FitnessJen Selter: królowa pośladków. Ćwiczenia na pośladki Jen Selter

Jen Selter: królowa pośladków. Ćwiczenia na pośladki Jen Selter

Jen Selter: królowa pośladków. Ćwiczenia na pośladki Jen Selter
Źródło zdjęć: © Instagram.com
21.11.2018 15:27

Jen Selter to gwiazda internetu, a zwłaszcza Instagrama. Jej kształtne pośladki wzbudzają zazdrość i uwielbienie. Kim jest Jen Selter i skąd wzięła się jej ogromna popularność? Jakie ćwiczenia poleca Jen Selter dziewczynom, które chcą pochwalić się jędrną i krągłą pupą?

Jen Selter - kim jest?

Jen Selter, a właściwie Jennifer Leigh “Jen” Selter, urodziła się 8 sierpnia 1993 roku. Jest popularną instruktorką fitness z Nowego Jorku, która zdobyła popularność dzięki jędrnym kształtom swoich pośladków.

Zwróciła na siebie uwagę mediów, kiedy zaczęła publikować swoje zdjęcia na Instagramie. W maju 2018 roku obserwowało ją już 12 milionów followersów z całego świata. W wieku nastoletnim Jen Selter była dziewczyną pełną kompleksów. Wspomina, że była bardzo chuda i miała duży nos. Za paradoks uważa to, że media społecznościowe, które w latach nastoletnich przyczyniały się do drwin z jej osoby, ostatecznie okazały się być kluczem do sukcesu i popularności.

Jen Selter swoją karierę zaczynała jako recepcjonistka w klubie fitness, w którym z chęcią trenowała, a efekty swoich treningów prezentowała na zdjęciach w mediach społecznościowych. W 2014 roku Jen Selter znalazła się na liście 99 najbardziej pożądanych kobiet według magazynu AskMen. Wzrost Jen Selter to 168 cm, a waga - ok. 50 kg.

Zasady treningu na pośladki Jen Selter

Jen Selter zaznacza, że praktycznie zawsze skupia się na pośladkach podczas treningów. To między innymi dzięki temu może się pochwalić takimi efektami. Według Jen Selter trening pośladków powinien łączyć się z ćwiczeniami, które modelują całe ciało. Ważne jest bowiem, by jednocześnie modelować pupę i wyszczuplać talię.

Jen Selter w swoich treningach poświęca również dużo uwagi nogom, a zwłaszcza udom, ponieważ chce by dobrze wyglądały z jej kształtnymi pośladkami. Według zasad treningowych Jen Selter w ćwiczeniach pośladków zdecydowanie ważniejsza jest jakość niż ilość wykonywanych powtórzeń. Jen Selter proponuje, żeby kosztem mniejszej ilości powtórzeń, dołożyć do ćwiczeń obciążenie, które korzystnie wpłynie na modelowanie pupy. Jen Selter ćwiczy 5 razy w tygodniu, a każdy z treningów trwa ok. 60 minut.

Ćwiczenia na pośladki Jen Selter

Jen Selter w wywiadach często powtarza, że jej kształtne pośladki to efekt intensywnych ćwiczeń. Zaznacza też, że najskuteczniejsze są przysiady i treningi na schodach. Poniżej prezentujemy 3 przykłady ćwiczeń, które pomogą wymodelować pupę i pośladki:

  • Przysiady pulsujące - to jeden z wariantów popularnych przysiadów klasycznych. Aby je wykonać, należy ustawić stopy delikatnie szerzej niż barki, a palce skierować na zewnętrzną stronę. Podczas przysiadu należy pozostać chwilę w obniżonej pozycji i wykonywać pulsacyjne ruchy w górę i w dół. W tym wariancie przysiadów zdecydowanie mocniej odczuwa się pracę pośladków.
  • Przysiady sumo z obciążeniem - obciążeniem w przysiadach sumo mogą być hantle lub kettle. W tym ćwiczeniu należy szeroko rozstawić nogi i podczas przysiadu wypychać kolana na zewnątrz. Przysiad należy wykonywać do momentu aż ciężarkiem dotknie się podłogi. Przysiadu nie powinno się pogłębiać, jeśli miałoby to się wiązać z nieprawidłową techniką wykonania ćwiczenia.
  • Trening na schodach - to jedno z podstawowych ćwiczeń wykonywanych przez Jen Selter. To połączenie treningu cardio z ćwiczeniami siłowymi. Ćwiczenie można wykonywać na profesjonalnym sprzęcie, jakim jest stairmaster. Jeśli jednak w twojej siłowni nie ma tego sprzętu, równie dobrze możesz wykonać ten trening w domu czy na świeżym powietrzu na zwykłych schodach.