Qaqwqwrqw
Ludzie

"Dzieciaki mocno wierzą w lepszy świat". Uczniowie wspólnie sprzeciwiają się nienawiści

Od 1 klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy liceum - uczniowie w każdym wieku wzięli udział w występie zespołu "Happy Choir". Młodzież zaśpiewała piosenkę Johna Lennona, aby wyrazić w ten sposób głośny sprzeciw wobec nienawiści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczniowie prywatnych szkół z Dąbrowy Górniczej
Uczniowie prywatnych szkół z Dąbrowy Górniczej (Youtube.com, Fot: Happy Choir)
Qaqwqwrqw

Film, na którym młodzi ludzie wykonują piosenkę, został nagrany przez uczniów Prywatnych Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej. Przesłano go przez serwis dziejesie.wp.pl.

"W wielkich emocjach, pod wpływem tragicznych wydarzeń z zeszłego tygodnia, młode pokolenie postanowiło wyrazić głośny sprzeciw wobec nienawiści przez muzykę" - pisze w wiadomości do redakcji Aleksandra Jabłońska, opiekun zespołu. "Właściwie w jeden dzień, dzięki ogromnej sile jedności i współpracy udało nam się nagrać dźwięk i zrealizować teledysk do utworu 'Imagine' Johna Lennona. Wybór jest nieprzypadkowy. Młodzi ludzie jak nigdy dotąd całym sercem i z ogromnym zrozumieniem śpiewali słowa piosenki. Chcemy, aby nasz apel dotarł do każdego. Dzieciaki mocno wierzą w lepszy świat, w którym chcą żyć. Świat bez nienawiści, nietolerancji i agresji".

Uczniowie podjęli inicjatywę po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który 13 stycznia 2019 roku został zaatakowany przez nożownika na scenie Wielkiej Orkiestry Świętej Pomocy. Polityk zmarł dzień później w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Osierocił dwie córki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Przeslij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw