Gdy nadchodzą gorące dni chcemy złapać możliwie jak najwięcej promieni słonecznych. Tak długo przecież czekaliśmy na to lato.
Na szczęście przy minimalnym wysiłku z naszej strony jest szansa, że uda nam się zmniejszyć męczące działanie skwaru.
Uczeni z Northwestern University w USA stworzyli nowy rodzaj terapii opartej na dostarczaniu leku do organizmu poprzez nanocząstki. Nanocząstki są w niej "wzmacniaczem" ułatwiającym transport leku bezpośrednio do guza - poinformował portal Northwestern University.
Płaski brzuch jest marzeniem niemal każdej kobiety. Niektóre z nas zostały obdarzone nim przez naturę, większość niestety musi wylewać z siebie siódme poty, aby utrzymać w ryzach oponkę z tłuszczu. Wymodelowanie brzucha, podobnie jak każdej innej partii ciała, wymaga samozaparcia i systematyczności. Poniżej znajdziesz kilka ćwiczeń, które przybliżą cię do upragnionego celu – jędrnego brzuszka.
Osoby odchudzające się zapominają o dostarczaniu organizmowi niezbędnych ilości witamin i minerałów. To może prowadzić do kłopotów ze zdrowiem - informuje "American Journal of Clinical Nutrition".
Dzieci urodzone nocą i w weekendy mają mniejsze szanse na przeżycie w porównaniu z urodzonymi w normalnych godzinach pracy - informuje "British Medical Journal".
Często mylona jest ze zwyczajnym bólem głowy, tymczasem silny ból to tylko jeden z objawów tej dolegliwości. Migrena często ma podłoże dziedziczne. Pierwszy atak może pojawić się już w okresie dojrzewania, a kolejne - z różną częstotliwością mogą występować aż do menopauzy.
Wszystkie niemowlęta mają wałeczki, okrągłe rączki i dołeczki, które tak rozczulają rodziców. Warstwa tłuszczyku pomaga ochronić wątły jeszcze organizm przed chłodem, osłania kości, wspomaga obronę przed infekcjami. Problem pojawia się wtedy, kiedy dziecko rośnie, ale fałdki nie znikają. Otyłość dzieci jest już chorobą cywilizacyjną.
„Kiedyś się umówiłyśmy: faceci, dzieci – nieważne, nadal będziemy kumpelami” – mówi Samantha w drugiej części “Seksu w Wielkim Mieście”. Czterem filmowym przyjaciółkom udało się zachować serdeczną relację mimo upływu czasu i zmian w życiu każdej z nich. Jak to jest w prawdziwym życiu?
Zaburzenia lękowe zwiększają ryzyko zawału i udaru u pacjentów cierpiących na choroby serca - wynika z badań przedstawionych w piśmie "Archives of General Psychiatry".
Kobiety cierpiące na długotrwałe dolegliwości, np. mające uczucie pełności w brzuchu, powinny skonsultować się z lekarzem, a nie brać dość nachalnie reklamowane środki - przestrzega specjalista ginekologii onkologicznej, dr Mirosław Dudziak.
W mediach można usłyszeć i obejrzeć wiele kierowanych głównie do kobiet reklam leków i innych specyfików na wzdęcia. Tymczasem według lekarzy mogą one uśpić czujność osób, które długo borykają się z tego typu problemami.
Ćwiczą codziennie, siłownia staje się ich drugim domem. I wciąż wmawiają sobie, że sport to zdrowie, że robią to dla zgrabnej figury i dobrej kondycji. Nie zauważają tylko, że już dawno przekroczyli granice, kiedy ćwiczenia służyły zdrowiu i teraz wymagają opieki psychologa.
Jest najczęściej wykrywaną zmianą na szyjce macicy. Schorzenie dotyka 1/4 aktywnych seksualnie kobiet, najczęściej w wieku 25 - 35 lat, ale zdarza się również u pacjentek, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia. Sama nadżerka nie jest zmianą nowotworową. Wymaga jednak stałej kontroli lekarskiej, ponieważ w tym miejscu łatwo o infekcje, które gdy nie są leczone, mogą prowadzić do powstania raka.
Wielu z nas chciałoby wiedzieć, czy są chorzy na raka, zanim wystąpią pierwsze objawy. Dzisiaj jest już to możliwe, bowiem istnieją markery, które wychwytują tzw. antygeny nowotworowe. To szansa na zdrowie szczególnie dla osób genetycznie obciążonych rakiem. Nie ma na 100 procent skutecznego leku na tę chorobę, perspektywę całkowitego wyleczenie zwiększa jedynie wczesne jej wykrycie.
Ta dziedzina medycyny naturalnej staje się ostatnio coraz popularniejsza. Jej nazwa może jednak mylić. Aromaterapia nie polega na leczeniu zapachami w ogóle, ale na leczeniu za pomocą pachnących, lotnych substancji wytwarzanych przez rośliny - olejków eterycznych. Aromaterapia wykorzystuje wiedzę zarówno o wpływie zapachu na stan emocjonalny i samopoczucie człowieka, jak też inne ich właściwości.
