Oczywiście, że są groźniejsze powikłania po COVID-19, ale wypadania włosów, a szczególnie łysienia, nie można lekceważyć. Ta przypadłość, jak pokazują badania, wynika albo z ciężkiego przebiegu choroby (wysoka i długo utrzymująca się gorączka), albo - przy łagodnym przebiegu - ze stresu związanego z COVID-19.
Wielu rodziców nieświadomie stosuje mechanizm psychologiczny zwany efektem Golema, który podcina dziecku skrzydła. - Jeśli rodzic się cieszy, kiedy dziecko łatwo przyjmuje jego sugestie, to niech pomyśli, czy będzie tak samo zadowolony, jak będzie" łykało" opinie rówieśników. Zawsze to jest ryzyko – ostrzega psycholog, dr Aleksandra Piotrowska.
58 proc. kobiet nie chodzi do kosmetyczki, negatywnie o swojej wadze myśli 27 proc. z nich, do ginekologa raz w roku lub rzadziej chodzi… 66 proc. Z pomocy psychiatry czy psychologa nie korzysta ponad 80... To nie są tylko liczby, to dziesiątki kobiecych historii.
O sile wpisu Agnieszki Kaczorowskiej świadczy reakcja, jaką wywołał. Sprzeciw wobec nazywania "modą na brzydotę" normalizacji kobiecego ciała wyraziły m.in. Karolina Korwin-Piotrowska, Maja Staśko czy Katarzyna Nosowska. Nie miałyśmy żadnych wątpliwości, że należy do nich dołączyć.
Sen. Zauważyłaś jak przyjemniej i lepiej ci się żyje, kiedy się wyśpisz? Większość problemów udaje się jakoś łatwo rozwiązać, słońce świeci jakby częściej i dopisuje ci dobry humor.
Pranayama jest jedną z ośmiu gałęzi jogi, skupiającą się wokół kontroli - choć wolę słowo współpracy - z oddechem. Prana oznacza siłę życiową, która krąży w każdym z nas, a ayama tłumaczy się jako wydłużenie lub wyciąganie. I tak naprawdę nie trzeba być joginem, skupiać się na duchowych aspektach praktyki jogi, aby pranayamę praktykować, a przede wszystkim czerpać korzyści z niej płynące dla naszego zdrowia.
Czy jestem narcystyczna? Tak mogłabym o sobie powiedzieć jeszcze kilka lat temu, bo wtedy to właśnie ten termin określał osoby, które podchodzą do samych siebie z dużą troską, miłością, zachwytem. Ale "narcyz" to określenie, które kojarzy nam się negatywnie. Dlatego ja preferuję "samomiłość", "samodbałość". Brzmią ładnie, kojarzą się z szacunkiem. I właśnie o tej samomiłości, a właściwie samodbałości, chcę wam dziś opowiedzieć.
Ola Budzyńska, czyli Pani Swojego Czasu, od lat doradza, jak zorganizować swoje obowiązki, żeby mieć więcej czasu dla siebie. Wiedzę tę wykorzystała do stworzenia własnego biznesu. Założyła firmę, w ramach której powstało wydawnictwo, produkty takie jak planery i kalendarze, kursy i webinary oraz sieć Przestrzeni Pełnych Czasu. Nam opowiada, z czym dziś mamy problem, planując nie tylko pracę, ale i życie.
– Mam ten przywilej, że kobiety opowiadają mi o swoim życiu. Słyszałam wiele poruszających historii. Przed oczami mam obrazek dziewczynki, która idzie do knajpy po pijanego ojca. Ta scena mnie strasznie rozwala – opowiada WP autorka bestsellera "Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie".
Wokalistka Ewa Farna m.in. po ciąży, doznała krytyki ze strony internautów. Zarzucali jej, że nie wygląda, jak kobieta z okładki kolorowego czasopisma, ale jak "ogromny sterowiec z ośmioma brodami, gruba świąteczna bańka, gruba jak świnia". Artystka powiedziała: "dość".
Laura i Jarosław stworzyli własną linię naturalnych kosmetyków. Hitem są m.in. pomadka z buraka i balsam do ust z fasoli. Swoje wyroby sprzedają w szklanych opakowaniach owiniętych papierem z trawy. – To, czym smarujemy skórę, też jest pożywieniem i wnika do krwioobiegu – tłumaczy swoje bezkompromisowe podejście do składów założycielka firmy Trawiaste, Laura Całko.
Kilka miesięcy temu Marcelina Zawadzka zniknęła w cieniu skandalu z Telewizji Polskiej. Jednak prezenterka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i… ma się świetnie. Ostatnio zaskoczyła internautów metamorfozą.
"Więcej niż dwoje" to historie kobiet żyjących w niemonogamicznych związkach. Co jest ekscytującego w klubach swingerskich? Jak wyglądają takie miejsca i co się w nich dzieje? Poniżej przeczytacie fragment ebooka Patrycji Ceglińskiej-Włodarczyk.
Ojcowie Małgorzaty i Ani nawalili. Drugiej szansy nie dostali. Zmarli niepogodzeni ze swoimi córkami. – Na relację z dzieckiem pracujemy przez całe życie – psycholog Monika Chrapińska-Krupa komentuje sytuację, kiedy dorosłe dzieci decydują, że nie chcą lub nie potrafią wybaczyć swoim rodzicom.
Około 35 proc. kobiet w Polsce zmaga się z problemem nietrzymania moczu. Reklamy sugerują, że jedynym rozwiązaniem są wkładki urologiczne lub pieluchomajtki. - Temat uchodzi za nieprzyjemny i brzydko pachnący, przez co pacjentki myślą, że to wstydliwa dolegliwość. Ale mamy wiele możliwości bardzo skutecznego leczenia - zapewnia w rozmowie z WP Kobieta prof. Paweł Szymanowski, prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.
- Telefon był dosłownie przyspawany do mojej ręki. Cały czas zerkałam już automatycznie, czy nie mam nowego powiadomienia z Facebooka. Później zaczęłam śledzić aktywność byłego partnera na komunikatorze, bo bałam się, że może mu się coś stało. Musiałam wiedzieć, że był aktywny, że żyje. Miałam ciągłe poczucie, że muszę to kontrolować - mówi 34-latka, która zmaga się z nerwicą natręctw.
Obniżone libido u jednego z partnerów jest problemem związku, dwóch osób, które w nim są, a nie tylko jednej. O tym, jak sobie poradzić z zespołem obniżonego napięcia seksualnego i jak wyjść z impasu opowiada Katarzynie Trębackiej seksuolożka i psycholożka kliniczna Anna Golan.
Dla wielu kobiet seks lesbijski to spotkanie się z sobą. W drugiej kobiecie widzi się samą siebie, co daje możliwość zmierzenia się z własną seksualnością i uważnością – mówi seksuolog i psychoterapeuta Andrzej Gryżewski z Gabinetu Psychoterapii Seksualnej CBTseksuolog.pl w rozmowie z Katarzyną Trębacką.
Już po kilku sesjach ze znaną trenerką Joanna wiedziała, że to dla niej – bo jak czerpać radość z aktywności fizycznej, gdy ktoś stoi nad tobą i wymusza kolejną serię wyczerpujących ćwiczeń? Z pomocą przychodzi tzw. joyful movement.
Ciałożyczliwość to termin, który już dawno powinien zrobić furorę, ale pojawił się dopiero teraz. Ma wiele wspólnego z ciałopozytywnością, ale nie jest ruchem społecznym o korzeniach politycznych. I absolutnie nikogo nie wyklucza.
Olejowanie włosów, równowaga PEH, porowatość włosów. Te hasła robią ostatnio karierę. Dla Agnieszki Niedziałek są codziennością. Ekspertka tłumaczy, czym jest świadoma pielęgnacja włosów.
20 lat temu gwiazdy pokroju Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej chciały być twarzami perfum. Kontrakty reklamowe z L’Oreal czy Coty były symbolem sukcesu. Dziś zakładają własne marki kosmetyczne i marzą o wielkich pieniądzach.
Coraz chętniej sięgamy po nowinki technologiczne, które pomagają nam zadbać o skórę. Czy Polacy wiedzą jednak jak myć twarz i stosować produkty do oczyszczania? Lista naszych przewinień nie jest długa, ale popełniamy niestety podstawowy błąd.
Badania przeprowadzone przez TNS OBOP są bezlitosne. Polki są na bakier z codzienną higieną. Tylko połowa ankietowanych myje się codziennie, 17 proc. myje się rzadziej niż 3 razy w tygodniu. Dla naszej skóry (i komfortu innych ludzi) to nie są dobre informacje.