Siedem czerwonych flag. Omijaj takich facetów

Toksyka zdradzą niektóre zachowania - zdjęcie ilustracyjne
Toksyka zdradzą niektóre zachowania - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

29.02.2024 15:15

W każdej toksycznej relacji przepełnionej negatywnymi emocjami prędzej czy później zdajemy sobie sprawę z tego, że sygnały alarmowe mogliśmy dostrzec wcześniej. Nie obwiniaj się, a zamiast tego poznaj siedem najczęstszych czerwonych flag u mężczyzn. Gdy tylko je zauważysz, natychmiast uciekaj.

Choć w tekście skupiamy się na toksycznych zachowaniach mężczyzn, to podobne występują także u kobiet i nie ma tak naprawdę znaczenia, jakiej płci jest osoba, z którą nie da się zbudować dojrzałej relacji. Nie zapominaj także, że czerwone flagi z czasem nie wyblakną ani tym bardziej nie znikną. To, że będziesz ignorować toksyka, nie sprawi, że on odmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zatem, jakie zachowania powinny sprawić, że w naszej głowie zapali się czerwona lampka?

Kontrolowanie, kontrolowanie i jeszcze raz kontrolowanie

Na początku dla wielu kobiet jest to zachowanie atrakcyjne, wydaje im się, że partner po prostu żywo się nimi interesuje i dlatego dokładnie musi wiedzieć, o której jego ukochana kończy pracę, gdzie i kiedy wychodzi z koleżankami i o której godzinie ma w zwyczaju chodzić spać. Jeśli do tego dojdzie jeszcze sterowanie tym, co ma znaleźć się w szafie kobiety, jak mają wyglądać jej zakupy i z kim powinna utrzymywać kontakt, należy jak najszybciej uciekać.

Toksyk podczas konfrontacji najprawdopodobniej będzie chciał odeprzeć atak, mówiąc, że on tak mocno kocha, iż nie może normalnie funkcjonować bez informacji, co robi druga osoba. W żadnej zdrowej relacji nie ma miejsca na tego typu historie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rodzina i przyjaciele nie są ciebie warci

Osoby, które przeszły batalię z toksycznymi zachowaniami mężczyzn, na pewno dobrze znają tę czerwoną flagę. Na początku oczywiście są to subtelne sugestie, delikatnie rzucane w eter. Z czasem jednak rosną do takich rozmiarów, że nie jesteś w stanie nigdzie wyjechać czy rozmawiać przez telefon. Następuje nastawianie przeciw rodzinie i znajomym, a to wszystko za pomocą wyszukanych kłamstw i jawnych insynuacji.

Toksyk pragnie mieć cię tylko dla siebie. Taka osoba nie chce, abyś mogła z kimkolwiek o nim rozmawiać czy żalić się. Bardzo często taki mężczyzna wykorzystuje swój urok osobisty, aby partnerka zachowywała się tak, jak on tego chce. Czy będzie kreślił wizję wspólnej przyszłości? Jak najbardziej, ale w innym mieście, z dala od twojej rodziny i przyjaciół.

Zazdrość o wszystkich mężczyzn

Na twojej drodze stanął ktoś, kto potrafił być o ciebie odrobinę zazdrosny, a tobie na początku nawet się to podobało? Myślałaś, że ta zazdrość utrzyma się na zdrowym poziomie? Niestety, ona nigdy nie zatrzyma się, a wręcz urośnie do takich rozmiarów, że nie będziesz w stanie bez swojego partnera wyjść do cukierni. Każdy uśmiech do obcego mężczyzny czy życzliwy gest będą odbierane jako podryw. Rozkładane na czynniki zostaną wszystkie rozmowy z mężami twoich koleżanek, a uśmiech wysłany do starszego sąsiada z klatki obok będzie interpretowany jako zaproszenie do romansu.

Złe zdanie o byłych partnerkach

Oczywiście nie ma pewności, jak zakończyły się poprzednie relacje twojego partnera, ale niezależnie od tego, nie powinien źle wypowiadać się o kobietach, z którymi niegdyś szedł przez życia i chciał dożyć starości. To rada, którą na zawsze powinna zapamiętać każda z nas, a lampka powinna zapalać się niemal natychmiast, gdy rozmowa nagle zmieni tor i zamiast o pogodzie, twój partner zacznie agresywnie wypowiadać się o eks.

Piotruś Pan

Nie każda relacja musi skończyć się ślubem, ale jeśli od samego początku jasno artykułowałaś swoje oczekiwania i mężczyzna wiedział doskonale, że marzysz o stałym związku i rodzinie, a nadal próbował mydlić ci oczy, czas zmienić obiekt westchnień. Żaden facet, który poważnie myśli o kobiecie i widzi zaangażowanie z jej strony, nie będzie mówić jej czegoś w stylu: "Jest dobrze tak jak teraz, po co to zmieniać?", "Nie jestem gotów na coś poważnego".

Sekretne życie

Bardzo intryguje, gdy facet potrafi dozować emocje i powoli odsłania karty swojego życia. Ale gdy ten progres nie następuje i nie wiesz niemal nic o swoim mężczyźnie, a minęło już kilka miesięcy, niestety jest duża doza prawdopodobieństwa, że nie jesteś jedyną kobietą w jego życiu. Oczywiście to nie jest tak, że od razu na początku każdy powinien wyjawić swoje największe tajemnice, ale w dobrym tonie byłoby powiedzieć kobiecie trochę więcej o sobie, aby zyskać jej zaufanie.

Telefon to jego trzecia ręka

W dzisiejszych czasach faktycznie ciężko rozstać się z telefonem, ale w czasie randki czy jakiegokolwiek spotkania korzystanie z komórki po prostu nie przystoi. Mężczyzna, który szanuje swoją kobietę i dba o nią każdego dnia, nie musi też szukać adoracji u innych kobiet w sieci. Jeśli zauważysz pewne zmiany w zachowaniu swojego mężczyzny i telefon, który do tej pory praktycznie większość czasu znajdował się w kuchni, nagle podróżuje w kieszeni twojego partnera dosłownie wszędzie, istnieje dużo ryzyko, że zdrada jest kwestią czasu albo właśnie ma miejsce.

Twórz treści i zarabiaj na ich publikacji. Dołącz do WP Kreatora!

Źródło artykułu:Sandra Mal
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także