Wyjeżdżając na wakacje na ogół nie myślimy, że przytrafią nam się problemy ze zdrowiem. Tymczasem letnie dolegliwości mogą zepsuć najbardziej udany urlop. Planując go warto więc trochę czasu poświęcić na przygotowanie wakacyjnej apteczki. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek, gdy dopadnie nas biegunka, pogryzą komary czy rozboli gardło. Oto najpopularniejsze letnie niedyspozycje.
Kobiety to słaba płeć? I kto to mówi? Na pewno nie naukowcy – specjaliści z różnych dziedzin zaprezentowali czytelniczkom amerykańskiego „Cosmopolitan” wyniki badań, na podstawie których stwierdzić można, iż kobiety rządzą. Jesteśmy ładniejsze, mądrzejsze, zdrowsze i żyjemy dłużej. Opłaca się być kobietą, bo mimo, że natura czasem nas nie faworyzuje, to my lepiej radzimy sobie z przeciwnościami losu.
Kiełki są tanie, smaczne, pełne witamin, minerałów i białka. Wzmacniają organizm, poprawiają samopoczucie, ułatwiają powrót do dobrej kondycji po chorobie. Możemy je hodować we własnej kuchni przez cały rok.
Kiełki to najbogatsze źródło składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Jeszcze nie tak dawno miałaś regularne miesiączki, teraz miedzy nimi zdarzają się dłuższe przerwy. Czasami oblewa cię bez powodu pot, a na dodatek wszystko cię drażni. Czyżby to menopauza? – zastanawiasz się. Niewykluczone. Problemy ze snem, nocne poty, nieregularne miesiączki to typowe objawy okresu okołomenopeuzalnego. Może on trwać od 2 do nawet 10 lat poprzedzających menopauzę.
Są dostępne w każdym supermarkecie, osiedlowym sklepiku i na stacji benzynowej. Tymczasem mało kto zdaje sobie sprawę, że zostały stworzone nie jako napoje chłodzące, czy gaszące pragnienie, ale przede wszystkim dla sportowców, którzy wykonują wysiłek fizyczny i przeżywają duży stres. U tych, którzy piją energy drinki na kanapie przed telewizorem, mogą doprowadzić do zawału serca i udaru mózgu.
Kiedy już opalisz plecy, przeczytasz wszystkie damskie czasopisma, które wzięłaś na ze sobą plaże, rozwiązałaś krzyżówkę i psychotest – czas zacząć obserwować towarzystwo na plaży. Na pewno jesteś najbardziej atrakcyjną laską w okolicy, wiec zamiast lustrować dziewczyny, zacznij obserwować mężczyzn. Wiele można powiedzieć o ich charakterze po... kroju szortów. Luzak, adonis czy Włoch? Wybór należy do Ciebie.
Twoja praca wymaga wielogodzinnego wpatrywania się w monitor albo przeglądania dokumentów przy biurku? Jeśli tak, to z pewnością doskonale znasz efekty takiego bezruchu – bóle kręgosłupa, zwłaszcza lędźwiowego odcinka, sztywnienie karku, drętwienie nóg, znużenie i senność. Aby rozruszać mięśnie i nabrać energii do pracy, wystarczy co 2-3 godziny poświęcić parę minut na wykonanie kilku prostych ćwiczeń.
Zespół policystycznych jajników (PCOS) to najczęstsze zaburzenie hormonalne u kobiet w wieku rozrodczym oraz najczęstsza przyczyna niepłodności. Szacuje się, że choroba dotyczy ok. 5 proc. kobiet w wieku rozrodczym. Większość objawów wywołana jest zaburzeniami równowagi hormonalnej i chociaż są one charakterystyczne – postawienie prawidłowej diagnozy nastręcza niekiedy wiele trudności.
Dieta kapuściana, zwana też prezydencką, szwedzką, kalifornijską czy kanadyjską, to tygodniowy plan żywieniowy oparty na spożywaniu dużej ilości zupy, której głównym składnikiem jest kapusta. Jest to dieta restrykcyjna i monotonna. W Polsce stała się ona niezwykle znana dzięki plotce, że to właśnie dzięki niej były prezydent Aleksander Kwaśniewski w krótkim czasie pozbył się zbędnych kilogramów…
Z niecierpliwością czekamy na letni urlop, który pozwoli nam zregenerować siły po całym roku wytężonej pracy. Pakując do walizki strój kąpielowy, krem z filtrem i zwiewną sukienkę najczęściej zapominamy o pozostawieniu miejsca dla niewielkiej apteczki. Kuferek z kilkoma podstawowymi lekami pozwoli nam w spokoju cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem. Co powinno się w nim znaleźć?