Siarczysty mróz, przenikliwy wiatr, dokuczliwe zimno nie zachęcają do wychodzenia z domu. Już na samą myśl o tym najchętniej schowałabyś się pod kołdrą albo wyjechałabyś do ciepłych krajów. Niska temperatura i wiatr źle wpływają na cerę, włosy schowane pod czapką szybciej się przetłuszczają, a na dodatek brak słońca sprzyja depresji. Co zrobić, aby zimę przetrwać w zdrowiu i dobrym nastroju?
Przyczyny nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym są złożone i zależą od wielu czynników. Czasami może to być jeden z objawów choroby przewodu pokarmowego, najczęściej wynik stylu życia, cechującego się stałym pośpiechem, napięciem psychicznym oraz nadmiernym jedzeniem i złą jakością stosowanej diety. Do czynników szczególnie nasilających objawy należą jedzenie posiłków w pośpiechu i spożywanie dużej ilości produktów działających „wzdymająco”.
- Polki mają prawo do rodzenia bez bólu, bez względu na wskazanie lekarskie -
przekonywała na konferencji prasowej Beata Mazurek (PiS).
Dzień bez Stanika, Międzynarodowy Dzień Pocałunku, Dzień Noszenia Spódnic to tylko kilka nietypowych świąt, które my, kobiety możemy uczcić w wyjątkowy sposób. W tym roku również będziemy je obchodzić, czy wiesz kiedy dokładnie? Oto podpowiedzi. Może warto już dziś zaplanować na te dni coś specjalnego...
Menopauza objawia się nagłymi falami gorąca, nocnymi potami, płaczliwością i stanami depresyjnymi… Nic dziwnego, że tylko nieliczne kobiety cieszą się z nadejścia menopauzy. Winę za złe samopoczucie ponoszą nie tylko zachodzące w organizmie zmiany hormonalne, lecz również przeświadczenie, że przekwitanie równoznaczne jest z kresem kobiecości i wkroczeniem w starość. Jak przetrwać ten burzliwy okres?
Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących i śmiertelnych nowotworów.
Brytyjska publiczna służba zdrowia (NHS) rozda za darmo palaczom około miliona plastrów nikotynowych w ramach noworocznej akcji poprawy stanu zdrowia. Leczenie palaczy kosztuje rocznie NHS 2,7 mld funtów.
Dziewczynki coraz częściej mają problemy ze słuchem, które mogą im utrudniać m.in. rozumienie mowy innych - wynika z badań, które publikuje pismo "Pediatrics". Zaczynają nawet doganiać pod tym względem chłopców.
Zdaniem autorów najnowszej pracy, może się do tego przyczyniać coraz większa popularność przenośnych odtwarzaczy i słuchanie głośnej muzyki na słuchawkach.
Regularne poddawanie się badaniom w dzisiejszych czasach jest już standardem. Hasła, które zachęcają do stosowania profilaktyki i tym samym zapobiegania wielu kobiecym chorobom, nie są pustymi sloganami reklamowymi, a ważną częścią kampanii społecznej.
Choć dzieci, które rodzą się ważąc niecałe 400 gramów, mają znikome szanse na przeżycie, naukowcy twierdzą, że prawdopodobieństwo ich przetrwania poza łonem matki w ciągu ostatnich dwóch dekad zaczęło rosnąć. Nie zmienia to jednak faktu, że dzieci te narażone są na szereg problemów zdrowotnych - informuje pismo "Pediatrics".
Alkohol uważany jest za swego rodzaju „poprawiacz humoru”. Pod jego wpływem osoby nieśmiałe przełamują swoje opory i błyszczą w towarzystwie. Jednak wypity w nadmiarze może spowodować nie tylko nudności i wymioty, ale także irracjonalne zachowanie, a po przebudzeniu… gigantycznego kaca.
