Trwa ładowanie...

Yuri Boyka – jak trenuje gwiazdor "Undisputed"?

Kim jest główny bohater głośnego hitu "Undisputed"? Yuri Boyka to postać wykreowana przez Scotta Adkinsa, który jest aktorem oraz mistrzem sztuk walki. Jak wygląda typowy trening Scotta Adkinsa?

Yuri Boyka – jak trenuje gwiazdor "Undisputed"?Źródło: filmweb.pl, fot: filmweb.pl
d38quz3

Yuri Boyka – kim jest?

Yuri Boyka to fikcyjna postać – bohater głośnej serii filmów, w których skład wchodzą: "Undisputed 2", "Undisputed 3" oraz "Boyka: Undisputed". Główna postać znana jest ze swoich akrobatycznych zdolności, niesamowitej szybkości oraz zwinności, dzięki czemu każda jego walka zapada w pamięć i jest dla widza sztuką samą w sobie.

Było to możliwe dzięki odtwórcy roli, czyli Scottowi Adkinsowi, który do czasu "Undisputed" uważany był za jednego z bardziej niedocenianych aktorów w Hollywood. Adkins od dziecka wykazywał duże zainteresowanie sztukami walki, a za swojego największego idola uważał Bruce'a Lee.

Nastolatek trenował taekwondo, a kiedy skończył 16 lat, rozpoczął naukę kickboxingu. Dzięki uporowi, jaki wykazywał w wieku 19 lat, Scott Askins zdobył czarny pas z kickboxingu i rozpoczął dalsze treningi, tym razem z krav magi, gimnastyki, judo, karate, wushu i Jeet Kune Do.

d38quz3

Dzięki temu udało mu się pojawić na srebrnym ekranie, grając u boku takich sław jak: Chuck Norris, Jason Statham, Jean-Claude Van Damme czy Jet Li. Uważa się, że swój sukces zawdzięcza prawdziwej znajomości sztuk walki, które reprezentuje, w przeciwieństwie do większości aktorów, którzy uczą się danych sekwencji wyłącznie pod konkretny film.

Yuri Boyka – plan treningowy

Yuri Boyka, czyli Scott Adkins, przygotowując się do roli w "Undisputed", stosował plan treningowy, który pozwolił mu znacząco przybrać na masie. Co więcej, aktor skupił się na proporcjonalnym rozwoju mięśni, co ułatwiło mu wykonywać akrobatyczne figury.

Metodą, jaką stosował filmowy Yuri Boyka, był split, czyli trening dzielony na partię nóg i górnej części ciała.

Yuri Boyka – przykładowe ćwiczenia na górne partie

Podczas treningu split stosujemy dwa zestawy ćwiczeń, które wykonujemy naprzemiennie (trening A i B). W ten sposób w przypadku treningu na górną część tułowia wykonujemy:

  • wyciskanie sztangi poziomo (3 serie x 10 powtórzeń),
  • podciąganie na drążku nachwytem (2x12),
  • wiosłowanie w opadzie tułowia hantlami lub sztangą (3x10),
  • uginanie przedramion z hantlami (2x15),
  • wyciskanie hantli nad głowę stojąc (2x10),
  • prostowanie przedramion z hantlami (2x12).
d38quz3

Yuri Boyka – przykładowe ćwiczenia na nogi

W przypadku ćwiczeń na mięśnie nóg zaczynamy od martwego ciągu wykonywanego na prostych nogach (3 serie x 8 powtórzeń). Następnie wykonujemy:

  • przysiad ze sztangą trzymaną na barkach z przodu (3x8),
  • wspięcia na palce siedząc (5x12),
  • wykroki ze sztangą (2x10),
  • wspięcia na palce stojąc (2x12).

Yuri Boyka – ile kalorii powinniśmy spożywać?

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki z treningu, który wykonywał Scott Adkins, przygotowując się do roli Yuri Boyki, powinniśmy dokładnie wiedzieć, ile wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Możemy w tym przypadku skorzystać z pomocy trenera personalnego lub jednego z internetowych kalkulatorów kalorii, które dostępne są na różnych stronach w internecie. Kiedy już znamy nasze zapotrzebowanie, aby równomiernie przybierać na masie, powinniśmy codziennie spożywać o 500 kcal więcej.

d38quz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38quz3