Odsypianie w czasie weekendów nie rekompensuje nam ciągłego braku snu. Fizjologiczne następstwa niewyspania będziemy odczuwali co najmniej przez tydzień.
Mijasz miejsce, w którym jesteś po raz pierwszy, ale masz wrażenie, że już kiedyś je widziałaś; poznajesz nową osobę i wydaje ci się, że musieliście się już spotkać. Nie masz powodów do zmartwień, 96 proc. ludzi chociaż raz w życiu doświadczyło déja vu.
To jedna z bardziej tajemniczych kobiecych chorób. Nie wiadomo do końca skąd się bierze i dlaczego, trudno się ją leczy. Endometrioza może przybierać bardzo różną postać, dlatego bywa mylona z innymi dolegliwościami.
Doustna antykoncepcja może łagodzić zaostrzenia astmy u kobiet, związane z fazami cyklu miesięcznego - wynika z najnowszych kanadyjskich badań, o których informuje pismo "Chest".
Spirulina, yerba mate i inne specyfiki od dawna pomagały zachować młodość i zdrowie. Kto wie, czy nie staną się one współczesnymi eliksirami zdrowia i młodości?
W Polsce guzy mózgu u dzieci i dorosłych są często rozpoznawane zbyt późno. Jest to przyczyną cięższych powikłań i obniża szanse pacjentów na przeżycie.
Aspiryna przyjmowana profilaktycznie - aby uniknąć zawału serca czy udaru mózgu - może bardziej szkodzić niż pomagać w przypadku osób, u których choroba jeszcze się nie rozwinęła.
Negatywne myślenie i złe nastroje powodują, że człowiek jest mniej
łatwowierny, zwiększa zdolność oceniania innych, a także poprawia swą pamięć - wynika z najnowszych badań.
Występująca w przyprawie curry kurkumina zabija komórki raka przełyku w ciągu doby - informuje "British Journal of Cancer".
Ból głowy może pojawić się nagle. Jego objawy są różne, przyczyn także może być wiele. Jeśli poznasz przyczynę bólu, łatwiej znajdziesz panaceum, które pozwoli go zwalczyć.
Zjadłaś coś ciężkostrawnego, wypiłaś mocną kawę czy herbatę i po dwóch godzinach dopada cię ból żołądka. A może często czujesz się głodna i męczy Cię dziwne ssanie w żołądku? Czy to wrzody?
Młode kobiety cierpiące na migreny z aurą są dwukrotnie bardziej narażone na udar - potwierdziły badania opublikowane w "British Medical Journal".
Młodzi mężczyźni uznają kobiety o normalnej wadze i budowie za bardziej atrakcyjne i zdrowe niż te o wadze poniżej przeciętnej - stwierdzili autorzy badania przeprowadzonego w Szkocji wśród studentów.
71 proc. Polaków uważa, że w Polsce rozpowszechniona jest bieda - wynika z
opublikowanych przez Komisję Europejską wyników Eurobarometru.
29 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Chorych na Łuszczycę.
Wypijanie minimum trzech filiżanek kawy dziennie spowalnia rozwój wirusowego zapalenia wątroby typu C i zmniejsza ryzyko powikłań tej choroby - wynika z najnowszych amerykańskich badań, o których informuje pismo "Hepatology".
30 proc. nosicieli wirusa HIV w Unii Europejskiej i nawet 70 proc. w Rosji, Mołdawii i na Ukrainie nie wie o tym, że są zarażeni - wynika z danych opublikowanych przez Komisję Europejską (KE).
Otyli pacjenci są gorzej traktowani przez lekarzy niż pacjenci, których waga utrzymuje się w normie - wynika z badań opublikowanych w "Journal of General Internal Medicine".
W przyszłości kobiety będą niższe, okrąglejsze i mniej podatne na choroby serca, a ich okres reprodukcyjny nieznacznie się wydłuży.
Gdy odczujecie, że jesienny „obcy” znów lęgnie się w waszym gardle - sięgnijcie po imbir!
Udary mózgu są uważane za trzecią przyczynę zgonów na świecie i najczęstszą
przyczynę niepełnosprawności osób po 40. roku życia. Zdecydowanej większości z nich można by jednak uniknąć.
Kiedy zażyć leki, umówić się na służbowe spotkanie i poćwiczyć? Najlepszych wskazówek udzieli ci wewnętrzny zegar, w rytm którego działa twój organizm. Trzeba się w niego wsłuchać.
W czwartek o godz. 17.00 Warszawska Syrenka zabłyśnie na różowo na znak solidarności Polski z ogólnoświatową Kampanią na Rzecz Walki z Rakiem Piersi.
Rak piersi odciska większe piętno na psychice kobiet wykształconych i samotnych - wynika z australijskich badań, których wyniki ujawniono w trakcie październikowych obchodów Miesiąca Walki z Rakiem Piersi.