ycipk-338v97

Jaki powinien być "prawdziwy mężczyzna"?

Przystojniak z pokaźną sumką na koncie bankowym i z dobrym samochodem – przekonanie, że to właśnie takiego partnera szukają współczesne kobiety w świetle najnowszych badań odchodzi w niepamięć. Idealny mężczyzna, zdaniem pań, pomaga w obowiązkach domowych, potrafi gotować i je zapiekanki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaki powinien być "prawdziwy mężczyzna"?
(123RF)
ycipk-338v97

Przystojniak z pokaźną sumką na koncie bankowym i z dobrym samochodem – przekonanie, że to właśnie takiego partnera szukają współczesne kobiety w świetle najnowszych badań odchodzi w niepamięć. Idealny mężczyzna, zdaniem pań, pomaga w obowiązkach domowych, potrafi gotować i... je zapiekanki.

Uczestniczki badania stwierdziły, że ich wymarzony partner powinien być przywiązany do tradycji i mieć dobre maniery. 64 procent za jedną z niezbędnych cech uważa odwagę. Paniom nie chodzi jednak o niezwykle heroiczne czyny. Ich zdaniem wystarczającą próbą jest już tak prozaiczna czynność, jak... zmierzenie się z pająkiem.

Zamiast materialnych atrybutów dla pań niezwykle ważne są umiejętności społeczno-rodzinne. Niemal co druga ankietowana chciałaby, by jej partner stawiał ją zawsze na pierwszym miejscu. Równie istotne jest to, by potrafił gotować i dzielił z ukochaną obowiązki domowe, takie, jak odkurzanie czy zmywanie naczyń. Zdaniem 42 procent respondentek, prawdziwy mężczyzna powinien wiedzieć, jak używać pralki. Ponad połowa natomiast życzyłaby sobie, żeby ich partner bardziej angażował się w życie szkolne ich dzieci (na przykład brał udział w organizowanych przez placówkę wydarzeniach).

ycipk-338v97

W przypadku panów, lista priorytetowych cech u prawdziwego mężczyzny układa się nieco inaczej. Dla nich oznakami męskości jest posiadanie własnego samochodu i wspieranie miejscowej drużyny sportowej. 39 procent respondentów uważa też, że powinni zarabiać więcej, niż ich partnerka.

W kwestiach dotyczących życia domowego wielu ankietowanych zgadza się z kobietami. Prawie połowa panów twierdzi, że prawdziwy mężczyzna powinien umieć gotować, a 41 procent jest zdania, że niezbędną umiejętnością jest samodzielne zrobienie prania. 54 procent za oczywistość uważa wyręczanie żony w sprzątaniu odkurzaczem, a tylko o jeden procent mniej nie ma nic przeciwko temu, by odbierać dzieci ze szkoły.

Panowie zupełnie inaczej niż kobiety rozumieją jednak pojęcie odwagi. Tylko jeden na dziesięciu badanych uważa, że prawdziwy facet nie powinien się bać pająków. Tymczasem dla pań właśnie te stworzenia są miernikiem męskości. Według 52 procent respondentek, mężczyzna na widok pająka nie powinien nawet mrugnąć okiem.

To jedna z nielicznych kwestii, w której przedstawiciele obu płci wyraźnie mają rozbieżny punkt widzenia. Spójność odpowiedzi uczestników ankiety zdziwiła jej autorów. "Myśleliśmy, że będzie wyraźna różnica w tym, jak prawdziwego mężczyznę postrzegają kobiety i mężczyźni" - mówi Susan Fermor z firmy Dr Becmann, która przeprowadziła badanie. "Byliśmy zdziwieni, kiedy okazało się, że w wielu punktach przedstawiciele obu płci są zgodni." Fermor dodaje, że najbardziej zwięzła definicja prawdziwego mężczyzny jest następująca: musi być męski, ale jednocześnie wykonywać domowe obowiązki i pamiętać, że jest tatą.

Izabela O’Sullivan na podst. Dailymail.co.uk (io/pho), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Młodsza ona, starszy on*

* Gdy mężczyzna cię ogranicza*

* Jak odchudzają się Polki?*

Mężczyzna od A do Z

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-338v97