesz zabłysnąć szczupłą sylwetką. Ale czy diety cud istnieją? Czy można szybko zrzucić kilogramy nagromadzonego przez lata tłuszczu? Przyjrzyjmy się najsłynniejszym dietom cud, obiecującym spadek wagi nawet o 14 kilogramów!

Szybka dieta. Zasady i efekty najsłynniejszych diet cud
Źródło zdjęć: © 123RF

22.11.2018 21:11

Szybka dieta - dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska to bardzo znana i bardzo restrykcyjna dieta odchudzająca. Obietnica to nawet 10 kg mniej w niecałe dwa tygodnie.Dieta cud? Spójrzmy na zasady diety kopenhaskiej.

Dieta trwa równe 13 dni - nie można jej skracać ani wydłużać. Ponadto można ją stosować tylko raz na dwa lata. Dania są dokładnie opisane w jadłospisie i nie można pozwalać sobie na żadne odstępstwa. Zakazane jest nawet żucie gumy. Dziennie należy wypijać 2 litry płynów, najlepiej niegazowanej wody mineralnej.

Podczas szybkiej diety można zmieniać kolejność spożywanych posiłków, ale nie można zamieniać jadłospisów z różnych dni. Najbardziej zaskakującym elementem diety kopenhaskiej jest śniadanie, na które można wypić tylko czarną kawę z kostką cukru. Dodatkowo siódmego dnia w jadłospisie widnieje tylko śniadanie i obiad. Kolacji brak.

Podliczając wartość energetyczną posiłków z pierwszego dnia diety kopenhaskiej uzyskujemy wartość ok. 770 kcal. Tak niskokaloryczna dieta cud bliska jest głodówkom, które jednak stosuje się nie dłużej niż 3 dni.

Efektem diety kopenhaskiej rzeczywiście jest niższa waga, jednak jest ona spowodowana utratą wody, na pewno nie tkanki tłuszczowej. Podczas diety dodatkowo możliwe są omdlenia czy osłabienie. Ponadto w organizmie pojawiają się niedobory podstawowych składników mineralnych.

Dieta cud - dieta kapuściana

Dieta kapuściana to prosta w przygotowaniu i niskokaloryczna szybka dieta odchudzająca. Podstawowy plan żywieniowy diety kapuścianej realizuje się przez tydzień, ale dietę można przedłużyć o kolejne tygodnie. Według zwolenników diety kapuścianej w ciągu tygodnia można zrzucić od 3 do 6 kg.

Podstawowym składnikiem diety kapuścianej jest biała kapusta, z której przyrządza się zupę. Do zupy oprócz kapusty dodaje się pomidory, paprykę, cebulę oraz liczne przyprawy, poza solą. Poza zupą kapuścianą podczas diety spożywa się dużą ilość warzyw i owoców. Pod koniec tygodnia można pozwolić sobie na białe chude mięso, rybę i ryż.

Kaloryczność posiłków jest bardzo niska. W pierwsze dni tej diety cud nie przekracza ona 500 kcal. Podobnie jak dieta kopenhaska, tak i dieta kapuściana to szybka dieta podobna do głodówki. Różnica polega na tym, że w diecie kapuścianej przy odczuwaniu głodu można bez ograniczeń zjadać zupę. Tyle, że zupa jest dość jałowa w smaku i po kilku dniach je się ją najrzadziej jak to jest możliwe.

Efektem diety kapuścianej jest niższa masa ciała, jednak również spowodowana utratą wody. Dieta kapuściana ma jedną zaletę. To dieta, która oczyszcza organizm z toksyn i jeśli jest stosowana z umiarem, nie powinna wyrządzić szkód naszemu organizmowi

Szybka dieta - dieta jabłkowa

Dieta jabłkowa trwa tydzień i jest obietnicą spadku wagi nawet o 10 kilogramów. Podstawą jadłospisu na szybkiej diecie jabłkowej jest oczywiście jabłko. Jabłka na diecie można przyrządzać w różnorodny sposób wraz z niskokalorycznymi dodatkami. Z jabłka można zrobić sałatkę, koktajl, sos czy sok. Podczas diety cud można dołączyć do menu jogurt naturalny, jajka na twardo, warzywa, płatki owsiane, pierś z kurczaka czy chudy nabiał.

W diecie dozwolone jest dodawanie miodu do potraw. Dieta jabłkowa jest niskokaloryczna, więc również nie może być stosowana zbyt długo. Powoduje obniżenie masy ciała, ale nie spala się tym samym tkanka tłuszczowa.

Dieta jabłkowa z racji na liczne dodatki do dań dostarcza większą ilość błonnika pokarmowego, witamin A, C i E oraz minerałów. Warto jednak pamiętać, że zbyt szybki powrót do normalnego żywienia może spowodować efekt jojo.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)