UrodaOlej z wiesiołka. Jak go stosować i jakie właściwości wykazuje? Koniecznie wypróbuj pomocnego oleju

Olej z wiesiołka. Jak go stosować i jakie właściwości wykazuje? Koniecznie wypróbuj pomocnego oleju

Olej z wiesiołka może być stosowany miejscowo albo doustnie.
Olej z wiesiołka może być stosowany miejscowo albo doustnie.
Źródło zdjęć: © Pexels
25.08.2020 10:22

Olej z wiesiołka może być wykorzystany przy wielu chorobach. W końcu cenne właściwości niepozornej rośliny są pomocne zarówno w kosmetykach, jak i lekach. Regularne stosowanie oleju z wiesiołka pozwoli na utrzymanie dobrego zdrowia oraz pięknego wyglądu. Dobrze postawić na naturalny produkt, który pomoże i wypielęgnuje organizm. Co jeszcze warto wiedzieć o oleju z wiesiołka?

Olej z wiesiołka tłoczony jest na zimno, dlatego też zachowuje wszystkie możliwe właściwości. Nie nadaje się jednak do smażenia czy gotowania, bo może być wykorzystany wyłącznie na zimno. Postaw na olej z wiesiołka, jeśli chcesz zadbać o siebie zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Zobacz, jak najlepiej dawkować ciekawy olejek.

Olej z wiesiołka – jakie posiada właściwości?

Jak już się domyślasz, olej z wiesiołka świetnie wpływa na pracę całego organizmu. Bez obaw można go stosować regularnie doustnie albo zewnętrznie na skórę. Olej z wiesiołka świetnie wzmacnia odporność, a także coraz częściej wspomina się o jego niezwykłym wpływie na walkę z nowotworem. Jakie jeszcze właściwości wykazuje olej z wiesiołka?

Dlaczego olej z wiesiołka ma takie wszechstronne zastosowanie? Głównie dlatego, że zawiera wysoką dawkę nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminę E, selen, cynk, magnez i wapń. Może być używany jako element codziennej diety.

Olej z wiesiołka – jak go używać?

Olej z wiesiołka możesz wcierać w skórę i we włosy, ale także możesz zażywać go doustnie w formie płynu albo praktyczniejszych kapsułek. Jeśli chcesz wprowadzić olej do swojej diety, zacznij od 1 łyżeczki przed posiłkiem. Jeśli borykasz się z trądzikiem czy bólami mięśni, po prostu wetrzyj kilka kropli oleju z wiesiołka w konkretne miejsce. Jak długo stosować olej? Wszystko zależy od tolerancji organizmu, ale najczęściej nie ma żadnych ograniczeń.

Olej z wiesiołka – czy istnieją przeciwwskazania?

Na szczęście nie ma przeciwwskazań do stosowania oleju z wiesiołka, jeżeli nie przekraczasz zalecanej dawki. Czasami jednak mogą pojawić się pewne działania niepożądane, np. wymioty, bóle brzucha czy mdłości, więc lepiej w takim przypadku zarzucić stosowanie oleju z wiesiołka. Kobiety w ciąży i w czasie karmienia, dzieci oraz osoby cierpiące na padaczkę czy zaburzenia krwawienia nie mogą korzystać z tego oleju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także