UrodaKosmetyki ajurwedyjskie - co to jest?

Kosmetyki ajurwedyjskie - co to jest?

Kosmetyki ajurwedyjskie - co to jest?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Agnieszka Krasa
13.06.2018 12:11, aktualizacja: 30.06.2018 12:02

Kosmetyki ajurwedyjskie czerpią z natury tyle, ile tylko się da. Naturalne olejki i składniki z roślin wspomagają skuteczną pielęgnację, zgodną z systemem ajurwedyjskim.

Na czym polega ajurweda?

Ajurweda zakłada całościowe ujęcie dobrostanu człowieka poprzez dbałość o jego duszę oraz ciało. Temu naturalnemu systemowi medycyny indyjskiej, znanemu od kilku tysięcy lat, przybywa zwolenników i zwolenniczek na całym świecie.

Czym są kosmetyki ajurwedyjskie?

Kosmetyki ajurwedyjskie są maksymalnie organiczne, a ich działanie to nie efekt żadnej magii, a starannie przetestowanych, leczniczych właściwości przeszło 5 tysięcy rożnych gatunków znanych nam roślin. Pozyskiwane z nich składniki przede wszystkim naturalnie oczyszczają i odżywiają twarz i skórę, ale nie tylko.

Pośród szczególnie polecanych zabiegów na wzrost poziomu energetycznego oraz usprawnienie krążenia krwi w organizmie znajdziemy chociażby szczotkowanie ciała na sucho i masaże. System wiedzy o życiu to nie metoda leczenia czy terapia, a zasady, wierzenia, balans pomiędzy tym, co warunkuje osiągnięcie szczęścia i spokoju. Indyjska ajurweda to jednoczesne współgranie umysłu, duszy oraz ciała, a efektem jest równowaga, świetne samopoczucie, zdrowie i zadowalający wygląd zewnętrzny.

Kosmetyki ajurwedyjskie – zdrowotne właściwości roślin

Kosmetyki ajurwedyjskie naturalnie wspomagają pielęgnację skóry. Podstawą są tutaj przyprawy oraz wyciągi roślinne, takie jak:

Sprawdź ofertę kremów do twarzy i innych kosmetyków na bazie aloesu, cynamonu czy kurkumy, dostępnych jeszcze taniej na WP radarOkazji.

Kosmetyki ajurwedyjskie – olejki do naturalnej pielęgnacji

Kosmetyki ajurwedyjskie bazują na natłuszczających i odżywiających olejkach roślinnych, powszechnie używanych zarówno do pielęgnacji w wersji solo i z dodatkami, jak i do masażu. Masaże ciepłymi olejkami to kosmetyczny strzał w dziesiątkę w ajurwedzie – nawilżają i poprawiają kondycję naskórka, przyspieszają pozbywanie się toksyn, polepszają samopoczucie, skutecznie odprężają. Naturalne kosmetyki ajurwedyjskie wytwarza się przede wszystkim z zastosowaniem tej tłuszczowej podstawy do wielu produktów. Najczęściej spotykane w użyciu olejki wśród osób praktykujących ajurwedę to: