Trwa ładowanie...

Hinduska po raz pierwszy zdobyła tytuł Miss Ameryki

Po raz pierwszy w historii konkursu Miss Ameryki koronę zdobyła
kandydatka hinduskiego pochodzenia. 24-letnia Nina Davuluri w przemówieniu wyraziła zadowolenie, że
w konkursie postawiono na różnorodność.

Share
Hinduska po raz pierwszy zdobyła tytuł Miss Ameryki
Źródło: AFP
dcx676b

Po raz pierwszy w historii konkursu Miss Ameryki koronę zdobyła kandydatka hinduskiego pochodzenia, 24-letnia Nina Davuluri. "Jestem taka szczęśliwa, że organizatorzy (Miss America Organization) dopuścili różnorodność" - powiedziała Davuluri, gdy podczas finałowej ceremonii w niedzielę w Atlantic City na jej głowie umieszczono koronę.

Nowa Miss Ameryki pragnie zostać lekarką, a stypendium w wysokości 50 tysięcy dolarów, które otrzymała wraz z tytułem i koroną, zamierza przeznaczyć na czesne.

dcx676b

Po ogłoszeniu wyników konkursu portal społecznościowy Twitter zalała fala negatywnych komentarzy. Niektórym nie podobało się, że tytuł Miss Ameryki otrzymała kobieta pochodzenia hinduskiego. "Muszę być ponad to. Postrzegam siebie przede wszystkim jako Amerykankę" - odpowiedziała na to Davuluri.

Nowa miss pokonała 53 kandydatki i przejęła tytuł po Mallory Hagan. Davuluri jest drugą z rzędu Miss Nowego Jorku, która zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety w Stanach Zjednoczonych.

Silną konkurentką do tytułu była dla niej Theresa Vail, żołnierka, która jako pierwsza uczestniczka konkursu otwarcie pokazywała swoje tatuaże. Ostatecznie zdobyła tytuł America's Choice, ale nie dostała się do pierwszej dziesiątki finalistek.

Pierwszą wicemiss została Miss Kalifornii Crystal Lee, a drugą wicemiss - Miss Minnesoty Rebecca Yeh.

dcx676b

Konkurs Miss Ameryki składa się z występów w strojach kąpielowych, sukniach wieczorowych, pokazu talentów oraz wywiadów. Brały w nim udział 53 kandydatki, po jednej z każdego stanu i dodatkowo z okręgu stołecznego Waszyngton, Portoryko (państwo stowarzyszone z USA) oraz Wysp Dziewiczych (terytorium zależne USA).

(PAP/ma)

dcx676b

Podziel się opinią

Share
dcx676b
dcx676b