Trwa ładowanie...

Przysiady z hantlami – najlepsze sposoby na wyrzeźbione ramiona i zgrabne nogi

Przysiady to jeden z najpopularniejszych rodzajów ćwiczeń, które pomogą nam wyrzeźbić sylwetkę. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy wykonywać je prawidłowo, wykorzystując poszczególne partie mięśni. Ponadto możemy robić przysiady z obciążeniem, często z hantlami. Jak je wykonywać? Jakie efekty uzyskamy oraz ile kalorii spalimy? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Przysiady z hantlami – najlepsze sposoby na wyrzeźbione ramiona i zgrabne nogiŹródło: iStock.com, fot: milkos
dujtcy7

Przysiady z obciążeniem – rodzaje

Przysiady to ćwiczenia pomagają rzeźbić sylwetkę ze szczególnym uwzględnieniem ud i pośladków. Możemy je wykonywać bez obciążenia lub wykorzystać przedmioty, które pomogą nam szybciej uzyskać upragnione rezultaty.

W tym wypadku warto wspomnieć o przysiadzie bułgarskim, który będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą wykonywać klasycznych ćwiczeń. Ten rodzaj przysiadów uwzględnia postawę wykroczną – dzięki temu nie obciążamy nóg w takim stopniu jak w przypadku innych rodzajów.

Poza przysiadem bułgarskim wyróżniamy przysiady ze sztangą na barkach, przysiady ze sztangą z przodu oraz przysiady ze sztangą na barku.

dujtcy7

Ponadto popularne są przysiady z hantlami i przysiady z hantelkami, które sprawdzą się u osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z ćwiczeniami z obciążnikami.

Przysiady z hantlami – jakie efekty dają?

Przysiady z hantlami angażują przede wszystkim mięśnie ramion, pośladków, ud oraz łydek. Codziennie trenując, w krótkim czasie możemy zauważyć, że nasza sylwetka jest zgrabniejsza.

Ponadto podczas prostowania i zginania kolan pracujemy nad mięśniem skośnym zewnętrznym brzucha, co jest ważne dla osób, które marzą o płaskim brzuchu z widocznie wyrzeźbionymi mięśniami.

Poza tym wykonując przysiady z hantlami, pracujemy nad mięśniami pleców, a także mamy lepsze poczucie równowagi. Warto pamiętać, że wykorzystując obciążniki, modelujemy również bicepsy.

dujtcy7

Przysiady z hantlami – ile kalorii można spalić podczas treningu?

Podczas wykonywania przysiadów z hantlami możemy spalić średnio 200-250 kcal w trakcie treningu trwającego 15 minut. Wiele zależy jednak od intensywności ćwiczeń, masy ciała, a także czasu, który poświęciliśmy na jednorazowy trening.

Jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach, poza przysiadamy, warto pracować również nad innymi partiami ciała, a także wprowadzić zmiany w diecie, która powinna uwzględniać koktajle odchudzające bogate w cenne składniki odżywcze.

Przysiady z hantlami – ćwiczenia krok po kroku

Zanim przystąpimy do wykonywania przysiadów z hantlami, warto zrobić krótką (maksymalnie 5-minutową) rozgrzewkę z uwzględnieniem ćwiczeń rozciągających. Następnie stajemy w lekkim rozkroku. Stopy powinny znajdować się na szerokość barków. Hantle trzymamy w rękach, pamiętając, aby ramiona były wyprostowane, a wnętrza dłoni skierowane do siebie. Następnie napinamy mięśnie brzucha i wypinamy pośladki. Lekko uginamy kolana i kierujemy ciało w dół tak jak w przypadku klasycznego przysiadu. W pozycji dolnej robimy przerwę, a następnie powoli się prostujemy.

Pamiętajmy, że łopatki przez cały czas powinny być ściągnięte.

dujtcy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dujtcy7