UrodaBakuchiol. Czy znasz roślinną alternatywę retinolu? Zobacz, co warto o nim wiedzieć

Bakuchiol. Czy znasz roślinną alternatywę retinolu? Zobacz, co warto o nim wiedzieć

Bakuchiol może być stosowany przy każdym rodzaju cery.
Bakuchiol może być stosowany przy każdym rodzaju cery.
Źródło zdjęć: © 123RF
01.10.2020 12:33, aktualizacja: 01.03.2022 14:03

Bakuchiol brzmi dosyć tajemniczo, ale to nic innego jak nowy i skuteczny składnik, który doskonale poradzi sobie z wieloma skórnymi problemami. Przede wszystkim traktowany jest jako zamiennik, a nawet alternatywa dla znanego retinolu. Jednak ze względu na swoją delikatność, bakuchiol może być stosowany nawet przy wrażliwej oraz tłustej cerze.

Retinol to pożądany składnik szczególnie w przypadku cery dojrzałej i skłonnej do zmarszczek. Niestety korzystanie z niego może okazać się nieskuteczne ze względu na silne uwrażliwienie skóry. Na szczęście bakuchiol doskonale zastąpi retinol i zadziała jeszcze lepiej, choć jest znacznie bezpieczniejszy. Zobacz, dlaczego warto pomyśleć o tym składniku.

Bakuchiol – czym właściwie jest?

Bakuchiol to praktycznie całkiem nowy składnik kosmetyczny. W przeciwieństwie do retinolu ma pochodzenie roślinne, więc jest w 100% naturalnym dodatkiem. Pozyskuje się go z rośliny Psoralea corylifolia, która ceniona jest w medycynie i kosmetyce od lat jako środek na problemy skórne. Bakuchiol działa podobnie jak retinol, ale przy okazji nie podrażnia ani nie wywołuje alergii. Dlatego też jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry.

Bakuchiol – jakie wykazuje właściwości?

Przede wszystkim bakuchiol wykazuje silne właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Poradzi sobie z wszelkimi zaczerwieniami, drobnymi wypryskami i świetnie oczyszcza skórę z bakterii. Oprócz tego radzi sobie z wolnymi rodnikami, ponieważ uznawany jest za silny antyoksydant. Bakuchiol może być stosowany przy skórze trądzikowej, którą dodatkowo nawilży i odżywi. Wyraźnie wpływa na poprawę jędrności oraz elastyczności skóry, a także przyspiesza cykl regeneracyjny. Delikatnie złuszcza, co sprawia, że koloryt cery zostaje w krótkim czasie wyrównany. Bakuchiol hamuje powstawanie zaskórników i reguluje sebum – skóra w krótkim czasie staje się gładka, lśniąca i zdrowo napięta.

Bakuchiol – czy może być stosowany przez wszystkich?

W przeciwieństwie do retinolu bakuchiol może być stosowany przez cały rok, nawet przez kobiety w ciąży. Roślinny preparat jest bezpieczny, więc nie ma obaw przed jego zastosowaniem, ponieważ nie wywołuje podrażnienia. Jeśli nie jesteś zadowolona z efektów kuracji retinolem, koniecznie wypróbuj alternatywny bakuchiol. Choć to stosunkowa nowość w kosmetyce, możesz znaleźć odpowiednie produkty z tym cennym składnikiem.