Blisko ludzi"Dzieciaki mocno wierzą w lepszy świat". Uczniowie wspólnie sprzeciwiają się nienawiści

"Dzieciaki mocno wierzą w lepszy świat". Uczniowie wspólnie sprzeciwiają się nienawiści

"Dzieciaki mocno wierzą w lepszy świat". Uczniowie wspólnie sprzeciwiają się nienawiści
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Happy Choir
Agata Porażka
26.01.2019 15:44

Od 1 klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy liceum - uczniowie w każdym wieku wzięli udział w występie zespołu "Happy Choir". Młodzież zaśpiewała piosenkę Johna Lennona, aby wyrazić w ten sposób głośny sprzeciw wobec nienawiści.

Film, na którym młodzi ludzie wykonują piosenkę, został nagrany przez uczniów Prywatnych Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej. Przesłano go przez serwis dziejesie.wp.pl.

"W wielkich emocjach, pod wpływem tragicznych wydarzeń z zeszłego tygodnia, młode pokolenie postanowiło wyrazić głośny sprzeciw wobec nienawiści przez muzykę" - pisze w wiadomości do redakcji Aleksandra Jabłońska, opiekun zespołu. "Właściwie w jeden dzień, dzięki ogromnej sile jedności i współpracy udało nam się nagrać dźwięk i zrealizować teledysk do utworu 'Imagine' Johna Lennona. Wybór jest nieprzypadkowy. Młodzi ludzie jak nigdy dotąd całym sercem i z ogromnym zrozumieniem śpiewali słowa piosenki. Chcemy, aby nasz apel dotarł do każdego. Dzieciaki mocno wierzą w lepszy świat, w którym chcą żyć. Świat bez nienawiści, nietolerancji i agresji".

Uczniowie podjęli inicjatywę po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który 13 stycznia 2019 roku został zaatakowany przez nożownika na scenie Wielkiej Orkiestry Świętej Pomocy. Polityk zmarł dzień później w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Osierocił dwie córki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Przeslij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także