UrodaWłosyTweed hair. Intrygująca koloryzacja powraca w wielkim stylu. Co powiesz na nowoczesny balayage?

Tweed hair. Intrygująca koloryzacja powraca w wielkim stylu. Co powiesz na nowoczesny balayage?

Tweed hair na dobre zagościł w najnowszych trendach.
Tweed hair na dobre zagościł w najnowszych trendach.
Źródło zdjęć: © Getty Images
15.09.2020 10:22

Jeśli marzysz o nowym wyglądzie włosów, powinnaś pomyśleć o tweed hair. Koloryzacja tego typu świetnie sprawdzi się w przypadku lekkiego, ale intrygującego odświeżenia koloru. Trend nawiązuje do popularnej swego czasu tkaniny i wiele kobiet pokochało ten sposób farbowania. W przeciwieństwie jednak do klasycznych pasemek tweed hair zapewnia różnorodność odcieni w trójwymiarze.

Tweed hair przypomina znany niegdyś balayage, który w latach 90. XX wieku święcił największe triumfy. Tym razem jednak sięganie po kilka odcieni farb do włosów tworzy niezwykły efekt na włosach, w niczym nieprzypominający jednowymiarowych pasemek. Jeżeli chcesz odświeżyć swoją fryzurę, postaw na tweed hair i ciesz się piękną stylizacją włosów.

Tweed hair – na czym polega nowy trend?

Tweed hair ma przypominać w swojej kolorystyce przenikanie podobne do materiału tweedowego. Koloryzacja ta ma za zadanie naśladować sposób szycia tej tkaniny, gdzie barwy przenikają się i tworzą nieregularną kratkę. Jasne i ciemne pasemka włosów układają się w podobny sposób, dzięki czemu powstaje niezwykły efekt. W tweed hair chodzi o maksymalnie naturalny efekt, dlatego odcienie powinny przechodzić subtelnie od jednego do drugiego.

Tweed hair – komu najbardziej pasuje?

Tweed hair należy do tego typu koloryzacji, która pasuje każdej kobiecie niezależnie od jej wieku czy koloru włosów. Taki balayage doskonale odmładza, więc może być zastosowany jako sposób na odjęcie sobie kilku lat. Jasne pasemka tworzą refleksy, które nadają całej fryzurze trójwymiarowy charakter, co optycznie sprowadza się do tego, że włosów wydaje się znacznie więcej. Tweed hair pięknie wygląda na lekko pofalowanych pasmach – ich modelowanie nie zajmuje dużo czasu, za to rezultat zaskakuje. Pamiętaj, że twoje naturalne włosy muszą być w dobrej kondycji, aby sprostać nowej koloryzacji.

Tweed hair – jak wykonać?

Balayage typu tweed hair wymaga zastosowania specjalnej techniki malowania włosów. Jeśli chcesz osiągnąć zadowalający efekt na swoich pasmach, lepiej nie eksperymentuj i oddaj swoje włosy w ręce stylisty. Tweed hair musi mieć idealnie dobrane odcienie, aby w pełni zachwycić wydobyciem przestrzennego wyglądu włosów.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także