Trwa ładowanie...
d2mbi1p

Koronawirus w Polsce. Czy bawełniane rękawiczki chronią tak samo, jak lateksowe?

Od dłuższego czasu lateksowe rękawiczki są towarem deficytowym. To duże utrudnienie, ponieważ są nam potrzebne np. w trakcie zakupów. Chaos spowodowany pandemią koronawirusa w Polsce stał się bezpośrednią przyczyną masowego wykupowania zarówno jedzenia na zapas, jak i wszelkich artykułów higienicznych. Zamiast rękawiczek lateksowych, bardziej dostępne są rękawiczki bawełniane. Czy jednak odpowiednio chronią nasze dłonie?
Share
Bawełniane rękawiczki mogą zastąpić lateksowe jedynie w ostateczności.
Bawełniane rękawiczki mogą zastąpić lateksowe jedynie w ostateczności.Źródło: Shutterstock.com
d2mbi1p

Jeszcze do niedawna nikt nie przypuszczał, że produktem pierwszej potrzeby będą rękawiczki lateksowe. Niestety w świetle ostatnich wydarzeń są one bardzo trudne do zdobycia, przez co szukamy zamienników. Do popularnych alternatyw należą rękawiczki bawełniane, które mamy w swoich szafach, ale czy rzeczywiście są skuteczne?

Czy bawełniane rękawiczki mogą zastąpić lateksowe?

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, więc nie widzimy go gołym okiem. Wirusem SARS COV-2 możemy zarazić się, dotykając powierzchni, na których koronawirus może się utrzymywać nawet do kilku dni. Dlatego też zaleca się robienie zakupów w rękawiczkach, ale nie tylko. Nawet podczas chwilowego spaceru cały czas miej na sobie rękawiczki. Ze względu na niebotyczne wręcz ceny jednorazowych rękawiczek lateksowych można zastąpić je bawełnianą parą. Jak się okazuje, w pewnym stopniu chronią dłonie przez ryzykiem zakażenia, ale zaraz po przyjściu do domu należy je wyprać w 60 stopniach z detergentem. Pamiętaj o zdezynfekowaniu dłoni po zdjęciu bawełnianych rękawiczek. Nie dotykaj nimi twarzy!

d2mbi1p

Zobacz także: Błąd, przez który rękawiczki są nieskuteczne. Pokazujemy, jak go uniknąć

Dlaczego warto nosić rękawiczki jednorazowe?

Jeśli nie masz możliwości zakupu lateksowych, czyli jednorazowych rękawiczek, ostatecznie możesz skorzystać z bawełnianych rękawiczek. Jednak pamiętaj, że są uciążliwe przy codziennych zakupach czy innych czynnościach. Lateksowe rękawiczki zapewniają pełną ochronę dłoni pod warunkiem, że za każdym razem korzystasz z nowej pary. Koronawirus może osadzać się na wielu przedmiotach, ale wszystko zależy od materiału – przez 3 doby pozostaje na plastiku i stali nierdzewnej, natomiast na papierze 24 godziny.

d2mbi1p

Coraz częściej mówi się o noszeniu lateksowych rękawiczek, ponieważ nie wiemy tak naprawdę, czy produkty, które wybieramy w sklepie, nie były poprzednio dotykane przez inną osobę. Używając bawełnianych rękawiczek, nie zapomnij o ich wypraniu zaraz po powrocie do domu oraz o tym, aby nie dotykać nimi twarzy ani przedmiotów znajdujących się w domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mbi1p

Podziel się opinią

Share
d2mbi1p
d2mbi1p