Już jest! Największy bar lodowy, jaki kiedykolwiek powstał w Polsce stoi już w Zakopanem. Wielkie otwarcie odbyło się w Sylwestra. Turyści z pewnością jeszcze przez długi czas pamiętać będą to wydarzenie. Specjalnie dla nich Organizatorzy przygotowali masę atrakcji. Sylwestra w Nemiroff Ice Bar spędził m.in. Piotr Zelt.
Zagraniczne gwiazdy coraz częściej przedkładają soczysty stek nad sałatę z sosem winegret. Nawet gorącej orędowniczce jogi i wegetarianizmu Madonnie znudziło się życie na zieleninie.
Rodzice są przekonani, że dzieci akceptują tylko lody, pizzę i hot-dogi, i sami ulegają pokusie tłustego, zapychającego jedzienia, które można przygotować "w biegu".
Na Dalekim Wschodzie uważa się, iż potrawy kwaśne wywołują u człowieka wesołość, a słodkie przywracają utraconą energię. Wewnętrzny spokój i harmonia z otaczającym światem jest, zdaniem chińskich medyków, rezultatem przede wszystkim prawidłowych nawyków żywieniowych.
Wiele produktów spożywczych zawiera substancje chemiczne, które mogą być przyczyną śmiertelnych chorób. Onkolodzy biją na alarm. Winowajcą tej przerażającej sytuacji jest przede wszystkim to, co jemy.
W kontaktach oficjalnych zarezerwowanie dobrego stolika, wybór odpowiedniego menu, dyskretne uregulowanie rachunku, bywa trudniejsze niż prowadzenie interesów.
Mistrzami w ich wytwarzaniu są Włosi, Francuzi, Holendrzy i Szwajcarzy. Istnieje około 4 tysięcy ich rodzajów, w Polsce jest dostępnych około 90 gatunków. Różnią się smakiem, zapachem, kolorem, strukturą i konsystencją, stopniem wilgotności i barwą. Mowa o serach – żółtym przysmaku, który jest jednym z najważniejszych składników naszej codziennej diety.
Grzaniec to idealne rozwiązane na zimne dni. Nieodłączny dodatek każdej wycieczki w góry, rozgrzewa wyziębionych narciarzy po męczącym dniu na stoku. Idealny napój na zimowe, mroźne wieczory. Rozgrzewa, zapobiega infekcjom, a do tego wyśmienicie smakuje.
Sylwester i następujący po nim karnawał to doskonała okazja do amatorskich popisów barmańskich. Nie musisz kończyć profesjonalnego kursu, wystarczy bowiem odrobina fantazji, kilka butelek ulubionych trunków i podstawowe akcesoria barmańskie.
Alkohol towarzyszy ludzkości od tysiącleci. To częsty element zabaw dorosłych ludzi, temat do rozmów. Wiele jednak na tym polu się zmieniło. Mamy już wódkę w proszku, a nawet w... gazie.
Żelazną zasadą, trochę już zapomnianą w świecie hamburgerów, coca-coli i kurczaków z Kentucky, że dania powinny być złożone z darów naszych lasów, pól, ogrodów i wód. I tak, na polskim wigilijnym stole miały prawo znajdować się wyłącznie potrawy z ziarna, maki, kaszy, grzybów, owoców suszonych i świeżych, orzechów i miodu. Jak jest dziś?
Co jedli i jak spędzali Wigilię pierwsi chrześcijanie? Czy starożytne rytuały związane z wierzerzą i świętowaniem narodzin Chrystusa zachowały się do dnia dzisiejszego?
Jedni spędzają święta we własnych czterech ścianach, inni w egzotycznych krainach. Zawsze jednak starają się, by spędzić ten niezwykły, wigilijny wieczór w gronie najbliższych. Niezwykły, gdyż – jak pokazuje życie – w takim dniu cuda naprawdę mogą się zdarzyć. O swoich wigilijnych przygodach opowiadają polskie gwiazdy.
Gaelforce Dance to trzeci pod względem popularności spektakl tańca irlandzkiego na świecie. Spektakl oglądały miliony widzów na świecie. To historia dwóch braci i ich miłości do tej samej kobiety, ich pasji, zazdrości, tragedii i wreszcie triumfu, przedstawiona w formie spektaklu taneczno-muzycznego.
Czy cena legendarnych, drogich i trudno dostępnych win jest adekwatna do ich smaku? Takich pytań się nie zadaje. Nie zadaje się, bo czyż nasz smak da się przełożyć na pieniądze?
Najwięcej pożytku z ryb mamy wówczas, gdy znajdą się na naszym talerzu. Dopiero w kuchni, z naszą pomocą, ryby mogą przejść prawdziwe, kulinarne metamorfozy. Najlepszy czas ku temu następuje w święta Bożego Narodzenia.
Wigilia przenosi nas w czasy dzieciństwa i może dlatego jest bardzo ważnym dniem w roku. Na ogół tradycje rodzinne przenoszą kobiety, jednak mężczyźni często pamiętają smak potraw, które przyrządzała im matka i pragną je odnaleźć we własnym domu.
Przygotowujesz imprezę sylwestrową i nie chcesz, aby była podobna do zwykłych imprez? Zaserwuj drinki popularne na całym świecie - egzotyczne i kolorowe. Skorzystaj z naszych przepisów, to naprawdę nic trudnego!
Szampan pije się nie gardłem, lecz głową. "Radziecki szampan" ze starego tekstu Agnieszki Osieckiej zastąpiły w III i IV RP szampany włoskie, niemieckie czy węgierskie. Tymczasem szampan może być tylko francuski, gdyż nazwa najsłynniejszego musującego wina świata została dawno zastrzeżona.
Wieczór z przyjaciółmi warto rozpocząć koktajlem lub aperitifem. Uprzyjemni on chwile oczekiwania na posiłek oraz pobudzi żołądek.
O wigilijnych smakołykach i przygotowniach do świąt Bożego Narodzenia, rozmawiamy z Panią Olgą Bończyk, czyli doktor Edytą Kuszyńską z serialu "Na dobre i na złe".
Prezentujemy galerię nowych produktów, obecnych na polskim, kulinarnym rynku. Nowy smak śledzika z majerankiem, pieprzem, papryką, któego być może jeszcze nie znasz...
Kilka kropli aromatycznego alkoholu, oszronione szklanki, plastry cytryny...
Święta tuż-tuż, a ty zastanawiasz się, jak tym razem udekorować świąteczny stół i przede wszystkim, co na nim postawić. Jeśli chcesz zaskoczyć domowników i przygotować naprawdę oryginalne, choć nawiązujące do tradycji dania, skorzystaj z naszych porad i przepisów. Z naszą pomocą wyczarujesz pyszne potrawy – tradycyjne, ale bardziej wyrafinowane i kolorowe.