Ponad 80 proc. skontrolowanych w 2010 r. urządzeń do opalania przekraczało normę promieniowania UV - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Według specjalistów gwałtownie zwiększa to ryzyko nowotworu skóry.
Coraz więcej ludzi umiera z powodu przedawkowania lub niewłaściwego stosowania leków, zarówno tych na receptę, jak i tych zdobytych nielegalnie - wynika z analizy opublikowanej w piśmie "Addiction".
Radzimy, na co zwrócić uwagę, żeby nowa znajomość nie skończyła się po pierwszym spotkaniu
Angina należy do najczęściej występujących chorób zakaźnych, atakujących układ oddechowy. Wywołują ją bakterie, najczęściej paciorkowiec. Często popełniamy błąd, uznając objawy anginy za zwykłe przeziębienie i odwlekamy wizytę u lekarza, narażając się na niebezpieczne powikłania.
Paciorkowiec - bakteria wywołująca anginę, może „czaić” się w jamie ustnej, gardle czy nosie bardzo długo, czekając na odpowiednią okazję do ataku.
Warianty genów związanych ze zwiększonym ryzykiem raka jajnika zwiększają również prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi - informują naukowcy z Wielkiej Brytanii i USA na łamach trzech prac opublikowanych w piśmie "Nature Genetics".
Nowotwory jajnika i piersi mają wiele wspólnych czynników ryzyka, teraz okazało się że również wspólne podłoże genetyczne.
Antyoksydanty to potężna broń wymierzona w wolne rodniki, które mają niszczycielski wpływ na nasze komórki, w tym na procesy starzenia. Przeciwutleniacze likwidują nadmiar wolnych rodników - znajdziemy je w owocach, warzywach, makaronach razowych czy gotowych suplementach diet.
Jedzenie warzyw zamiast mięsa może pomóc pacjentom ze schorzeniami nerek. Dzięki wprowadzeniu do menu diety wegetariańskiej, organizm usuwa zbędny, toksyczny fosfor - informują naukowcy z Indiana University School of Medicine i Roudebush Veterans Affairs Medical Center.
Brak ruchu, nadwaga, ciężkie torby z zakupami, wysokie obcasy, źle wyprofilowane krzesła, na których siedzisz kilka godzin dziennie, zbyt twarde lub zbyt miękkie materace do spania… Już jeden z tych czynników wystarczy, aby Twój przeciążony kręgosłup zareagował bólem pleców. Poznaj skuteczne sposoby, jak wzmocnić kręgosłup i pozbyć się tych uciążliwych dolegliwości.
Zbyt wiele osób wciąż ignoruje ryzyko związane z korzystaniem z solariów - zaznaczają eksperci. Jak informuje pismo "Archives of Dermatology", unikanie sztucznego opalania jest najlepszą metodą zapobiegania rakowi skóry.
Poczta w Szwecji (Posten Norden) jako pierwszy duży pracodawca w
Skandynawii od grudnia gwarantuje pracownikom zwrot części kosztów zabiegu zapłodnienia in vitro.
Ten rodzaj opieki socjalnej ma podnieść atrakcyjność pracy w pocztowej spółce.
Ciągle narzekasz, że twoje jędrne pośladki i szczupłe uda zniszczyła siedząca praca. Od tej pory nie będziesz już mogła stosować tej wymówki. Ćwiczenia w biurze są możliwe i dają bardzo dobre rezultaty. Możesz jednocześnie wykonywać swoje obowiązki i rzeźbić sylwetkę. Spróbuj.
Unia Europejska wprowadza od przyszłego roku zakaz produkcji i obrotu, przeznaczonymi dla niemowląt plastikowymi butelkami wytworzonymi z polimerów, przy produkcji których stosuje się bisfenol A (np. poliwęglany) - informuje "Chemistry World".
Noworodki z niskim poziomem witaminy D są bardziej narażone na infekcje oddechowe w dzieciństwie - wynika z pracy, którą publikuje pismo "Pediatrics".