Każda z barw ma inny wpływ na nasz organizm. Sprawdź, jaki!
Choć większość Europejczyków wierzy, że aktywność fizyczna służy zdrowiu, to tylko 40 proc. z nich (i tylko co czwarty Polak) uprawia sport przynajmniej raz w tygodniu - wynika z opublikowanego badania Eurobarometru.
Kobiety narzekają na swój stan zdrowia częściej niż mężczyźni, nawet jeśli
mają mniej ku temu powodów.
Przełom w comiesięcznych problemach wielu kobiet! Lek na bóle menstruacyjne jest już w II fazie badań klinicznych. Środek ma wyeliminować przyczynę, a nie skutek dolegliwości.
Wszechobecne fast foody przyczyniają się nie tylko do rosnącego problemu
otyłości, ale także sprawiają, że zaczynamy ścigać się z czasem, stajemy się bardziej niecierpliwi
i wydajemy więcej - informują naukowcy.
Zdrowe kobiety w średnim wieku o normalnej wadze powinny codziennie podejmować co najmniej godzinę przeciętnej aktywności fizycznej, by zachować linię - wynika z badania, opublikowanego w Stanach Zjednoczonych.
Jemy coraz więcej - świadczą o tym coraz większe porcje na obrazach Ostatniej Wieczerzy. Do tego wniosku doszli amerykańscy naukowcy, którzy przeanalizowali 52 obrazy przedstawiające ten motyw.
Naukowcy dowiedli, że stres może być przyczyną aż 80 proc. wszystkich chorób, które nas dotykają.
Hipnoterapia pomaga osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego i powinna być szerzej stosowana w ich leczeniu, twierdzi brytyjski naukowiec.
W związku z zachorowaniem mojego taty na ostre zapalenie trzustki, interesuje mnie jak wygląda lista produktów, czy też dań i metod ich przyrządzania najlepsza dla osób po przebytej chorobie.
Mam pytanie odnośnie odżywiania, otóż pracuję jako stewardessa, więc mój tryb życia jest bardzo rozregulowany, a do tego ćwiczę3-4razy w tyg. Chciałabym prosić o parę wskazówek odnośnie mojego żywienia.
Bardzo dbam o to, by odżywiać się zdrowo, dużo czytam na ten temat i staram się stosować do wskazówek dietetyków. Mimo to mam problem: przy wzroście 170 cm ważę 44 kg. chciałabym przytyć przynajmniej do 50 kg.
Techniki stosowane przez zawodowych iluzjonistów-prestidigitatorów sprawiają, że rehabilitacja dzieci staje się zabawą - informuje serwis 'EurekAlert".
Regularne posiłki z rodziną pomagają zredukować lęk separacyjny dzieci chorych na astmę, a tym samym przyczyniają się do poprawy pracy płuc - twierdzą amerykańscy naukowcy.
Jeszcze w tym roku powstaną raporty dotyczące zagrożeń zdrowotnych polskich kobiet - zapowiedział przewodniczący Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia prof. Marian Zembala.
Wątroba otyłych osób jest bardziej narażona na szkodliwe działanie alkoholu - informuje "British Medical Journal".
Senność, apatia, trudności z koncentracją, bóle głowy i rozdrażnienie - tak często czujemy się na przełomie zimy i wiosny.
- Stres psychiczny zwiększa ryzyko bakteryjnej infekcji pochwy u kobiet - wskazują badania amerykańskie, o których poinformowało pismo "American Journal of Obstetrics and Gynecology".
- Regularne dbanie o higienę narządów płciowych obniża u mężczyzn ryzyko zakażenia wirusem HIV - wynika z dwóch publikacji zamieszczonych na łamach pisma "Journal of AIDS".
Brak higieny intymnej lub jej nieprawidłowe przestrzeganie często prowadzi do licznych stanów zapalnych sromu i pochwy – przestrzega Artur Nowak, specjalista położnictwa i ginekologii.
Bóle kręgosłupa dokuczają większości z nas. Czasami wystarczy jakiś niefortunny ruch, a chodzisz zgarbiona przez kilka dni. Dlaczego kręgosłup boli i jak sobie radzić z dolegliwościami?
Problemy intymne mogą wystąpić u każdej kobiety – na jakie sygnały trzeba zwrócić specjalną uwagę? Które kobiece dolegliwości wymagają konsultacji z lekarzem?
Czy jogurt i czosnek są zdrowe? Tak, ale nie służą do dbania o właściwą higienę intymną, jak wciąż błędnie sądzi wiele Polek.
Aby czuć się świeżo i komfortowo nie wystarczy codzienny prysznic. Równie ważna jest odpowiednia higiena okolic intymnych.