Trwa ładowanie...

Wolumetria twarzy – modelowanie owalu twarzy

Wolumetria twarzy jest jedną z bezpieczniejszych metod na poprawę jędrności skóry. Z biegiem czasu traci ona elastyczność i staje się wiotka. Dzięki wolumetrii możemy w dość krótkim czasie i bez kosztownych operacji zmienić owal twarzy - pozwala na wypełnienie policzków, redukcję cieni pod oczami czy poprawę jędrności skóry.

Wolumetria twarzy – modelowanie owalu twarzyŹródło: Shutterstock.com
d48og13
d48og13

Wolumetria twarzy – czym jest?

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie konturu twarzy, należy do grupy nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Podczas zabiegu nie używa się skalpela. Zabieg wolumetrii twarzy cieszy się coraz większym zainteresowaniem z powodu szybkich i długotrwałych efektów.

Zabieg wolumetrii twarzy polega na skorygowaniu i wymodelowaniu konturów twarzy za pomocą wypełniacza zawierającego kwas hialuronowy, w miejscach, gdzie skóra zaczyna wiotczeć i tracić tkankę tłuszczową. Wypełniacz wstrzykuje się głównie w policzki, skroń, podbródek czy oczodoły w celu poprawy gęstości skóry i jej odmłodzenia.

Przebieg zabiegu wolumetrii

Wykonanie zabiegu wolumetrii twarzy należy rozpocząć od konsultacji ze specjalistą, najlepiej dermatologiem. W dzień zabiegu nie wolno spożywać alkoholu. Na początku zabiegu wolumetrii twarz jest oczyszczana, dezynfekowana i znieczulana. Za pomocą igły w docelowe miejsce wprowadza się miękki, plastyczny wypełniacz.

d48og13

Czas trwania zabiegu wolumetrii to około 20 minut. Po zabiegu czasem widoczne jest lekkie opuchniecie i zaczerwienienie. Objawy te mogą utrzymywać się do 3 dni po zabiegu. Miejsca wkłucia należy utrzymywać w czystości oraz zrezygnować z nakładania makijażu. Należy zrezygnować też z wizyt w saunie i solarium w okresie 2 tygodni po zabiegu.

Efekty po wolumetrii

Zabieg wolumetrii twarzy jest chętnie wykonywany, ponieważ efekty po zabiegu są bardzo szybko zauważalne. Szczególnie widoczne będą po wykonaniu wypełnienia policzków. Skóra po zabiegu robi się jędrna, a kości policzkowe zostają uwydatnione. To odpowiedni wybór także dla osób zmagających się ze zmarszczkami i bruzdami, pragnąch zmienić kształt nosa lub powiększyć usta.

Wolumetria twarzy – opinie

Wolumetria twarzy jest zabiegiem polecanym przez wiele osób, które z niego skorzystały. Najczęstszymi powodami wykonania zabiegu są chęć likwidacji cieni pod oczami i poprawa jędrności skóry. Dzięki wypełnianiu policzków poprawimy ich wygląd, uwydatnimy kości policzkowe czy żuchwę, wymodelujemy owal twarzy. Koszt wolumetrii twarzy waha się od 800 do 3000 złotych, zależnie od ilości preparatu i obszaru, na jakim będzie wykonany.

Wolumetria policzków – przeciwwskazania

Wolumetria policzków jest bezpiecznym zabiegiem, pod warunkiem, że wykonuje go osoba wykwalifikowana, w sterylnych warunkach. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do zabiegu, takie jak stany zapalne, w tym opryszczka, czy otwarte rany. Osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi czy nowotworowymi skóry mogą zostać niedopuszczone do zabiegu. Osoby uczulone na kwas hialuronowy, kobiety ciężarne i karmiące piersią również nie powinny poddawać się zabiegowi.

d48og13
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48og13