Słodkie, soczyste wiśnie mają szereg dobroczynnych właściwości - jednym z nich jest obniżanie ryzyka syndromu metabolicznego.
Osoby, które lubią wino, preferują też
zdrowszą dietę niż amatorzy piwa - wskazują wyniki duńskich badań,
o których informuje pismo "British Medical Journal".
Wkrótce zacznie się szał grillowy. Znów będziemy rozkoszować się w naszych ogródkach grillowanymi kiełbaskami, a ich zapach będzie kusił przechodniów. Szał grillowania dopadnie, jak zwykle wszystkich, zarówno mieszkańców bloków, którzy będą szukać namiastki świeżego powietrza na balkonach, działkowiczów i bogatych właścicieli willi. Jak sprawić, aby grillowanie smakowało jeszcze lepiej?
Grillują wszyscy, bo to modne, tanie, zdrowe i sprzyja życiu towarzyskiemu.
Jak Polska długa i szeroka, gdy tylko nastaną cieplejsze dni, z przydomowych ogrodów, działek, terenów rekreacyjnych, a nawet blokowych balkonów niesie się zapach pieczonego mięsa.
Są takie alkohole, które jak żadne inne, kojarzone są z tzw. „wielkim światem”, sukcesem i prestiżem. Picie ich jest niezwykłą podróżą w świat zmysłowych doznań. Razem z Villą Itallią odkryj sztukę degustacji i podawania króla wszystkich alkoholi – koniaku.
Mimo, że przyprawy nie mają żadnej wartości odżywczej, są nieodłącznym składnikiem każdej kuchni. Nadają one potrawom atrakcyjny aromat i smak, pobudzają układ trawienny działają konserwująco a nawet leczniczo.
Czy wszyscy z ogromnym utęsknieniem czekają na długi majowy weekend? Niestety, dla singli tegoroczna majówka to w najgorszym wypadku 10 samotnych wieczorów. Idziemy wam z pomocą. Zobacz nasz kalendarz majówkowy - nie tylko dla samotnych kobiet...
Truskawki zawierają wiele składników korzystnych dla zdrowia. Jednak zalane alkoholem mogą być jeszcze zdrowsze - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych w Tajlandii. Artykuł na ten temat zamieszcza pismo "Journal of the Science of Food and Agriculture".
Fast foody w państwach Europy
Wschodniej, w tym w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii i Czechach, są
najmniej zdrowe na świecie - oświadczył w poniedziałek duński
ekspert Steen Stender podczas XV Europejskiego Kongresu na temat
Otyłości w Budapeszcie.
Jest to z pewnością jeden z najbardziej znanych napojów na świecie. Ma niezaprzeczalne właściwości zdrowotne. Pozytywnie wpływa na układ pokarmowy i dobrze wpływa na krążenie. Działa też pobudzająco. Mowa oczywiście o herbacie.
W niewłaściwie przechowywanej żywności wytwarzają się substancje groźne dla zdrowia. Często zatrucie pokarmowe fundujemy sobie sami, zjadając źle przechowywaną czy wielokrotnie zamrażaną i rozmrażaną żywność lub po prostu zaniedbując higienę. Robiąc zakupy i przygotowując potrawy, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach.
Nie tylko ryba i frytki. Tradycja curry w angielskiej kuchni
Brytyjska kuchnia kojarzy się nam, Polakom, raczej negatywnie. Anglicy na śniadanie jedzą jajecznicę z mikrofalówki i fasolkę w sosie pomidorowym z puszki, a na obiad odwieczne „fish and chips”, czyli smażoną rybę z frytkami na zmianę ze specjałami typu placek z nerki.
Konserwowanie żywności nie jest wynalazkiem współczesnych czasów. Nasi przodkowie konserwowali mięso i ryby przy pomocy soli. Żywność także przechowywano w niskich temperaturach, wędzono, suszono, peklowano, marynowano lub kiszono. W dzisiejszych czasach, produkty żywnościowe faszeruje się substancjami chemicznymi.
Austriacka kuchnia jest dość nietypowa, bo szczycąca się głównie tym, co już kiedyś, gdzieś, w jakimś innym miejscu... Ale cóż z tego, że kawa po turecku, gulasz z Węgier, a sznycel z Włoch skoro smakują tu zupełnie inaczej. Przez Austrię przewinęło się całe mnóstwo ulubionych przez inne narody kulinarnych przepisów.
Wszyscy znamy takich szczęśliwców, którzy mogą jeść tłuste,
kaloryczne potrawy bez obawy o przytycie. Najnowsze badania
naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Tufts dowodzą, że ten "dar
od losu" polega na posiadaniu odpowiednich wariantów genów.
Nieprawidłowe odżywianie jest przyczyną ponad 80 różnego rodzaju chorób. Źle skomponowany dzienny jadłospis nie tylko negatywnie wpływa na naszą kondycję fizyczną, ale stanowi przyczynę wielu dolegliwości psychicznych. Polacy uwielbiają jeść, ale większą wagę przykładają do kulinarnych tradycji, niż zasad prawidłowego odżywiania się, łatwo ulegają też tanim chwytom marketingowym, stosowanym przez producentów żywności.
Po pierwsze musimy oddychać, po drugie pić. Człowiek, tak jak planeta Ziemia, w 60 procentach składa się z wody. Jest ona najważniejszym materiałem budulcowym stanowiącym strukturalną część wszystkich naszych komórek i tkanek.
Jak dowiodły eksperymenty, czekolada
robi na nas większe wrażenie niż namiętny pocałunek. Zespół doktora Davida Lewisa z finansowanego przez producentów
żywności Mind Lab zaangażował do badań kilka par po dwudziestym
roku życia.
Aktorka Jennifer Garner, żona Bena Afflecka, żeby po porodzie wrócić do swojej dawnej figury zaczęła stosować dietę rozdzielną, stara się nie łączyć białka i węglowodanów w jednym posiłku, które są trawione w całkiem inny sposób.
Feta to najbardziej znany grecki ser. Ta najlepsza pochodzi z północy kraju. Według mitologii greckiej sztukę robienia tego sera podarowali Grekom bogowie z Olimpu. Nic więc dziwnego, że współcześni mieszkańcy Hellady twierdzą, że serów jest tysiące, a grecka feta jest tylko jedna na świecie.
Spośród produktów żywnościowych, o których ludzie myślą jako o afrodyzjakach, solidne naukowe dowody przemawiają tylko za ostrygami. No i jeszcze za musztardą, winem, czekoladą...
W zdrowym żywieniu chodzi nie tylko o to, ile i co jemy, ale też
w jaki sposób przygotowujemy produkty i kiedy je spożywamy.
Wiadomo na przykład, że dostępność konkretnych składników z
różnych pokarmów jest odmienna i że sposób, w jaki je
przygotowujemy, zmienia ich właściwości.
W Hollywood wszyscy są na diecie i wciąż pilnują, co prywatni kucharze nakładają im na talerz. Obsesję idealnego ciała napędzają paparazzi, którym nie umknie ani milimetr zbędnego tłuszczyku znanych i lubianych gwiazd.
Ucztujący ludzie, mogący zorientować się,
ile już zjedli - np. widząc pozostawione na stole kości kurczaka -
pochłaniają o 27 proc. jedzenia mniej niż osoby, których stół jest
regularnie uprzątany - informuje strona internetowa amerykańskiego
Cornell University.