Blisko ludziUczyć się można także przez sen

Uczyć się można także przez sen

Uczyć się można także przez sen

25.04.2010 19:10, aktual.: 25.04.2010 23:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drzemka po nauczeniu się czegoś nowego pomaga zapamiętać nowe wiadomości - o ile ma się wówczas sny zwiazane z tematem - informuje pismo "Cell Biology".

Drzemka po nauczeniu się czegoś nowego pomaga zapamiętać nowe wiadomości - o ile ma się wówczas sny zwiazane z tematem - informuje pismo "Cell Biology". Jak się okazało, osoby, którym po nauce śnią się nowe zadania, na jawie wykonują je lepiej niż ci, którzy nie śpią lub którym nic się nie śni. Badania przeprowadził zespół doktora Roberta Stickgolda z Harvard Medical School.

Ochotnikom przedstawiono trójwymiarowy plan labiryntu, by mogli znaleźć w nim drogę w kilka godzin później. Ci, którym pozwolono na drzemkę - i którym śniła się wędrówka po labiryncie - szybciej trafili do punktu docelowego. Zdaniem specjalistów, sny są wyrazem wysiłku nieświadomych części naszego mózgu, próbujących przetworzyć informacje o zadaniu i skupiających się na najważniejszych elementach tego zadania.

Według autorów badań, wynikają z nich praktyczne wskazówki dla studentów - najlepiej uczyć się przed snem lub przerywać popołudniową naukę drzemką.

Źródło artykułu:PAP
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)